Epilepsie - ztráta řidičáku?

Anonymní
9.10.14 13:33

epilepsie -ztrata ridicaku?

Chci se zeptat, jestli nekdo nevite, jak to je. Manzel mel nejspis neco jako epilepticky zachvat v noci, mohlo se jednat i o jednorazovou zalezitost.Ted je v nemocnici a vsechny vysledky dopadaji dobre, nikde nic nenasly. Nevite nekdo jestli i tak prijde o ridicak?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1090
9.10.14 13:40

Pokud se neprokáže jednoznačná příčina toho záchvatu (tj. něco jiného než epilepsie) tak mu ho nejspíš vezmou. Měla jsem pacientku, měla taky nějaký záchvat (převezli ji do špitálu), teprve se bude došetřovat zda jde či nejde o epi a hned z nemocnice to hlásili na kraj, že nemůže řídit auto. Jinak může se jednat o něco ojedinělého, pak by mu ten řidičák po roce třeba vrátili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
9.10.14 13:40
  • Nahlásit
  • Citovat
6809
9.10.14 14:09

U epi ano, ale snad je muž soudný a za volant by se v případě potvrzené epilepsie ani necpal…viz odstrašující příklad ten epileptik, co sedl za volant a v hradci zabil 2 kloučky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12151
9.10.14 14:30

Pokud ji opravdu ma tak bohuzel doufam, ze seberou. Ono u spousty diagnoz nechapu proc ten ridicak nezabavi :roll: jinak preju, aby Vam to dopadlo dobre :)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23568
9.10.14 14:38

Pokud se prokáže epilepsie zabaví řidičák. Pokud se jim povede pak přijít na to proč vznikla, další záchvat se už neobjeví a bude dobře zaléčen, tak mu zase po půl roce řidičák vrátí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
9.10.14 14:50

Pul roku to v kazdem pripade jisti. Dale podle toho, zda bude nasazena lecba, zda se budou zachvaty opakovat.
Pokud by se zachvaty opakovaly ale byly pouze v noci, ridicak by se mel navratit.
Negativni nalezy pri vysetreni jsou pro manzela dobra zprava, vzhledem k ridicaku alůe vyznam nemaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
9.10.14 14:51
@BellinkaX píše:
U epi ano, ale snad je muž soudný a za volant by se v případě potvrzené epilepsie ani necpal…viz odstrašující příklad ten epileptik, co sedl za volant a v hradci zabil 2 kloučky.

to se stalo? nemas na to nejaky odkaz? Asi si to vytisknu a budu rozdavat tem „zenska, kdyz mi seberete ridicak, tak prijdu o praci, mejte slitovani…“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
9.10.14 14:54

http://zpravy.idnes.cz/…-/krimi.aspx?…
@Pudloslava
jen tak narychlo, určitě najdeš víc odkazů. 2 bratři, na procházce s babičkou a jeden nezodpovědný člověk…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
9.10.14 15:02
@Anonymní píše:
Chci se zeptat, jestli nekdo nevite, jak to je. Manzel mel nejspis neco jako epilepticky zachvat v noci, mohlo se jednat i o jednorazovou zalezitost.Ted je v nemocnici a vsechny vysledky dopadaji dobre, nikde nic nenasly. Nevite nekdo jestli i tak prijde o ridicak?

Bylo by dobře kdyby přišel o řidičák. Takže doufám, že ano, že mu řidičák vezmou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.14 15:55

Myslím, že pokud u epileptika nedošlo tři roky k záchvatu a pravidelně užívá léky, tak pak může požádat o navrácení řidičáku po konzultaci s neurologem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
9.10.14 18:03

Mám epilepsii a řidičák mám…Autoškolu jsem dělala již při potvrzené epi, pokud je stav stabilizovaný, člověk bere léky, tak řidičák mít může.
Infarkt taky může přijít kdykoliv…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
9.10.14 18:56

Měla jsem v životě pouze 2 epi záchvaty - krátce po sobě. O řidičák jsem přišla. Po nasazení léčby jsem bez záchvatů, řidičák mi vrátili po roce. Pokud bych ale měla další záchvat, musím ho opět odevzdat. Totéž, pokud bych chtěla vysadit léčbu, musela bych podepsat, že řídit nebudu a odevzdat papíry na dopravce. Doktor už mě k tomu přemlouval, ale já se bojím. Jednak, že se mi něco stane a za druhé - potřebuji řídit, jinak bych mohla v práci skončit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.14 22:53

Maddlen - jak dlouho byste nesměla řídit v případě vysazení léčby?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.10.14 23:02

Diky vsem za info, No ono je to jasny, ze pokud ma epilepsii a nelecil by se, ze za volant vubec nesmi, akorad me to v prvni chvili nedoslo. a taky tim ze doktori rikaly, ze vsechny testy jsou vporadku a mohlo by se klidne jednat jen o jednorazovy pripad a uz se to nemusi nikdy opakovat, tak jsem nevedela jestli by i v tomto pripade o ten ridicak na ten pulrok prisel, nejspis to tedy vypada ze ano.No nakonec ted stejne rekly ze se nejednalo nejspis o epilep. zachvat, ze pricinou bylo neco jineho, zitra jde na l. punkci tak jsem zvedava co mu najdou.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama