Epidural nebo rajský plyn

Twitter
11.4.17 21:37

Epidural nebo rajský plyn

Ahoj, chtěla bych se zeptat těch, co měli už epidural, jaké mají zkušennosti? U nás v porodnici nabízí možnost i rajského plynu. Vůbec si nedokážu představit jak to ulevuje. Měla jste některá tento plyn?
Mám o epidural říct hned při příjmu? Asi ano, že? A jak je to pak s chozením na malou? U syna jsem musela co chvilku právě.
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

13848
11.4.17 21:40

A ten rajskej plyn nabizi jako anestezii nebo jenom na uleveni? Ja ho mela, ale nevim jestli nebyl nejak redenej, protoze to na me vubec nepusobilo :D jediny k cemu mi to bylo, bylo to, ze mi dali na oblicej tu masku a ta me nutila pravidelne dychat a tim sem se uklidnovala :nevim: epidural sem si dat nenechala, z toho mam vetsi hruzu nez ze samotneho porodu :D

Příspěvek upraven 11.04.17 v 21:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23881
11.4.17 21:44

Epidural na moceni nema vliv.

Na bolest fajn, ale ja bych uz v zivote nechtela. pri prvnim porodu mi zastavil kontrakce, takze potom rozjizdeni ocytoxinem.
Pri druhem jsem nemela nic a bylo to v pohode, vsecko.
U tretiho mi ho vicemene vnutili, porod trval dlouho a mela js vysoky tlak. Bolest mi neustoupila, zakrecovala se mi noha a skoncila jsem na cs

Takze za me uz nikdy ;)

Rajsky plyn neznam, na srovnani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13848
11.4.17 21:48

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
935
11.4.17 21:51

Já jsem měla ten rajskej plyn, ale úlevu jsem teda necítila žádnou, spíš jen psychická podpora jako že mám aspoň něco… A taky jsem aspoň pravidelně dýchala. Příště bych chtěla zkusit ten epidurál, tam všichni popisujou fakt úlevu, ale u toho plynu jsem teda efekt nějak nepociťovala. Ale asi lepší než nic, aspoň placebo efekt. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
11.4.17 22:08

Rajskej plyn bych si u porodu nikdy nedala. Mela jsem ho pri jednom vysetreni a bylo mi po nem spatne. Porodni asistentka v predporodnim kurzu nam narovinu rekla, ze ho nedoporucuje. Prave kvuli moznym nevolnostem nebo motani hlavy. Epidural jsem mela a byla jsem spokojena. Bolesti v brise jsem nemela skoro zadne. Zato jsem mela krizove bolesti na ktere epidural nezabira. No byla to chutovka. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2029
11.4.17 22:23

Když jsem čekala první, dost jsem se bála porodu, říkala jsem si, že budu rodit jedině s epidurálem. Pak jsem si o tom něco přečetla a už jsem tak přesvědčená nebyla, ale říkala jsem si, že když to bude blbý, tak si o něj řeknu. Nakonec to bylo tak v pohodě, že mi sestřičky chodily nabízet, jestli nechci něco píchnout a já nic nepotřebovala a nakonec jsem byla ráda, že jsem do sebe nic necpala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
536
11.4.17 23:53

Mela jsem rajcak u druhého a doporučuji! Soustředila jsem se na dech a vdechovala jsem ho poradne.. :mrgreen: epidural neznám.. ale jsem takove bebicko, ze jsem ho mela i u siti ( když už nejsi v transu) a byl to sakra rozdíl, když jsem si zapomněla dychnout.. :lol: hodne štěstí u porodu! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8469
12.4.17 00:15

Mně epidural nabídla přímo PA, když jsem se po 20h neotvírala a oxytocin nezabíral, byla jsem z těch silných kontrakcí fakt vyčerpaná a i když jsem epidural původně rozhodně nechtěla, tak mi PA říkala, že to jednak může porod urychlit a taky pošetřím síly na tlačení, tak jsem do toho nakonec šla. Hned po aplikaci přišla neskutečná úleva, opravdu ve vnímání té kontrakce to byl tak obrovský rozdíl, a PA měla pravdu, porod to konečně rozjelo a já nabrala síly na tlačení, které bylo úplně v pohodě.
U druhého porodu jsem byla rozhodnutá si o něj zase říct, ale vývoj to mělo úplně jiný, byla to proti prvnímu rychlovka a nakonec se nestihl ani klystýr ani epidural (a nebyl potřeba, bolesti byly mnohem menší - nevím jestli tou absencí oxytocinu nebo jen mým uvolněním, že už jsem věděla, do čeho jdu a bolest mě tak nezaskočila).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8689
12.4.17 01:45

Já mám za sebou tři porody, epidurál neznám, ale u třetího mi pořád PA nabízela entonox- rajského plynu je 50% a 50% kyslík. Všechny porody mě bolely, ale tak nějak jsem to zvládala docela bez větších problémů…nicméně jsem si u třetího říkala, proč si v té finální fázi neulevit, docela dlouho jsem se otvírala a po rupnutí vody jsem měla bolesti dost silné. Každopádně můj pocit-na bolest mi to myslím nijak nepomáhalo někdy se mi až zamotala hlava a bylo mi to nepříjemné a pocit byl jako bych vypila litr vína :lol:, takže jsem měla takové dívné hlašky, byla jsem vysmátá a nabízela i manželovi :mrgreen: :mrgreen: bylo mi nějak lépe když jsem si prožívala a prodýchávala ty kontrakce sama… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
12.4.17 07:22

Já bych si bývala vybrala snad všechno možný, nakonec mi píchli epidural - ani ten buhví jak nezabral, takže strašný, ale to člověk hned zapomene, přežít se to dá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1635
12.4.17 07:37

Ja mela rajsky plyn a doporucila bych. Zpočátku mi sice bylo tak mirne nevolno, ale jinak dobry… Nezbavilo to bolesti, ale spis jsem ji vnimala jakoby zdalky nebo jak to rict :lol: to same kdyz na mne nekdo mluvil, musela jsem to přestat dychat abych je dokazala vnimat. Spis to tak oblbne jako alkohol :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twitter
12.4.17 16:16

Děkuju za názory :palec: víc kladu čtu na epidural. Zkusím si říct, když to půjde. Jinak jsem rodila 2× a pokaždé stejně museli připíchávat oxytocin. No a když bych ho měla daný, tak jak je to teda s WC a sprchou? Můžu si dojít na WC? Můžu vůbec chodit? Protože tam je WC na chodbě mimo porodní box.

• Nahlásit
  • Citovat
3251
8.5.17 22:04

Celý těhotenství si nevezmete ani blbej paralen a pak to do sebe naperete u porodu? doporučuju použít horkou vodu, úlevový polohy a masáže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twitter
9.5.17 11:50
@mattule píše:
Celý těhotenství si nevezmete ani blbej paralen a pak to do sebe naperete u porodu? doporučuju použít horkou vodu, úlevový polohy a masáže

Vám v tom přece nikdo nebrání ;) téma neznělo masáž nebo horká voda :mrgreen: A blbej paralen proběhl i antibiotika při angíně. Jo hold někdy je potřeba pomoct i jinak než vanou :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama