Espumisan kapky když miminko prdí

780
5.2.21 18:17

Espumisan kapky i když miminko prdí

Ahoj holky, jdu si pro radu ke zkusenejsim :) mame tritydenni miminko, od porodnice nas trosku zlobi prdiky. Zezacatku to byly treba ctyrhodinove brecici zachvaty, potom se to upravilo kdyz jsem zacala pit fenyklovy caj a davat pozor na jidlo, ale posledni tri dny drobecek porad tlaci i ze spani, tri noci jsme poradne nespali. Co me zarazi je to, ze maly prdi, kadi a to hodne, ale presto se porad krouti a tlaci kdykoliv ho polozim. Kdyz je na ruce v poloze brisko na brisko, tak je klidny a usne, ale jak ho polozim do jakekoliv polohy, krouti se, tlaci, kope nozickama a po chvilce zacne plakat. Nejhorsi je, ze z toho tlaceni ublinkava, kolikrat i treba dve hodiny po jidle, takze ja jsem v noci jak na trni a kazdy podezrely zvuk vylitnu z postele, aby nevdechl co vyblinka.
Kamaradka mi doporucovala na prdiky espumisan, tak jsem ho sla koupit, ale ted tak premyslim, ze on vlastne s prdenim problem nema, opravdu strili hodne, ale porad hp to v tom brisku tlaci. Mate s tim zkusenosti? Zkusily byste ten espumisan? Pomohl vam na prdiky? Dekuju za kazdou radu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64378
5.2.21 18:20

Espumisanem nic nezkazís. Jinak to, že mrne tlačí, heka, kope nohama atd, je úplně normální. Pokud se tak moc bojíš, že se nevyspis, porid monitor dechu a máš klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
5.2.21 18:22

@martina.se ten mame, ale spis tim tlacenim ze sebe vytlaci vse spis vrchem nez spodem :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1905
5.2.21 18:31

Dcera 2 mesice uplne to same. A jeji 3 starsi sestry nely stejne boje s prdiky a briskem..

Vydrz, prejde to. U nas pokazde okolo 3 mesicu ;). Verim, ze i ted se to v te dobe upravi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1905
5.2.21 18:36

A davam Babycalm a Biogaiu. To pomaha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64378
5.2.21 18:59
@Markétka111 píše:
@martina.se ten mame, ale spis tim tlacenim ze sebe vytlaci vse spis vrchem nez spodem :?

Moje mrne taky spíš hodí savli, než by upustilo spodem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
5.2.21 19:02

Tak jsem zkusila dat ten espumisan 5 kapek pred kojenim, tak uvidime, co to udela :D partner je na nocni a me tresti hlava z nevyspani, tak snad dnes bude lepe :srdce: dekuju za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
5.2.21 19:42

Malému je 7 týdnů. A tlačí od 3tydne. Bolí ho bříško pořád ale už je to lepší než na začátku. Každopádně tlačí až fialový a někdy z toho i ublinkne no. Taky mám strach… Ale podle dr je to normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
5.2.21 21:47

@Sihoja a davate na to neco? Chtela bych mu trosku ulevit, je mi ho vzdycky lito

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
5.2.21 22:20

Ja se Espumisanu nejdriv vyhybala, ale nas zachranil..spolecne s Biogaiou…davala jsem nejdriv jednou, dvakrat denne, ale nic moc ucinek..tak jsem zacla davat pred kazdym kojenim, jak pisou v letaku a byl klid..resila jsem to i s doktorkou a ta mi rekla, ze i kdybych do malé vylila celou lahvicku, tak by se nic nestalo (s nadsázkou :D )..jde to s plynama z tela ven..
urcite je to lepsi, nez nechat miminko trapit..pred tretim mesicem uz hodne kopala nozickama, tak jsme postupne vysadily🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat