Ergonomická kancelář - existují firmy, které pomohou zařídit?

603
21.3.21 09:30

Ergonomická kancelář - existují firmy, které pomohou zařídit?

Dobrý den, neví někdo o firmě (jednotlivci) který by pomohl zařídit domácí kancelář, tak aby byla ergonomcká - hlavně židle, výška a umístění monitoru…Vím, že na to existují články a doporučení…Ale nemám opravdu čas ještě tohle vše studovat a prohrabávat se internetem z milionu firme a možností zdravých židlí…pokud by byl někdo, kdo se tím žíví a pomohl by, ráda to zaplatím. Jsem hodně vysoká a čím starší tím větší bolesti zad…
Děkuji za doporučení nebo odkazy na firmy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
850
21.3.21 10:18

S tím by podle mě mohl pomoci i fyzioterapeut :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1189
21.3.21 10:28

Je to sice naše konkurence.. ale tohle mají zpracované skvěle.
https://cre8.cz/…y-kalkulator

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
21.3.21 10:44
@Kacise píše:
Je to sice naše konkurence.. ale tohle mají zpracované skvěle.
https://cre8.cz/…y-kalkulator

to vypadá dobře, díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
21.3.21 10:47
@Magical-eyes píše:
S tím by podle mě mohl pomoci i fyzioterapeut :think:

Jasně to by mohl, ale těžko asi přijde ke mě domů a bude řešit, jak pracuju, kolik potřebuju místa, jak vysoko monotor, jakou židli abude vybírat z milionu možnosti, které trh nabízí… Musí to být někdo, kdo zná fyzioterapii, ergonomii, design, ale i dostupné možnosti avýrobky…Jsou firmy, které to dělají ve velkém pro velké kanceláře, provozy…ale asi nikdo jen pro home office. Chápu málokdo by to asi zaplatil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1189
21.3.21 11:32

@Aglája75 tak jasně, že značka ideál je tisíc hlavý kancl, ale doba je zlá a věř mi, že dobrý obchodník neodmítne ani jednotlivce.

Za mě se zaměř na výškovou stavitelnost stolu - ideálně elektricky stavitelný, seženeš klidně na Alze, nebo v Ikee (a nebála bych se jich). Židle je dost subjektivní záležitost, ale opět: co nejvíc možností nastavitelnosti: bederní opěrka, područky, zvaž podhlavník. Posun sedáku u žen nebývá až tak palčivé místo, pokud nemáš průměrnou mužskou výšku. Židli je potřeba si zkusit a nastavit dle svého těla, tam už bych Alzu s Ikeou nedoporučila - ale třeba najdeš. Podívej se, na jaké podlaze ti židle stojí a podle toho vol kolečka (koberec / tvrdá podlaha).

Monitor: držák monitoru, opět klidně Alza. Ideálně na plynovém pístu a stavitelnost ne jen výšková.

Ještě drobná poznámka k té ergonomii… Ideální „posez / postoj“ je jedna věc, druhá je ta, jak se člověk v těch pozicích zvládne uhlídat, když pracuje, jak je sám o sobě křivý - tzn. ti ta správná poloha nebude vůbec příjemná a nevydržíš v ní. Za mě je nejdůležitější si hlídat, aby člověk tu polohu pravidelně měnil - tzn. imrvére neseděl na zadku / nestál celý den. A k tomu je potřeba právě co nejjednodušší ovladatelnost stolu + monitoru. Židli si nastavíš jednou, dvakrát a už do ní pravděpodobně moc sahat nebudeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
21.3.21 11:48
@Kacise píše:
@Aglája75 tak jasně, že značka ideál je tisíc hlavý kancl, ale doba je zlá a věř mi, že dobrý obchodník neodmítne ani jednotlivce.

Za mě se zaměř na výškovou stavitelnost stolu - ideálně elektricky stavitelný, seženeš klidně na Alze, nebo v Ikee (a nebála bych se jich). Židle je dost subjektivní záležitost, ale opět: co nejvíc možností nastavitelnosti: bederní opěrka, područky, zvaž podhlavník. Posun sedáku u žen nebývá až tak palčivé místo, pokud nemáš průměrnou mužskou výšku. Židli je potřeba si zkusit a nastavit dle svého těla, tam už bych Alzu s Ikeou nedoporučila - ale třeba najdeš. Podívej se, na jaké podlaze ti židle stojí a podle toho vol kolečka (koberec / tvrdá podlaha).

Monitor: držák monitoru, opět klidně Alza. Ideálně na plynovém pístu a stavitelnost ne jen výšková.

Ještě drobná poznámka k té ergonomii… Ideální „posez / postoj“ je jedna věc, druhá je ta, jak se člověk v těch pozicích zvládne uhlídat, když pracuje, jak je sám o sobě křivý - tzn. ti ta správná poloha nebude vůbec příjemná a nevydržíš v ní. Za mě je nejdůležitější si hlídat, aby člověk tu polohu pravidelně měnil - tzn. imrvére neseděl na zadku / nestál celý den. A k tomu je potřeba právě co nejjednodušší ovladatelnost stolu + monitoru. Židli si nastavíš jednou, dvakrát a už do ní pravděpodobně moc sahat nebudeš.
:-) tak to je právě ono s mojí skoliozou, vadným drženým těla již od dětství, 181 cm, tomu, že při práci potřebuju mít okolo sebe hodně papírů, škrtat, řešit, kontrolovat a při tom i psát do počítače a mám jen omezený prostor doma atd atd prostě nejde o to jen si pořídit ergonomický nábytek, ale asi mi nezbyde nic jiného než to začít řešit sama a vším se tím prokousat…nechce se mi do toho :-( brrr:-(
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
21.3.21 11:57

A ještě k tomu ten posuvný nábytek je tak ošklivý:-) do mormálního interiéru:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1189
21.3.21 12:02

@Aglája75 to je ale na spolupráci „vybavené pracoviště“ a fyzioterapeut, který tě naučí cvičit a korigovat.
Jedno bez druhého neudělá zdaleka takový efekt.
K té velikosti stolu: kancelářský standard je 160*80cm, v kanclu to obvykle vypadá jako nic moc, ale narvat to někam domů už bývá jiná story. Žitelná hloubka je o 10cm méně, tzn. 70cm, to tolik uživatelsky poznat není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1189
21.3.21 12:03
@Aglája75 píše:
A ještě k tomu ten posuvný nábytek je tak ošklivý:-) do mormálního interiéru:-)

To je :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat