Epilepsie, plánování těhu a hladina léků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Haniii.F
Nováček 9 příspěvků 1 inzerát 05.04.18 19:08
Epilepsie, plánování těhu a hladina léků

Ahoj :kytka: maminky, budoucí maminky, nebo jenom epileptičky, připravující se na těhu.. mám otázku. Od listopadu jsem v péči MUDr. Jany Zárubové, kterou považuji za top lékařku ve svém oboru. Každopádně, jdu si pro radu i k Vám :) paní doktorka mě prohnala přes všechna možná i nemožná vyšetření a rozhodla se ponechat mi mou stávající léčbu (monoterapie Zonegran). S tím jsem v pohodě. :dance:. Ale! Paní doktorka se mi na základě výsledků vyšetření rozhodla snížit dávku léků, kterou jsem brala a to mě lehce děsí. Veškeré diskuze, které jsem pročítala směřovaly spíše k tomu, že se dávka antiepileptik zvyšovala. Proto se chci zeptat/ujistit/u­klidnit.. taky některé z Vás byla dávka antiepileptik snížena před plánovaným těhotenstvím? :) děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kaca35
Echt Kelišová 9593 příspěvků 05.04.18 19:35

Mne ji nechali stejnou. A nekdy v sedmym mesici mi doktor udelal jen kontrolu hladiny v krvi. Bylo to v pohode.

Haniii.F
Nováček 9 příspěvků 1 inzerát 05.04.18 19:44

@kaca35 Mě právě paní doktorka udělala hladinu v krvi a na základě toho se rozhodla snížit. Asi je to individuální..

heevi
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 05.04.18 19:45

Mně Dr. Zárubová před těhotenstvím snížila dávku Lamictalu ze 125mg 1-0-1 na 100mg 1-0-1. Jsem v pátém měsíci teď, na kontrole hladin jsem ale pod limitem a nejspíš zase navýšíme… U mě se snizovalo kvůli VVV, i když Lamictal by v těhotenství měl být v pohodě, ale už za sebou máme 1 těhotenství se špatným koncem, tak to zkoušíme eliminovat všude, kde to jde. Jestli jsi na své dávce bez záchvatů a hladiny jsou v normě, nebála bych se, paní doktorka je kapacita, věřila bych jí :kytka:

Haniii.F
Nováček 9 příspěvků 1 inzerát 05.04.18 19:55

@heevi ano, na své dávce jsem šestým rokem bez záchvatů a cítím se moc dobře :) vím že paní doktorka nic nepodceňuje a je úžasná, ale přeci jen jsem se chtěla uklidnit :) moc děkuju za reakci, hned jsem klidnější :kytka:

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 05.04.18 19:58

@Haniii.F ono se to bude určitě měnit s postupujícím těhotenstvím. Každé 3m odběry a EEG. Paní doktorka je top, určitě bych ji věřila!

kaca35
Echt Kelišová 9593 příspěvků 05.04.18 20:05

@Haniii.F myslim, ze neni co řešit. Urcite mudr. Vi co dela a bude to ok. :D
Mam tri děti. U prvniho jsem tedy mela s leky problem, ale to byla moje blbost. Naplanovala jsem si dite bez domluvy s neurologem. otehotnela jsem na valproatu což je pro tehu hodne nevhodny a mela jsem v tehu i zachvat. Takze jsem v patym měsíci dostala navic tinomil a po porodu vysadila ten valproat.

heevi
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 05.04.18 20:08

@Haniii.F tak šest let bez je paráda, to bych se toho nebála :palec: já měla poslední záchvat před třemi lety a stejně jsme snižovaly ;) na kontrolu hladin si chodím každý měsíc a na EEG jednou za 3 měsíce. Kdyby Ti padaly hladiny, určitě se to pozná včas a zase se navýší :) tak neboj, hodně štěstí, ať se brzy zadaří :kytka: ;)

Haniii.F
Nováček 9 příspěvků 1 inzerát 05.04.18 20:16

Holky, moc Vám děkuju! :) :srdce: moc jsem nevěděla s kým si o tom promluvit, přítel je šťastný že se snižuje a já lehce vyděšená :D ale paní doktorce věřím a snad to dopadne dobře :) nějak jsem si neuvědomila, že mě paní doktorka bude hlídat :zed: a @heevi doufám, že i Tobě vše dopadne dobře a bez dalších problémů :) :kytka:

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 05.04.18 20:25

@Haniii.F určitě víš, že ji můžeš "kdykoliv "zavolat a vyřešit případné "nevolnosti - aury "… Já jsem na to expert, vůbec v těhotenství… Divím se, že se ze mně nezblaznila :mrgreen:. Ne, že bych jí pořád volala, ale na každý kontrole ji vypravim, jak mám cca jednou týdně divný pocit… U mě je to teda panicky strach ze záchvatu, přitom jsem za 4roky měla 2 záchvaty. Hodně štěstí :kytka:

Haniii.F
Nováček 9 příspěvků 1 inzerát 05.04.18 20:34

@Mimis2017 Panickou hrůzu ze záchvatů mám taky, takže naprosto rozumím, já jsem taky děsnej plašan, „divný pocity“ mám taky :potlesk: a přitom to mám jenom v hlavě, protože za 6 let jsem neměla jedinej „záškub“ ani záchvat. Takže právě i proto jsem takhle vyplašená ze snižování 8o a nevím co budu dělat v těhotenství! To mě asi klepne kompletně :mrgreen: A jak tyhle svoje stavy řešíš? Docela by mě zajímalo, jak na to :) jestli Ti teda nevadí se o to podělit. :kytka:

heevi
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 05.04.18 21:04

@Haniii.F děkuju moc, snad to už bude v pořádku :)

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 06.04.18 13:11

@Haniii.F buď si vezmu diazepam, třeba jen 2,5mg a tím se uklidním :mrgreen: nebo jsou dobrý homeopatika sedatif pc nebo jdu něco dělat, nesmím být v tu chvili v klidu, ale něco dělat nebo s někým mluvit.

Haniii.F
Nováček 9 příspěvků 1 inzerát 06.04.18 13:46

@Mimis2017 koukám, že na to máme ale úplně stejný fígle :D já teda diazepam teď beru 5 mg, když se mi něco nezdá, ale možná to zkusím půlit, třeba to bude mít stejný „efekt“ :) sedafit mám doma taky a teď kapu homeopatický kapičky ušitý mi přímo na míru :) teď jsem hlavně vyplašená z toho snižování dávky… doufám, že se to spraví :) ale děkuju za radu, už jsem si myslela, že jsem jediná na světě co s tím bojuje :hug:

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 06.04.18 13:52

@Haniii.F tak to jsem i já ráda, že nejsem jediný blázen :lol:. Jak často máš ty blbý pocity? Ono to třeba může být i tím, že bereš vyšší dávku než bys měla, když ti úplně nesedí hladiny v krvi. Třeba se to srovna, když budeš mít nižší dávku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama