Eskalátory v metru, 2leté dítě a kočár

17.8.15 13:25

eskalátory v metru, 2 leté dítě a kočár

Máte někdo nějaký tip, jak nastoupit na eskalátory v metru s 2 letým dítětem a hlubokým kočárkem? Jak to děláte? Nahoru vyjedu relativně v pohodě, strčim dceru mezi sebe a kočár, ale dolu prostě nenastoupím. :nevim:

Jela jsem teď poprvé a jednou mi málem odjela brečící dcera a podruhé málem spadnul kočár. Ze zoufalství jsem přijala pomoc, že mi pán kočár sveze, ale neuměl najet a mimčo mi málem vyklopil, bylo to strašný. No jsem pitomá, už kočár nedám z ruky :zed: :zed:

Malá je vzorná, poslouchá, umí nastoupit i vystoupit bez problémů(jezdíme téměř denně) a i když by to asi zvládla sama, nechci jí nechat jet samotnou bez držení za ruku.
Ale nezvládám nastoupit a v jedné ruce držet dceru a ve druhé kočár. Čím se mám držet j8 :nevim:

Jedině zkusim natrénovat, aby se dcerka chytla někoho cizího, ale pochybuju, že někoho vůbec ulovim, kdo by byl ochoten ji vzít a taky nevim, jak se bude tvářit ona, když jí pořád říkám, že s cizíma lidma nesmí nikam chodit :?

Bydlíme v centru Prahy, metrem musím jezdit k Dr., na kroužky a pod. a kdybych to měla objíždět nízkými spoji, tak jsme celý den v MHD…

PROSÍM neraďte mi šátky, nosítka, jezdit autem a jen nízkými spoji :)

Prosím jen o Vaše zkušenosti :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17.8.15 13:27

A v metru nejsou výtahy? Jak to dělají vozíčkáři?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
17.8.15 13:28

@mischelinka Jsou jen někde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.15 13:30
@radkka píše:
@mischelinka Jsou jen někde.

tak to teda nechápu, jak je vůbec možné. To je pro vozíčkáře a maminky s kočárky teda náročné cestování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23903
17.8.15 13:31

Ne vsude vytahy nejsou, prip. Nefunguji jako nedavno napr. Na Florenci.
Zkusenost memam, ale taky me napada pozadat nejakou pani, at vezme malou za ruku a ty s kocarem. Ale jak pises musite to natrenovat a jet hned u ni. At nastoupi hned za tebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39045
17.8.15 13:32

Tak v Praze už jsou v centru skoro všude výtahy, takže bych došla (dejela busem, tramvají) na stanici, kde výtah je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
17.8.15 13:33

Ty budeš nastupovat s kočárem a holka se tě bude držet za lem trika, za kapsu kalhot atp. Až budete všichni na schodech, můžeš si dceru přeorganizovat, aby se třeba chytla kočáru nebo tam, kde to prostě bude vyhovovat. Zas bych to nebrala jako vědu, když navíc píšeš, že je poslušná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
17.8.15 13:33
@mischelinka píše:
tak to teda nechápu, jak je vůbec možné. To je pro vozíčkáře a maminky s kočárky teda náročné cestování

Bohužel a mám takový dojem, že nejvíce jich je po okrajích, v centru nic moc, ale také jsou…Nicméně jistě to nevím, tolik to nesleduji, ale všude určitě nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23903
17.8.15 13:35

@mischelinka
Ciste teoreticky si musi dojet povrchovou dopravou k jine stanici. Nicmene u nas ty nizkopodlazni busy a tram jsou stejne bida. Autobus ti stejne zastavi pul metru od chodniku a u tram je normalni, ze jede 5 nizkopodlazek a pak dalsi hodinu ani jedna. Tohle maji v zahranici vychytany lip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tom-cat
17.8.15 13:36
@Lucifinda píše:
Máte někdo nějaký tip, jak nastoupit na eskalátory v metru s 2 letým dítětem a hlubokým kočárkem? Jak to děláte? Nahoru vyjedu relativně v pohodě, strčim dceru mezi sebe a kočár, ale dolu prostě nenastoupím. :nevim:

Jela jsem teď poprvé a jednou mi málem odjela brečící dcera a podruhé málem spadnul kočár. Ze zoufalství jsem přijala pomoc, že mi pán kočár sveze, ale neuměl najet a mimčo mi málem vyklopil, bylo to strašný. No jsem pitomá, už kočár nedám z ruky :zed: :zed:

Malá je vzorná, poslouchá, umí nastoupit i vystoupit bez problémů(jezdíme téměř denně) a i když by to asi zvládla sama, nechci jí nechat jet samotnou bez držení za ruku.
Ale nezvládám nastoupit a v jedné ruce držet dceru a ve druhé kočár. Čím se mám držet j8 :nevim:

Jedině zkusim natrénovat, aby se dcerka chytla někoho cizího, ale pochybuju, že někoho vůbec ulovim, kdo by byl ochoten ji vzít a taky nevim, jak se bude tvářit ona, když jí pořád říkám, že s cizíma lidma nesmí nikam chodit :?

Bydlíme v centru Prahy, metrem musím jezdit k Dr., na kroužky a pod. a kdybych to měla objíždět nízkými spoji, tak jsme celý den v MHD…

PROSÍM neraďte mi šátky, nosítka, jezdit autem a jen nízkými spoji :)

Prosím jen o Vaše zkušenosti :D

Na které stanici tomu tak je?

• Nahlásit
  • Citovat
20807
17.8.15 13:36

Já teda děti nemám, tak asi nemám co radit, ale nikdy bych nenechala cizí osobu, aby vedla moje dítě za ruku, dyť nevíš, co je zač, na první pohled to fakt nepoznáš.

Co aby dcera nastupovala vedle tebe nebo hned za tebou a držela se trička, kalhot? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
17.8.15 13:38

@zuzu224 A ještě z autobusu musí vystoupit otrávený řidič, vyndat plošinu a nechat vozíčkáře najet, kolikrát jsem zažila, že řidič dělal, že nevidí a musel ho seřvat někdo z cestujících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.15 13:40

@Lucifinda v jedne ruce madlo od kocaru, v druhe ruce dceru za ruku. Najedes na eskalator, jak se schody zadnou rozevirat podrzis madlo tak aby byl kocarek zadnima kolama na shodu, ty stojis o schod vys, predni kola jsou ve vzduchu. Naroru je to jeste jednodussi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39045
17.8.15 13:40
@zuzu224 píše:
@mischelinka
Ciste teoreticky si musi dojet povrchovou dopravou k jine stanici. Nicmene u nas ty nizkopodlazni busy a tram jsou stejne bida. Autobus ti stejne zastavi pul metru od chodniku a u tram je normalni, ze jede 5 nizkopodlazek a pak dalsi hodinu ani jedna. Tohle maji v zahranici vychytany lip.

myslíš třeba jako metro v Paříži, kde je všude hromada schodů a žádný výteh nebo eskalátor? :mrgreen: u nás je mhd ještě zlatý, co se týká vstřícnosti ke kočárkům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.15 13:43
@zuzu224 píše:
@mischelinka
Ciste teoreticky si musi dojet povrchovou dopravou k jine stanici. Nicmene u nas ty nizkopodlazni busy a tram jsou stejne bida. Autobus ti stejne zastavi pul metru od chodniku a u tram je normalni, ze jede 5 nizkopodlazek a pak dalsi hodinu ani jedna. Tohle maji v zahranici vychytany lip.
na ridice musis mavat. Aby si te vsimnul a dala si mu najevo ze nastupujes. Pak by mel zastavit blizko. A kdyz si v autobuse a chces vystoupit, je tam cudlik ktery ridici rekne ze vystupujes. Taky by mel zastavit blizko. A i kdyby ne tak do nizkopodlazniho spoje neni problem ani ten kocar prizvednout a na tu vterinu a krok ho drzet v ruce. Zbytecne si to tim tak delate tezsi
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama