Espumisan a hlen a krev ve stolici

979
22.4.21 13:44

espumisan a hlen a krev ve stolici

Ahoj, mate nekdo zkusenost, ze by kojenec mel po espumisanu hlen a krev ve stolici?
U nas to tak vypada. Kdyz jsem ji ho zacala davat, po nejake dobe se objevil hlen a krev ve stolici. Podezreni padlo na bkm.
Nicmene po 3 tydnech eliminaci diety mela porad krev a hlen ve stolici. Nasledne jsem vysadila espumisan (kapala jsem ho primo miminku) a okamzite zmizela krev ze stolice a hlen se lepsil a lepsil.
Nicmene se vratily koliky, tak jsem po tydnu opet zacala s espumisanem (vecer) a nasledne rano strasnej hlen a krev zase.
Doktorka rika, ze to espumisanem byt nemuze.. ale mne to pripada jednoznacny…
Mel nekdo podobnou zkusenost? 🙏 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1047
22.4.21 14:20

U nás espumisan v pohodě až do 6.měsíce. Zkoušeli jste jiné kapičky, např. sab simplex? Pediatr to nijak dál neřešil? Určitě není normální, aby byla ve stolici krev, hleny… chtěla bych komplexní vyšetření mimča.. nepíšete, jestli jste na um nebo kojení.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4223
22.4.21 14:25

Espumisan se nevstřebává, takže tím to opravdu být nemůže.
Chyba v dietě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
979
22.4.21 14:41

@Whitedog jsem na eliminacni diete a nic jsem nove nezarazovala, takze tezko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
979
22.4.21 14:42

@dendishek resi se to jako podezreni na abkm, jenze jsem na eliminacni diete uz mesic, nic jsem nezaradila a zhorsilo se to, takze to podle me abkm neni.. ster mela ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4223
22.4.21 14:56

Na eliminační dietě můžeš snadno udělat chybu (sója, syrovátka, kasein, bezlaktóza, kozí, ovčí výrobky,…). Vychytat komplet mléčnou složku, je docela těžké. Ale nemusí to být abkm, může to být jiná alergie. My byli na dietě víc než rok, takže o tom něco vím. Laktobacily dáváš? Často mají mléčnou složku, na těch jsem třeba pohořela já. Doporučuju každý den poctivě zapisovat vše, co sníš/dáš dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
979
22.4.21 15:11

@Whitedog ano, vse si zapisuju a jim uz mesic stejne, takze kdyz to uz tyden bylo lepsi a najednou horsi, necim to byt musi a jedina zmena byl ten espumisan - vysazen tyden, ten tyden obrovske zlepseni, nasazen zpet a obrovske zhorseni..
a ano vim, co vse si musim hlidat a mam to vse vynechane.. davam biogaiu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4223
22.4.21 15:23

Rozumím. Hele, taky jsem v tom lítala. Dočetla jsem se, že trvá dlouho než se střevo vyčistí a spraví se to. Každopádně jak jsem psala, ten espumisan se vůbec nevstřebává, takže tím to opravdu být nemůže. Hledala bych dál. Držím palce, ať to vychytáte. U nás to bylo divoký hodně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
979
22.4.21 15:34

@Whitedog dekuju! jsem z toho fakt v haji, ja uz se tak radovala, ze se mala lepsila a ted tohle :( snad se to zase srovna..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2834
22.4.21 16:21

@lalouch tak zkus vysadit tu Biogaiu, v té je totiž nějaká mlečná složka.
A k té dietě, může mít třeba ABKM a lepek, vajíčko, sóju atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
979
22.4.21 17:21

@kavenka ve slozeni biogaie zadna mlecna slozka neni, minimalne ne bilkovina ani laktoza.. a biogaiu bere nepretrzite, brala ji i v dobe zlepseni, takze se mi to nezda
vysazeny mam vsechny alergeny krome lepku, dle dr je riziko lepku u takhle maleho mimca hodne male, nicmene ani ten lepek temer nejim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4223
22.4.21 22:00

@lalouch

Mně docentka z gastra říkala, že lepek do dvou let nevysazovat. Že je to zásadní chyba, když to maminky dělají. Kluk se mi zlepšil až po vysazení probiotik. Ale já dávala Biopron a tam ve složení ta mléčná i sojová složka je. No, dávali mu to v nemocnici a mně nenapadlo doma zkontrolovat příbalový leták :roll: Po vysazení probiotik se srovnal a krev a hlen jsem pak už hooodně dlouho neviděla.
Ještě se dá jít cestou jednosložkové diety - třeba týden/měsíc být jen na jedné složce a po týdnu/měsíci přidávat vždy jednu další složku. Jak uvidíš zhoršení, bingo. Ale je to teda běh na dlouhou trať. Já měla ještě v hledáčku mj. celer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
979
23.4.21 08:50

@Whitedog ja jim vicemene jen ovsa, ryzi, kralika, zeleny salat, cervenou repu, cernou cocku, brambory, testoviny, obcas zkousim veprove a vypada to ok, spenat a vegansky syr, obcas si upecu nalevanou buchtu bez mlika a vajec… od vcera jsme bez espumisanu a krev uz neni a hlen se lepsi… zkusim to zavest znovu zitra nebo pozitri, at mam jistotu nebo hledam dal…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
23.4.21 14:03

Hele, u nas to same, hlen a krv v stolici, bola som na ABKM diete a najviac som podozrievala prave kapicky na prdiky. Nebol to zrovna Espumisan, ale rovnaky princip a tiez mi vsade tvrdili, ze to urcite nebolo tym. Ze urcite dietna chyba. No… Dodnes si o tom myslim svoje.

Ja som z toho bola nakoniec tak zdeptana (to uz som bola iba na cervenej cocke, kraliku, jablku a okurke :zed:), ze som prestala kojit a maly presiel na specialne UM. Krv a hlien v stolici stale. To mi tvrdili, ze niektore miminka maju proste citlive crievka a uz sa s tym neda nic robit. Kapky na prdiky to urcite nebudu.

Tak som konecne vysadila nadobro kapky na prdiky a stolica sa upravila.

Mozno nahoda, mozno zasah vyssej moci a mozno ten espumisan zas tak nevinny nebude… Tot moj nazor :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat