ETF fondy, zkušenosti?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
106
30.10.21 17:56

ETF fondy, zkušenosti?

Zdravím všechny, chtěla něco víc zjistit ohledně etf fondu. Dostala jsem tip od kolegy, že jej má, dal mi odkaz na 2 webovky, ať si to pročtu, ale stejne mi to není úplně jasné. Máte někdo prosím zkušenosti? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10924
30.10.21 18:05

Varianta investic do akcií apod. Když máte peníze, které můžete postrádat, tak to můžete zkusit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
30.10.21 18:15

@Cenarius nemám s investováním žádné zkušenosti, máme klasika, penzijní, stavební, spořicí účet, ale jinak nic a to bychom právě chtěli založit, ale nevíme jak…přes banku? Sami nejsme schopni si vyhledat kde akcií koupit, co dál s ní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
30.10.21 18:20

Pokud o tom nic nevíte, pak se nejprve pořádně informujte. Jestli je to pro vás ztráta času a nechce se vám investovat váš čas, abyste měli představu do čeho jdete, tak to rovnou zabalte.

Jsou to vaše peníze, takže si s nimi nakládejte jak uznáte za vhodné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13901
30.10.21 18:46
@Kattka6611 píše:
@Cenarius nemám s investováním žádné zkušenosti, máme klasika, penzijní, stavební, spořicí účet, ale jinak nic a to bychom právě chtěli založit, ale nevíme jak…přes banku? Sami nejsme schopni si vyhledat kde akcií koupit, co dál s ní…

Pokud o tom nic nevíte, je nejlepší zajít do vaší banky. Každá banka má řadu investičních nástrojů a bankéři dokáží doporučit vhodný pro vaši situaci (délka investice, výše apod.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1131
30.10.21 19:24

Ano, mam investovano na Degiru do MSCI a S&P 500.. a neco malo na Portu.. je to vhodne pokud chcete investovat na dlouhy casovy usek a nemate cas/chut/znalosti zkoumat jednotlive firmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
30.10.21 19:37

@Prof. Farnsworth neplatim pak 2× poplatky? Už jsem si také říkala, že zkusíme něco přes banku, na že nám pořadí, ale neni to tak, že budu platit poplatky fondům a něco samozrejme i bance? Že by bylo možná výhodnější zřídit přímo u poskytovatele, jak jsem slyšela třeba fondee nebo portu a bylo by to levnější? Nevím… jen zjišťuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
30.10.21 19:41

@Luminance děkuji za info, o portu jsem něco četla… Když se zeptám, jsou tyto 2 společnosti co máte srovnatelné co se týká výnosů nebo podmínek…třeba způsob investování?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1131
30.10.21 19:49

@Kattka6611 Degiro vyjde lepe, tam nakupuje clovek sam, jednou za 3 mesice se myslim MSCI da koupit i uplne bez poplatku. Portu je uplne bez prace, ale samozrejme je to vykoupeno vetsim poplatkem - porad ale oboje je podle me daleko lepsi nez jit do banky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1131
30.10.21 19:52

@Kattka6611 na degiru musite vedet, do jakych etf chcete investovat, vyhledat si je, nakoupit… na portu vyplnite dotaznik, podle ktereho vam nabidnou urcitou strategii a vy pak uz jen posilate penize.. popr si pak muzete poskladat strategii i sama, s tim nemam zkusenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13901
30.10.21 19:55
@Kattka6611 píše:
@Luminance děkuji za info, o portu jsem něco četla… Když se zeptám, jsou tyto 2 společnosti co máte srovnatelné co se týká výnosů nebo podmínek…třeba způsob investování?

S&P500 je index 500 největších společností. Opravdu si myslíš, že je nákup akcií pro tebe? ;)

S&P je aktuálně na historických maximech. Myslíš, že to poroste dál, nebo přijde korekce? Ono se totiž může dost dobře stát, že tvoje investice ztratí třetinu hodnoty. Vydržíš koukat na to, že to jde třeba dva měsíce dolů a každý den má tvoje investice menší a meší hodnotu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
30.10.21 20:39

@Prof. Farnsworth a co by jsi mi doporučil? Kde investovat? Vím, že investice může i klesat, pár dní bychom to vydzela, ale nějak moc riskovat nechceme. Samozřejmě chapu, že kdo neriskuje moc nezíská. Jde nám hlavně o udržení hodnoty peněz, nemusíme vydělat majlant nebo taky nemít nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13901
30.10.21 20:47
@Kattka6611 píše:
@Prof. Farnsworth a co by jsi mi doporučil? Kde investovat? Vím, že investice může i klesat, pár dní bychom to vydzela, ale nějak moc riskovat nechceme. Samozřejmě chapu, že kdo neriskuje moc nezíská. Jde nám hlavně o udržení hodnoty peněz, nemusíme vydělat majlant nebo taky nemít nic.

Bež se zeptat do svojí banky. Tam ti vyberou investiční produkt, který se hodí pro tebe a bude to za tebe spravovat porfesionál. Zisky nebudou v desítkách procent ročně, ale zase tam bude malé riziko větší ztráty.

Nebo to naper do bitcoinu a můžeš to do Vánoc zdvojnásobit (nebo o většinu přijít) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1753
30.10.21 20:52

@Prof. Farnsworth dlouhodobé a pravidelné investice do S&P 500 vychází docela dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
3.11.21 03:46

Jedině bitcoin, sázka na jistotu!
A pak možná i squid game, ten už byl chvilku dokonce přes $2800, no kdo by to nebral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat