Estivillova metoda uspávání - jak dlouho?

19
29.10.20 08:10

Estivillova metoda uspávání - jak dlouho?

Ahoj, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto metodou uspávání a jak dlouho vám trvalo, než se děti zklidnily?
Máme doma 6timesicni holčičku a k této metodě jsem přistoupila poté, co poslední cca tři týdny malou nešlo uspat. Ať už jsem kojila, houpala, nosila, dávala do postýlky, vozila v kočárku, zpívala, atd. :,( vždy zabralo něco jen jednou/dvakrát a pak už zase ne a křičela a vztekala se. Křičela potom, i když jsem jí měla v náruči, už nezabíralo vůbec nic. Nakonec nešlo malou uspat už téměř nijak, takže nám usínala třeba až ve 12 večer, většinou u prsa, vyčerpaním. I během noci se mnohem častěji budila, vždy si jen „podudlala“ prso a usnula. Takže ani hlady to nebylo, spíš si jen víc a víc vytvářela závislost na prsu, u kterého vlastně byla zvyklá usínat.
Estivillovu metodu praktikujeme čtvrtý den. Malou položím do postýlky a řve, jakoby jí na nože brali. Kdyby si jen stěžovala, ale ona opravdu hystericky křičí. Nejdříve spustí slzy, ale poté už je to spíš jen vzteklý řev, ale je to tedy šílený řev 😱. Vždy, když se blíží čas, abych znovu vstoupila do pokoje, se křik malinko zmírní, ale jakmile mě vidí, chvíli kouká a pak spustí nanovo a když odcházím, tak je to zase úplná hysterie. Poté tedy vždycky (asi vysílením usne).
1.den - 1,5 hodiny
2.den - 1 hodina
3 den - 1 hodina
4.den - 1 hod., 20 min.
1.den to ještě ze začátku šlo, ale teď, jakmile se začneme blížit k postýlce, asi ví, co přijde a už začne fňukat.
V noci praktikujeme to samé, vzbudí se 1-2× a usne tak po 20 minutách křiku. Už jsme to zkoušeli i přes den, když zrovna není v kočárku a usnula po 40 minutách.
Ve finále spí déle a méně se budí, ale nevím, jak dlouho ten krik zvládnu poslouchat. Hlavně mi je jí víc a víc líto, bojim se, aby nepřišla o hlas, aby se na mě nezlobila apod. Kdyby se ten čas alespoň zkracoval, ale zatím to moc nevypadá. Navíc přes den se jí chce spát o hodně dříve než předtím. Asi je unavená z toho dlouhého večerního křiku.
Máte prosím zkušenosti, jak dlouho vám trvalo, než se děti naučily usínat bez křiku? Jak dlouho mám ještě vydržet? Přemýšlím, že to tak po týdnu vzdám. Sice nakonec usne, ale takhle dlouhý křik pro ní určitě dobrý není.
Už nevíme, co dělat. Nechci jí trápit, ale křičela i u mě, i u manžela, takže si pak říkáme, že je trošku jedno, jestli křičí u nás v náruči nebo v postýlce. Chci, aby se naučila usínat sama a jsem ráda, že přece jen nakonec zvládne usnout, ale jakým způsobem. Na jednu stranu je to strašnej vztekloun a jen křičí, ale na druhou už jsem jí tolikrát chtěla zvednout z postýlky a pomazlit, aby se na mě nezlobila.
Napište prosím vaše zkušenosti, děkuju.

Příspěvek upraven 29.10.20 v 09:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14341
29.10.20 08:18

U dcery mi tato metoda zabrala za čtyři dny. Nejhorší byl třetí den, to se vzteklá hodinu a půl. Také jsme ji používali v půl roce. Ale kvůli neúnosně častému buzení v noci. Večer dítě usínalo hezky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7079
29.10.20 08:19

Nelezou ji treba zuby? Neboli brisko? Tvoje vec ale tohle by me ani nehlo praktikovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9309
29.10.20 08:20

m

U syna jsme to zkusila jednou 3 dny kolem roka. Plakal ale tak 5 minut a usnul, já si odběhla na záchod. Tak jsem to zkusila další den a spal ještě rychleji. Usínal sám přesně měsíc a pak začalo nanovo. Pak jsem se o to ani nesnažila. U dcery mě to už ani nenapadlo. Změnila jsem totálně názor, nedělala jsem si děti proto, abych je nechávala řvát v postýlce. Navíc teda, v šesti měsících, promiň, ale to je hardcore. Přečti si něco o potřebách miminka, fakt to nemají prso jen na jídlo a mámu, aby je přebalila a převlékala. Potřebuje tě nablízku, navíc, když takhle dlouho pláče, asi ji něco trápí. A ne, fakt není jedno, jestli řve u mámy nebo táty v bezpečné náruči a nebo sama v postýlce :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
29.10.20 08:32

Četla jsem tu, že to taky některým trvalo hodinu a několik dní. Nepotřebuji slyšet, že byste jí takhle nenechali. Je mi jasné, že to většina bude odsuzovat. A ooravdu jsem si nedělala dítě proto, abych ho nechávala takhle řvát. Byla jsem vždy zasadova a říkala si, že dítě nenechám se mnou mávat a vyřvat si svoje apod. Když se malá narodila, celkově byla o hodně víc uplakana než ostatní a nikdy jsem jí řvát nenechala. Svoje zásady jsem velmj rychle přehodnotila a jakmile fňukla, hned jsem jí brala na ruku, chovala, hladila, kojila apod. Os takového 4.mesice už je klidné a hodné miminko, ald zažili jsme si s ní svoje. Opravdu jsem jí nikdy nenechávala, ale teď mi to přišla jako jedna z posledních možností na usínání, kterou chci zkusit. Ona je strašně unavená, ale prostě nejde nijak uspat. Bylo těžké se takhle rozhodnout a když už jsem s tím začala, nechci hned končit a zvedat ji. Ale dlouho už to nevydržím. Hlavně kvůli ní, jak píšete, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
29.10.20 08:37
@nozu píše:
U dcery mi tato metoda zabrala za čtyři dny. Nejhorší byl třetí den, to se vzteklá hodinu a půl. Také jsme ji používali v půl roce. Ale kvůli neúnosně častému buzení v noci. Večer dítě usínalo hezky.

My jsme měli nejhorší teď ten 4.den,no. V noci zvládne zpět usnout i za 5 minut, ale zase právě bojujeme s večerním usínáním, no. Vidím to tak ještě na dva dny, pokud se to nezlepší, tak už jí dal trápit nebudu. Děkuju za reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5513
29.10.20 08:41

Chudák miminko. Asi ji něco trápí a ty ji necháš ještě samotnou v pokoji řvát. Jak by bylo tobě kdyby si byla bezbranný kojenec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13985
29.10.20 08:47

V 6 měsících je to brzo. Já takhle učila děti spát až kolem roku. A pomohlo to jen u prostředí. Starší a nejmladší prostě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
29.10.20 08:54

Oslovuji ty, které to zkusili, po jak dlouhé době jim to zabralo. Vy ostatní se tím zabývat opravdu nemusíte. Opakuji, že nepotřebuji slyšet, že to odsuzujete, je mi to jasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10830
29.10.20 08:58

Ja Te neodsuzuju, dite mi taky blbě spi a nekdy bych ji fakt trhla mezi dveřma. Ale Eastville je barbarství. Někde jsem četla, ze sam pozdeji od své metody ustoupil :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8444
29.10.20 09:23

Nositko/ satek jsi zkousela?
Kdyz ji nechas na dece hrat s tim, ze ji uspis proste pozdeji, klidne v 11 vecer? Sedet v klidku s chlapem u filmu a nechat ji vegetit v obyvaku?
Co kdyz ji lezou zoubky, boli bricho?

Ten krik neni vztekly, ale zoufaly.
A miminko mamou nemava, ale proste jeji fyzickou blizkost fyziologicky nutne potrebuje! Je to jedna ze zakladnich potreb, stejna, jako je treba teplo nebo jidlo.

Kdyz uz nefunguje nic a padas na hubu, vzdy je lepsi s miminkem BYT, tj. treba si ji vzit do postele, lehnout si vedle ni a v pripade potreby aspon hladit.
Ale tohle? Ona pak prestane brecet ne proto, ze se nauci byt klidna, ale ze se nauci, ze mama neprijde, ze na mamu neni spoleh, ze mama se nepostara. TOHLE opravdu chces?

Co se tyce toho buzeni v noci, tak v pul roce je to zcela normalni, pulrocni miminka maji v noci hlad a potrebuji se ujistit, ze tam mama je. Spat celou noc zacnou az tak po roce, spis ve dvou.

Zkratka to, co delas, je podle me prasarna, neco si o potrebach kojencu nastuduj a pak to zkus jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
29.10.20 09:24

Zkuste si vyhledat na googlu skodlivost teto metody. Asi bych si to prvni prostudovala a pak se teprve rozhodla zda vyzkouset. Chapu ze vas tento nazor nezajima ale treba se bude hodit pro jine maminky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.20 09:27

Strc to dite vecer do sklepa, at moc neotravuje.

I sam Eastvill se za svoji metodu kdysi svetu omluvil, ze to byla chyba. Ja jsem matka ras, ale neco takoveho bych malemu miminku nikdy neudelala! Doufám ze tady akorat trollis, jinak to snad neni ani mozny. Mozna po nekolika dnech, urvana do bezvedomi, zacne sama usinat. Ale jeji dusicce to uz navzdycky ublizi. Doporučuju knizku Prosím spinkej. Treba ti to aspon trochu otevre oci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1187
29.10.20 09:31

Já tě odsuzovat nebudu, věřím, že jsi zoufalá, ale co řešit příčinu křiku a ne křik tím, že malou necháš samotnou se ukřičet? Může mít špatné období, můžou lézt zoubky, může ji bolívat bříško, může mít prostě mamánkovské období, které po čase přejde. A opravdu tím, že s ní budeš ji nerozmazlíš. Jsi máma a teď máš mít jako prioritu své dítě. Estvillova metoda určitě funguje ale nechat dítě ječet několik dní hodinu a déle? To mi nepřijde na psychiku dobré ani pro to půl roční mrně a ani pro tebe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
29.10.20 09:32

Všechno mám prostudovane. Na jednu stranu bych vám tady ještě chtěla všechno vysvětlovat, ale nebudu. Nicméně, děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama