EPI NO balónek na přípravu před porodem

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PetrolinaP
Ukecaná baba ;) 1849 příspěvků 24.01.11 12:25
EPI NO balónek na přípravu před porodem

Máte někdo zkušenost s tímto balónkem?

http://www.branakdetem.cz/…-porodem.htm

Přečtěte si článek: Proč cvičit s Aniballem a Epinem?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 374 Další »
Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 26360 příspěvků 24.01.11 12:43

Já mám vynikající. První dítě, bez nástřihu.
Tady je podrobná diskuze: http://www.modrykonik.cz/…tema/epi-no/

Mahora
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 24.01.11 12:46

Podle mne to za tu cenu rozhodně nestojí. Můžeš si trénovat tyto svaly zrovna tak i bez balónku několikrát denně. Jedná se prakticky o stejná cvičení, které se používají po porodu, ke zpevnění svalů pánevního dna…

Co si pamatuju od své porodní asistentky, doporučovala mi tyto „cviky“:

• přerušování močení /tím si uvědomíš které svaly používat/
  • představit si, že tvá hráz je jako padací most a „zvedat“ a „spouštět“
  • představit si zašupovací dveře, tzn. snažit se „uzavírat“ vchod do pochvy ze stran
  • a nakonec snažit se zatnout sval v podobě spirály dovnitř /tento cvik je dobrý i na svaly zadečku, který může mít potíže po porodu s udržením stolice/.
jenny.fields
Nadpozemská drbna 26360 příspěvků 24.01.11 12:52
Mahora píše:
Podle mne to za tu cenu rozhodně nestojí. Můžeš si trénovat tyto svaly zrovna tak i bez balónku několikrát denně. Jedná se prakticky o stejná cvičení, které se používají po porodu, ke zpevnění svalů pánevního dna…

Co si pamatuju od své porodní asistentky, doporučovala mi tyto „cviky“:

• přerušování močení /tím si uvědomíš které svaly používat/
  • představit si, že tvá hráz je jako padací most a „zvedat“ a „spouštět“
  • představit si zašupovací dveře, tzn. snažit se „uzavírat“ vchod do pochvy ze stran
  • a nakonec snažit se zatnout sval v podobě spirály dovnitř /tento cvik je dobrý i na svaly zadečku, který může mít potíže po porodu s udržením stolice/.

To bych moc nesouhlasila. Jde o zvětšování elasticity tkáně a zvětšování průměru balonku, který dokážeš protlačit. Na začátku je to třeba jen 10 cm a na konci už většina zvládne 30 cm a o to jde.
Doporučuji tu diskuzi, řekla bych, že drtivá většina těch, které používaly, to zvládla bez nástřihu, jak si tam můžeš přečíst.
Cena je rozhodně vysoká. Dá se ale od někoho koupit za cenu nižší.

PeBa
Echt Kelišová 9511 příspěvků 24.01.11 13:16

Ahoj, já ho taky vlastním a cena teda byla otřesná :think: za hadičku s balonkem, ale chtěla jsem být bez nástřihu a udělat pro to maximum.
No, když jsem ho nafoukla na 10 cm a viděla to, což mělo odpovídat hlavičce mimča, tak jsem byla zděšená 8-o , že to nedám.
Musím říci, že jsem trénovala poctivě 1 x denně od tušim 34týdne, chtěla jsem raději začít dřív. Postupně jsem zvyšovala počet přifouknutí.
No a dala jsem to a dala bych i víc :palec: , takže vliv to na roztažení hráze má a bez poranění. Byla jsem připravená tělesně i psychicky, ale nakonec byl akutní císař :-( Věřím, že to využiji znovu u druhého mimi a tam to bude přirozeně :wink: .

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.11 13:31

Ahoj,
souhlasím se Jenny. Mahoro, ono to funguje opravdu trochu jinak. Měla jsem ho z druhé ruky, používala jsem ještě prezervativ. Musím říct, že mi úžasně pomohl i psychicky. Když jsem došla na cílovou hodnotu, tak jsem si řekla, že jsem dobrá a že porod zvládnu. :palec: Posílilo to moje sebevědomí.
Nakonec jsem měla jeden mini steh. Díky Epinu jsem i věděla, jak se dítě pohybuje při tlačení.
Kdyby jsi chtěla podrobnosti, klidně napiš SZ :wink:

Mahora
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 24.01.11 14:10

Aha, nepochybně jsem nepochopila ten princip :think:

Tak přemýšlím, co by nahradilo tykev v našich krajích :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.11 14:13
Mahora píše:
Aha, nepochybně jsem nepochopila ten princip :think:Tak přemýšlím, co by nahradilo tykev v našich krajích :mrgreen:
:pankac: :pankac: :pankac: :mrgreen: :mrgreen:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.11 14:19

A myslíte, že to má cenu pořizovat si to před druhým porodem? Jeden porod před 2 lety už mám za sebou, ale s nástřihem, údajně malým, teď za 2 měsíce mne čeká druhý.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26360 příspěvků 24.01.11 14:24
Anonymní píše:
A myslíte, že to má cenu pořizovat si to před druhým porodem? Jeden porod před 2 lety už mám za sebou, ale s nástřihem, údajně malým, teď za 2 měsíce mne čeká druhý.

Asi záleží na tom, jak se k tomu stavíš a jestli na to máš peníze. Já bych do toho šla, abych zmenšila tu pravděpodobnost. Ale zkus se zeptat na té uvedené diskuzi, určitě tam bude někdo kdo je či byl ve stejné situaci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.11 15:49

anonym- kamarádka to měla ke druhému porodu a byla taky moooc spokojená, byla bez jakéhokoliv zranění

PetrolinaP
Ukecaná baba ;) 1849 příspěvků 24.01.11 18:19

Hmm, tak koukám holky, ještě mám čas na rozmyšlenou, ale docela se mi ta představa, že by to mohlo být bez nástřihu fakt zamlouvá :-) Každopádně děkuji za info :wink:

DaiquiriQ
Kelišová 6299 příspěvků 25.01.11 09:33

Já o tom už taky nějakou diskuzi četla a dokonce v nějaké byl odkaz na nějakou podobně fungující pomůcku ze sex shopu, která byla za nějakých 500 Kč??? Ale říkala jsem si, že to začnu shánět a řešit, až kolem 30tt, teď jsem nějaký 23tt, ale bez takové přípravy rodit nejdu… :-D

Meggie86
Povídálka 37 příspěvků 13.03.11 17:55
DaiquiriQ píše:
Já o tom už taky nějakou diskuzi četla a dokonce v nějaké byl odkaz na nějakou podobně fungující pomůcku ze sex shopu, která byla za nějakých 500 Kč??? Ale říkala jsem si, že to začnu shánět a řešit, až kolem 30tt, teď jsem nějaký 23tt, ale bez takové přípravy rodit nejdu… :-D

To jsem taky někde četla a myslím, že to bylo něco takového: http://www.megasexshop.cz/…ik-d7609.htm :lol: Ale tak jestli to splní svůj účel, tak proč ne :wink: Ono obecně když je něco „pro těhotné, na porod, pro děti“ tak je několikrát dražší, než když je to na něco jiného, byť je to stejné, jen ne růžové :pankac:

dostyna
Závislačka 3392 příspěvků 17.03.11 13:25

Ahoj,tak já jsem si Epi-no pořídila a za 6 týdnů začínám cvičit.Reference jsou na to výborné a ikdyž je to ranec peněz,určitě mi to pomůže aspoň psychicky :dance:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 374 Další »
Váš příspěvek
Reklama