Escitalopram na úzkost a paniku po porodu

2
11.9.21 09:55

Escitalopram na úzkost a paniku po porodu

Ahoj maminy,
jsem přesně 14 po porodu a objevila se u mě nějaká porucha. Porod jsem měla hodně těžký (43 hodin kontrakcí), sešitá od hlavy k patě, napíchali do mě hromadu opiátových injekcí, atd..
V nemocnici to bylo ještě více méně ok, ale doma začalo peklo. Stavy že se zblázním, panicé záchvaty, strach šáhnout na dcerku, zmatenost, rozmazané vidění, sotva jsem lehla do postele, polilo mě příšerné vedro, propotila jsem celou postel, ale neusla jsem, měla jsem jen takové živé lekavé bludy. A do toho nechutenství, představa že něco sním byla hrozná a když jsem se přemohla tak se mi to navalovalo zpátky nebo jsem dostala průjem. Jela jsem do nemocnice, kde jsem byla dva dny, měla jsem pohovor s psychiatrem a ten mi předepsal Escitalopram a neurol plus chtěl abych brala Olanzapin ale to už mi přišlo moc. (Léčí se tím schyzofrenie)
Bez Neurolu bych nebyla schopna fungovat. Prosím, máte s tím některá zkušenost? Chci tady být pro mojí malou dcerušku na 100%, ale teď vyloženě přežívám. Ty ataky jsou hrozné. Pomohly vám AD? (Dcerušku samozřejmě bohužel nekojím) Myslíte, že je to úzkostná porucha? Můj psychiatr se k diagnóze moc nevyjádřil. AD beru 5 dní po půlce zatím. Vím, že nástup účinku je kolem 14 dní. Spíš mi jde o zkušenosti a jestli to je fakt “jenom” úzkostná panická porucha.
Děkuju za každou radu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18048
11.9.21 11:19

No zní to jako něco úzkostného co spustil porod/šestinedělí a ano, antidepresiva ti uleví, až se podaří nastavit tu správnou hladinu.

Olnazapin se při podobných stavech používá, protože tlumí právě tu část co je dané hormonálními výkyvy a prostě to zabere rychleji, než když se čeká jen na antidepresiva, neznamená to že máš schizofrenii. Prostě je to lék, který nějak umí ovlivnit mozek a používa se v různýách situacích.

držím palce, ať je líp

Až léky zaberou, zkus k tomu ještě přibrat psychoterapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
11.9.21 11:33
@Ou píše:
No zní to jako něco úzkostného co spustil porod/šestinedělí a ano, antidepresiva ti uleví, až se podaří nastavit tu správnou hladinu.

Olnazapin se při podobných stavech používá, protože tlumí právě tu část co je dané hormonálními výkyvy a prostě to zabere rychleji, než když se čeká jen na antidepresiva, neznamená to že máš schizofrenii. Prostě je to lék, který nějak umí ovlivnit mozek a používa se v různýách situacích.

držím palce, ať je líp

Až léky zaberou, zkus k tomu ještě přibrat psychoterapii. [/citace @Ou

Dekuju za odpoved, myslis tedy ze na spani bych jej nasadit mela? Mam strach ze me uspi tak, ze se nevzbudim k male :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat