Epilepsie - existuje alternativa k lékům??

7840
2.12.07 21:26

Epilepsie - existuje alternativa k lékům??

Naše dosud zdravá 10,5 letá dcera dostala před pár dny epileptický záchvat. Přičina neznámá. Lékaři zvažují, zda a jaké léky na snížení pravděpodobnosti dalších záchvatů na:,–(it. Nezastírají, že mají vedlejší účinky. Můj postoj k lékům a k chemii vůbec je velmi negativní a protože i na nás prý záleží konečné rozhodnutí, ptám se: „Zvládáte někdo tuto diagnózu jinak než s antiepileptiky??“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5811
2.12.07 23:44

Jen snad tolik, že epilepsie není jedna nemoc, ale spousta nemocí pod jedním názvem, typy záchvatů jsou různé, od zahledění po generalizovaný záchvat s bezvědomím, prognózy jsou rovněž různé, některé typy záchvatů se už neopakují nebo opakují jen ojediněle, jindy mají jasného spouštěče, některé jsou omezeny pouze na určitý věk a odezní samy, některým lze zabránit vhodnou medikací, kterou zase je někdy třeba brát stále, někdy pouze dočasně, jiné na medikaci nereagují, některé typy epileptických záchvatů mohou vést k demenci, jiné ne… prostě je toho spousta a na spoustu věcí byste se měli vyptat. Mimo antiepileptika pro prevenci záchvatů mají mnozí dobrou zkušenost s režimovými opatřeními - opět záleží případ od případu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.07 08:52

Nechci nijak strašit, ale můj 20 letý bratranec před 3 měsíci zemřel při epileptickém záchvatu. Byl doma sám a nebyl nikdo kdo by mu pomohl. Ani nevím jakou formu epilepsie měl, ale vím, že léky nebral tak jak měl. Docela to flákal, protože měl pocit, že je mu dobře a najednou záchvat a bylo to. Zapadl mu jazyk a pak už ho našla jeho přítelkyně. A ten pohled nebyl nijak příjemný. Bohužel pozdě.
Asi bych s epilepsií byla opatrná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
3.12.07 09:10

Ahoj,

já bych v tomto případě volila také léky. Epilepsie je zrádná a nebezpečná, pokud není pod lékařským dohledem. Můj postižený švagr má také epilepsii, asi nějakou těžší formu. Bere léky, které zabírají, velké záchvaty téměř nemá vůbec. Ale u něho je to těžké, bere i spoustu dalších léků na něco jiného.

Od našich příbuzných jsem se dozvěděla, že jejich syn má také epilepsii. Z ničeho nic dostal záchvat ve škole. Začal brát léky, bylo vše v pořádku, žádné vedlejší účinky nebyly. Tak mu zkusili léky vy:,–(it a ejhle, dva záchvaty za sebou. Takže bez léků se již neobejde po celý život, bohužel.

Tím chci říct, že menší zlo je brát ty léky než mít záchvat. A bohužel v tomto příapdě si myslím, že alternativa nepomůže (třeba se mýlím, kéž by). Neriskovala bych a dala bych dítěti možnost se léčit než se bát, kdy ho zastihne další záchvat.

Přeji co nejvíc pohody, ať to všechno vyřešíte jak nejlíp to jde!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84
3.12.07 10:27

no, taky Tě nepotěšim, ani nevíš, jak bych byla ráda, kkdyby alternativa existovala, ale zatím o ní nevim…můj muž má epilepsii asi od 20 let, bere Depakin (ale ve velkých dávkách, asi 1 gram denně) a už teď, po 8 letech, má velký problémy s játrama, dá si malou desítku k vepřový a udělají se mu po obličeji červený mapy, takže alkohol 0, dietka…hledají mu nový léky, ale stojí asi 25000 na půl roku, ale doufám, že pojišťovna doplácí většinu…snad to pomůže. záchvaty měl jen 2, ale doufám, že byly i poslední…tak radši trpí ty léky (druhej záchvat dostal, když začal léky flákat)…no, držte se…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
741
3.12.07 12:27

ahoj,

já jsem epileptik, a můžu říct, že jiná alternativa než léky pro mě nepřichází vůbec v úvahu. Slyšela jsem něco o EEG Biofeedbacku (doufám, že to píšu správně) ale nic o tom nevím. Jsem na práškách, a bohudíky za ně, záchvaty nemám. Ovšem než se najde ten správný lék, chce to hodně trpělivosti. Pokud si člověk zvykne na pravidelný braní léků, tak to není tak zlý. Dá se s tím v pohodě žít. Prášky beru už dvacet let, a jaterní testy mám pořád v pohodě, těhotenství jsem taky ustála, a dcerka je zdravá.
Takže přeju hodně zdaru, a opravdu - těm lékům bych se nebránila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7840
3.12.07 22:28

Díky moc za reakce.
Dceru dnes pustili z nemocnice. Podle závěru půjde zřejmě o věkově vázanou epi, ze které by mohla vyrůst. Čas prý ukáže. Riziko záchvatů je hlavně ve fázi usínání. Dostali jsme na vybranou, zda léky či ne - věřím, že jde o zodpovědnou „nabídku“, v Motole by mělo být špičkové pracoviště. Prozatím to zkusíme bez léků, pokud se objeví další záchvat, bude samozřejmě vše jinak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama