Episkleritida oka jako příznak RS?

Anonymní
4.1.20 11:18

Episkleritida oka jako priznak RS?

Je tu nekdo z RS kdo mel jako hlavni priznak opakujici se zanet oka episkleritidu? me uz se slaby zanet-jen takova lehka bolestivost oka vraci asi 4mesice a ocni me poslala na neurologii.Krev mam v poradku i stitnou zlazu. K tomu takove lehke mrazeni v noze u kotniku a paleni kuze na nohou taky jen obcas. Neurolog mi do telefonu rek at pocitam z masnetickou rezonanci.Mam tak strasny strach z roztrousene sklerozy. Nemyslim na nic jineho nemuzu ani jist.Mam kratce po svadbe doma miminko a rozestaveny barak.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

32
4.1.20 11:32

Úplně ti rozumím, mám obdobne potíže-krom oka. Rezonance mozku je čistá, ještě mě čeká krční pater.Budu držet palce!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 11:40

Taky podezreni na RS? no ja hlavne to oko. A z m. rezonance se pry RS ani prokazat nemusi.

• Nahlásit
  • Citovat
35816
4.1.20 11:45

Episkleritida? Tedy zanet pojiva? To priznak RS neni. U RS byva opticka neuritida, to je jine onemocneni nez episkleritida.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
4.1.20 11:47
@Anonymní píše:
Taky podezreni na RS? no ja hlavne to oko. A z m. rezonance se pry RS ani prokazat nemusi.

To je pravda ale moje neurolozka říkala, ze pokud je mozek a mícha čistá, tak to RS nebude…otázka je, jak to dále vysetreju jiní neurologove…nicméně držím palce ať ti to dobře dopadne:)klidně se ozvi do zpravy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 11:54

Ano zanet pojiva ale kdyz se to opakuje delsi dobu -par mesicu jako u me muze byt v pozadi autoimunitni nemoc.To rikala ocni doktorka. A mezi autoimunitni nrmoci patri i Rs a kdyz mam i to mrazeni v noze a paleni(sice obcas ale taky uz par mesicu) tak jsem si to logicky spojila. Proto me taky asi ocni k tomu neurologovi poslala.

• Nahlásit
  • Citovat
32
4.1.20 11:55

@Baba já mám otázku, projevuje se RS i na EEG? dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 11:56

ToDe a ty jsi byla na mr mozku a jeste jdes na mr michy? to se nedela zaroven pri jednom vysetreni?

• Nahlásit
  • Citovat
1933
4.1.20 12:00

Souhlasím s @Baba, episkleritida nebývá příznakem RS. Při opakovaných episkleritidách je určitě na místě revmatologické vyšetření - může to být příznak např. spondylartritidy (Bechtěrevova nemoc - tam je to častý příznak), revmatické artritidy, vaskulitid a podobných nemocí. Ale samozřejmě i ta opakující se episkleritida nemusí být příznakem žádné jiné nemoci a jedná se jen o potíže s tím okem. Ale je nutné to vyloučit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35816
4.1.20 12:01
@Anonymní píše:
Ano zanet pojiva ale kdyz se to opakuje delsi dobu -par mesicu jako u me muze byt v pozadi autoimunitni nemoc.To rikala ocni doktorka. A mezi autoimunitni nrmoci patri i Rs a kdyz mam i to mrazeni v noze a paleni(sice obcas ale taky uz par mesicu) tak jsem si to logicky spojila. Proto me taky asi ocni k tomu neurologovi poslala.

Jenze RS je onemocneni nervoveho systemu. Autoimunitch nemoci mas desitky, ne-li stovky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
4.1.20 12:02
@Anonymní píše:
ToDe a ty jsi byla na mr mozku a jeste jdes na mr michy? to se nedela zaroven pri jednom vysetreni?

Samozdrejme, ze te muže doktor poslat rovnou na mozek a c pater ale já byla v létě jen na mozek(pro bolest hlavy)a tím, ze mě krční bolí dále jdu teď prave na MR.Uz mas termín?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35816
4.1.20 12:02
@Anonymní píše:

Nemusi se to delat najednou. Nekdy to ani nepotrebujes, staci mozek. To je individualni a na zvazeni indikujiciho doktora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35816
4.1.20 12:04
@ToDe píše:
@Baba já mám otázku, projevuje se RS i na EEG? dekuji

U RS se EEG standartne nedela. Nejake zmeny by se najit u nekoho daly, zalezi na lokalizaci loziska. Ale takove loziskove zmeny udela i nador, mrtvice, krvaceni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
4.1.20 12:09

@Baba dekuji :kytka: takže pokud tomu rozumím dobře-u mě je EEG na pravé straně abnormalni(abnor.alfa vlny)ale mozek je po rezonanci nálezu čistý, tak to vlastně neznamená nic?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
4.1.20 12:11

@Baba a je nějaký neurologicky rozdíl, když jsou ložiska třeba jen v mise nebo naopak? je to vůbec možné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama