Epilepsie a psychika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tabitta
Kecalka 495 příspěvků 28.04.19 11:34
Epilepsie a psychika

Ahoj, je tu nekdo s epilepsii? Jak se cítíte po záchvatu fyzicky? Jak psychicky? Máte nejake zvlastni pocity? Kdy to odezní a vratite se do normalu? Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
SibyllaTrelawney
Kecalka 386 příspěvků 28.04.19 11:42

Ahoj, já mám. Fyzicky… po záchvatu se " oklepu" celkem rychle, několik minut mám amnézii a jsem zmatená, než mi dojde, co se stalo ( posledně jsem upadla celkem nešťastně a sedřela si o koberec půlku obličeje a když jsem se probrala a viděla se v zrcadle, pořád mi nemohlo dojít, co se stalo). Pak mě třeba celý den pobolívá hlava, ale ne moc, není to ani na tabletku.
Psychicky… to jsem v hluboké depresi, že to " zase přišlo". Byla jsem zcela kompenzovaná, usnula na vavřínech a začala flákat prášky a po 10 letech (!!!) jsem se znova složila. Je to měsíc a pořád mám psychiku hodně špatnou, pořád čekám další záchvat. Nejhorší je, že nemůžu zas řídit, práci mám 30 km daleko, na bus vstávám v 5 ráno, jsem pak nevyspalá, cítím větší pohotovost k záchvatu a točím se takhle pořád v kruhu.

Jinak tedy několik vteřin před záchvatem se cítím divně, slijou se mi zvuky dohromady, mám strašlivý stav odosobnění, mimo realitu, podlamují se mi nohy, nemůžu mluvit, nepoznám písmena a čísla. Někdy to odezní, posledně to přešlo v grand mal. Teď mě čeká CT mozku vzhledem k tomu, že to přišlo po tak dlouhé době. Myslím, že bude čisté - nic mi teď v podstatě není a EEG bylo taky negativní. U mě je nejrizikovější část dne večer. A začátek menstruace.

tabitta
Kecalka 495 příspěvků 28.04.19 12:05

Díky! Mám to stejne, fyzicky jako taková silna kocovina, prvni den horsi, druhy den to zacne odeznivat. Psychicky taky tak. Smutek, zklamani, litost, neschopnost se radovat. Zacne to odeznivat tak po třech az ctyrech dnech. Jinak jak na ten zachvat myslim, dokazu se naprosto autenticky prenest do okamziku po zachvatu. Prozivam znovu vsechny fyzicke i psychicke pocity. Hruza.
Postupem casu ta schopnost slabne, az uz to nejde vubec a je to jen běžná vzpominka. Pak uz je to dobry. Já mám navaznost na probuzeni, takze vzdy rano. Jen pri horeckach kdykoliv.

SibyllaTrelawney
Kecalka 386 příspěvků 28.04.19 12:23

A jak často míváš záchvaty? Máš vždycky grand mal? A jaké léky máš? Já beru Lamictal po 125 mg ráno a večer.

bublinek
Kelišová 5555 příspěvků 28.04.19 12:47

Přidám se, mám taky. Grand mal jen ve spánku. Ráno zmatek, pokousaný jazyk a bolest hlavy.
Psychicky jsem naštvaná, že zase přišel.

SibyllaTrelawney
Kecalka 386 příspěvků 28.04.19 12:50
@bublinek píše:
Přidám se, mám taky. Grand mal jen ve spánku. Ráno zmatek, pokousaný jazyk a bolest hlavy.
Psychicky jsem naštvaná, že zase přišel.

A jak ta zmatenost u tebe vypadá? Za jak dlouho to odezní?

SibyllaTrelawney
Kecalka 386 příspěvků 28.04.19 12:51

Máte vždycky pokousaný jazyk?

tabitta
Kecalka 495 příspěvků 28.04.19 13:03

Ja mam vždy GM, cca 1× za dva roky. Beru Lamictal 150-150. Jazyk mam pokousany jen nekdy. Obvykle mi boli svaly, jak jsem je mela v kreci napnute.

bublinek
Kelišová 5555 příspěvků 28.04.19 13:05

Nevím kde jsem, co mám dělat. Ono to zní zvláštně, ale je to minimálně zvláštní pocit. Jak dlouho to trvá, si nejsem úplně jistá. Po velkém záchvatu vždy pokousaný jazyk.

tabitta
Kecalka 495 příspěvků 28.04.19 13:06

Mela jsem zachvat ve stredu v noci/ rano. Tentokrat jsem si zapomnela vzit léky (což se mi ale už stalo mnohokrát) a predchazela tomu hyperventilace pri sexu (coz se mi taky stalo mnohokrat a nic). Jina příčina zachvatu mě nenapadá :nevim:

SibyllaTrelawney
Kecalka 386 příspěvků 28.04.19 16:38

Já jsem ten poslední záchvat měla vlastní vinou… teda na 99%. Bohužel. Lituju toho a stydím se. Jak jsem už psala, vynechávala jsem léky, bezprostředně před záchvatem jsem pila tvrdý alkohol a bylo už půl 11 večer, takže vliv měla i únava, plus první den MS, celkově stresové období. Doufám, že se zase stabilizuju. Modlím se za to. Teď mívám občas takový divný pocit, nevím jestli pracuje psychika, nebo jsou to takové malé aury. Jinak já jsem si potvrdila, že léky nesmím zapomenout ani jednou. Jinak se vezu.

tabitta
Kecalka 495 příspěvků 28.04.19 16:41

Já obcas zapomenu a obvykle se nic nedeje.
A tvrdý alkohol piju taky. Já myslím, ze se proste musi sejít vic faktoru najednou.

SibyllaTrelawney
Kecalka 386 příspěvků 28.04.19 16:43
@bublinek píše:
Nevím kde jsem, co mám dělat.

Jo, to mám taky. Teda vím kde jsem, ale co mám dělat ne. A nemůžu se vyjadřovat, kdybych mluvila, blábolila bych - takže bych si ani nedovedla rychle říct o pomoc. Někdy mám takový petit mal - ten vypadá tak, že jen ztratím tu schopnost mluvit + číst. Je to klidně v řádu vteřin, ale je to strašné. Vždycky mě to rozhodí.

SibyllaTrelawney
Kecalka 386 příspěvků 28.04.19 16:45
@tabitta píše:
Já obcas zapomenu a obvykle se nic nedeje.
A tvrdý alkohol piju taky. Já myslím, ze se proste musi sejít vic faktoru najednou.

Moje dr. je taková pohodářka ( když nejde o život nejde o nic)… a přirovnala to k tomu, když je přehlcený počítač, sám se restartuje. Přijde mi to celkem trefné.

bublinek
Kelišová 5555 příspěvků 28.04.19 16:48

Holky a kolik se odvazujete pít? 1 panák, 2 deci nebo 1 pivo za večer?
Vím, že mám spouštěč nedostatek spánku, tak to dodržuji.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama