Epilepsie - ztráta řidičáku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.14 13:33
epilepsie -ztrata ridicaku?

Chci se zeptat, jestli nekdo nevite, jak to je. Manzel mel nejspis neco jako epilepticky zachvat v noci, mohlo se jednat i o jednorazovou zalezitost.Ted je v nemocnici a vsechny vysledky dopadaji dobre, nikde nic nenasly. Nevite nekdo jestli i tak prijde o ridicak?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Nuníček
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 09.10.14 13:40

Pokud se neprokáže jednoznačná příčina toho záchvatu (tj. něco jiného než epilepsie) tak mu ho nejspíš vezmou. Měla jsem pacientku, měla taky nějaký záchvat (převezli ji do špitálu), teprve se bude došetřovat zda jde či nejde o epi a hned z nemocnice to hlásili na kraj, že nemůže řídit auto. Jinak může se jednat o něco ojedinělého, pak by mu ten řidičák po roce třeba vrátili.

BellinkaX
Kelišová 6799 příspěvků 09.10.14 14:09

U epi ano, ale snad je muž soudný a za volant by se v případě potvrzené epilepsie ani necpal…viz odstrašující příklad ten epileptik, co sedl za volant a v hradci zabil 2 kloučky.

Šarlota4
Extra třída :D 10651 příspěvků 09.10.14 14:30

Pokud ji opravdu ma tak bohuzel doufam, ze seberou. Ono u spousty diagnoz nechapu proc ten ridicak nezabavi :roll: jinak preju, aby Vam to dopadlo dobre :)))

Aspera
Generální žvanilka 21742 příspěvků 09.10.14 14:38

Pokud se prokáže epilepsie zabaví řidičák. Pokud se jim povede pak přijít na to proč vznikla, další záchvat se už neobjeví a bude dobře zaléčen, tak mu zase po půl roce řidičák vrátí.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34548 příspěvků 09.10.14 14:50

Pul roku to v kazdem pripade jisti. Dale podle toho, zda bude nasazena lecba, zda se budou zachvaty opakovat.
Pokud by se zachvaty opakovaly ale byly pouze v noci, ridicak by se mel navratit.
Negativni nalezy pri vysetreni jsou pro manzela dobra zprava, vzhledem k ridicaku alůe vyznam nemaji.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34548 příspěvků 09.10.14 14:51
@BellinkaX píše:
U epi ano, ale snad je muž soudný a za volant by se v případě potvrzené epilepsie ani necpal…viz odstrašující příklad ten epileptik, co sedl za volant a v hradci zabil 2 kloučky.

to se stalo? nemas na to nejaky odkaz? Asi si to vytisknu a budu rozdavat tem „zenska, kdyz mi seberete ridicak, tak prijdu o praci, mejte slitovani…“

BellinkaX
Kelišová 6799 příspěvků 09.10.14 14:54

http://zpravy.idnes.cz/…-/krimi.aspx?…
@Pudloslava
jen tak narychlo, určitě najdeš víc odkazů. 2 bratři, na procházce s babičkou a jeden nezodpovědný člověk…

Caitlyn
Kelišová 5809 příspěvků 09.10.14 15:02
@Anonymní píše:
Chci se zeptat, jestli nekdo nevite, jak to je. Manzel mel nejspis neco jako epilepticky zachvat v noci, mohlo se jednat i o jednorazovou zalezitost.Ted je v nemocnici a vsechny vysledky dopadaji dobre, nikde nic nenasly. Nevite nekdo jestli i tak prijde o ridicak?

Bylo by dobře kdyby přišel o řidičák. Takže doufám, že ano, že mu řidičák vezmou.

Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1412 příspěvků 09.10.14 15:55

Myslím, že pokud u epileptika nedošlo tři roky k záchvatu a pravidelně užívá léky, tak pak může požádat o navrácení řidičáku po konzultaci s neurologem.

Zuzz
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 09.10.14 18:03

Mám epilepsii a řidičák mám…Autoškolu jsem dělala již při potvrzené epi, pokud je stav stabilizovaný, člověk bere léky, tak řidičák mít může.
Infarkt taky může přijít kdykoliv…

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 09.10.14 18:56

Měla jsem v životě pouze 2 epi záchvaty - krátce po sobě. O řidičák jsem přišla. Po nasazení léčby jsem bez záchvatů, řidičák mi vrátili po roce. Pokud bych ale měla další záchvat, musím ho opět odevzdat. Totéž, pokud bych chtěla vysadit léčbu, musela bych podepsat, že řídit nebudu a odevzdat papíry na dopravce. Doktor už mě k tomu přemlouval, ale já se bojím. Jednak, že se mi něco stane a za druhé - potřebuji řídit, jinak bych mohla v práci skončit.

Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1412 příspěvků 09.10.14 22:53

Maddlen - jak dlouho byste nesměla řídit v případě vysazení léčby?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.14 23:02

Diky vsem za info, No ono je to jasny, ze pokud ma epilepsii a nelecil by se, ze za volant vubec nesmi, akorad me to v prvni chvili nedoslo. a taky tim ze doktori rikaly, ze vsechny testy jsou vporadku a mohlo by se klidne jednat jen o jednorazovy pripad a uz se to nemusi nikdy opakovat, tak jsem nevedela jestli by i v tomto pripade o ten ridicak na ten pulrok prisel, nejspis to tedy vypada ze ano.No nakonec ted stejne rekly ze se nejednalo nejspis o epilep. zachvat, ze pricinou bylo neco jineho, zitra jde na l. punkci tak jsem zvedava co mu najdou.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >