Epidural ve Frýdku-Místku

60
19.11.06 18:45

Epidural ve Frýdku-Místku

Ahoj holčiny - do porodu mám ještě necelé dva měsíce, ale už tezínám hledat různé způsoby co komu při porodu pomohly (myslím tím masáž hráze, pití lněného semínka, maliníku atd.) Jsem sice odhodlána vydržet všechno - no co taky jiného zbývá :o) ale chtěla jsem se zeptat těch co rodily ve Frýdku - co tam říkají na epidural? Nabízejí ho …vymlouvají ho?? Platí se tam za něj? Chtěla bych mít přirozený porod asi jako každá, ale jen prostě chi vědět již předem jaké jsou možnosti. Jsem prvorodička - už teď mi říkají, že je miminko hodně velké (čekám klučíka).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11525
19.11.06 19:01

Ahoj Dandy, jsem ráda, že se vám daří.
Doporučuji ti stáhnout si z netu porodní plán, ten si v klidu doma vyplni a při nástupu na porodní odevzdej. Jsou tam dotazy, jako jestli chceš někoho u porodu, kdo má být informován o tvém stavu, jaké chceš anestetika, jestli požaduješ epidurál, nadstandartní pokoj a jiné. Musím říct, že jsem ho měla, PA si ho přečetly a vše se mnou konzultovaly. Původně jsem chtěla epidurál, ale po dohodě s PA a lékařem jsme se nakonec rozhodli tlumit bolesti injekcemi. Dalo se to zvládnout a hlavně jsem se mohla hned po porodu hýbat. Pokud bych trvala na epidurálu, určo by mi ho dali. Jinak v FM je zadarmo.
Držte se Sati a někdy se ozvi na SZ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
19.11.06 19:06

ahoj dandy,
u prvního porodu jsem měla epidurál a zrovna nadšená jsem z něho nebyla. jednak trvalo dlouho, než přišel anesteziolog (to už jsem lezla po zdi) a ve druhé době jsem necítila bolesti a nevěděla jsem, kdy mám tlačit. Tehdy jsem za něj ve fm neplatila.
U druhého mi na příjmu řekli, že než epidurál upřednostňují tlumící injekci. Taky jsem byla rozhodnutá to tentokrát vydržet bez léků, ale měla jsem křížové bolesti a o injekci jsem poprosila. Hned jsem ji dostala, účinkovala asi za 10 minut a bylo to opravdu znát. Hodně se mi ulevilo a v druhé době jsem věděla, kdy mám tlačit a narozdíl od prvního porodu netrvala 20 minut.
Přeju dobrý výběr a hladký porod! M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
19.11.06 21:06

Ahoj.
Před mateřskou jsem dělala ve FM na gyn.-por.oddělení jako lékařka. Pokud si budeš přát epidurál, tak ho samozřejmě dostananeš. Jen je dobré při nástupu na porodní sál oznámit, že ho asi podle situace (jak se bude porod vyvíjet) budeš chtít. Por. asistentky Ti vezmou krev a pokud budou v pořádku hodnoty krevní srážlivosti, dostaneš infuzi na zavodnění( to je před epidurálem nutné, abys pak netrpěla bolestmi hlavy) a pak přijde anesteziolog, který Ti epidurál zavede.
Je dobré dát na rady lékaře nebo PA - někdy ho ženy totiž chtějí při pokročilém porodním nálezu, kdy už to fakt nemá cenu píchat ( a blbě se jim to rozmlouvá:-) a pak se může stát, že když se přes její naléhání zavede, tak se tím rozběhlý porodu trochu zabrzdí a ženy pak hůře tlačí. Jo a zavádí se při nálezu kolem 4 cm.
Tak přeju pohodový porod s nebo bez epidurálem :-)
Jestli budeš mít ještě nějaký dotaz, tak napiš.
Verča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.06 21:13

Ahoj,
ve FM jsem rodila 2× a vždy naprostá spokojenost. Poprvé se mě na to, jestli chci epidurál, ptal můj gynekolog, který je i v nemocnici (dr. Vaněk) a já jsem dělala hrdinku (nepoučená, naivní), že to zvládnu i bez toho. Měla jsem hnusné křížové bolesti, ale malá se narodila v noci (4.25, příjezd do nemocnice okolo půlnoci), tak by stejně byl asi problém sehnat anesteziologa. Teď podruhé jsem už hlásila, že bych ho chtěla, ale doktor při příjmu mi říkal, že by byl asi zase problém s tím anesteziologem. Opět jsem rodila v noci, přijeli jsme okolo půl 10 a malý se narodil krátce před půlnocí bez křížových bolestí. PA i doktor byli skvělí. Ale, kdybych nerodila v noci, tak bych ho po první zkušenosti chtěla. I když musím říct, že se to dá zvládnout i bez epi s pomocí těch tlumících injekcí. Při tom porodu jsem měla pocit, že nic horšího už nemůže být, jak to bylo za mnou, tak už mi to už tak strašné nepřipadalo.

Míša

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
752
19.11.06 22:59

Ahoj,

já jsem rodila ve FM 2×, podruhé před 9 týdny a musím říct, že personál je tam naprosto úžasný… to byl teda i u prvního porodu…

První porod jsem měla vyvolávaný a šlo to hezky a celkem rychle…

Druhý porod byl horší v tom, že jsem měla křížové bolesti a malá vůbec nesestupovala… takže po poradě s PA a Dr. jsem dostala kapačku s Oxytocinem a injekci na tlumení bolesti… a za půl hodiny byla malá na světě a to před kapačkou byl nález 5 cm :wink:

A i když jsem s variantou epidurálu tentokrát počítala, tak naštěstí nebyl třeba…

Fakt dej na rady personálu… jsou úžasní a ví co dělají…

Přeju bezproblémový konec těhu a rychlý a pohodový porod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
20.11.06 22:56

Tak se tak dívám, že jsme se tu Frýdečačky-Místešačky hezky sešly :lol: :lol: :lol: . Spojuje nás stejné místo porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
21.11.06 19:46

Založíme si svou diskusi :D :D :D :D :D M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.12.06 17:59

Epidurál

Ahoj, jsem zatím bez mimi, ale už se na něj těším :). Ráda bych se zeptala na Vaše zkušenosti s epidurálem - bolí jeho vpich? Měly jste po něm nějaké komplikace? Moc děkuji a zdravím.

• Nahlásit
  • Citovat
2
9.5.12 12:40

Dobry den maminky chtela jsem se zeptat :) jsem 21 tydnu tehu a bojim se porodu jak cert krize :lol: pomaha opravdu ten Epidural?Daji mi ho na pozadani?Ma nake nezadouci ucinky?Vim ze se picha do patere boli to?Mam moc otazek vim :D ale strach s porodu mi neda se nezeptat :lol: dekuji za odpoved :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kikušk
13.5.12 15:00

Epidurál nejlepsi vec !!!!! me pomohl maximalne po nem sem citila jen takovy mensi tlak na zadek :D zeptají se te samy od sebe jestli ho chces :-) nezadouci ucinky ma jako kazdy lek ale na to se nesmis divat v porodnici ti budou davat takovy papur a ten budes podepisovat radim ti radsi si ho necti :D picháni epiduralu neboli ver tomu ze oproi porodni bolestem to je lahoda a to vubec nebudes vnimat :-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama