Euthyrox dávkování po porodu

1979
23.2.21 12:18

Euthyrox dávkování po porodu

Už roky mám autoimunitní zánět na štítné žláze, ale TSH bylo vždy bez problémů a nic jsem neužívala.

V těhotenství jsme nasadili Euthyrox 50mg, jelikož TSH bylo hraničně vyšší a fT4 nižší. Teď jsou hodnoty opět ok, TSH asi 1,2.

Ale do měsíce rodím a nevím, co bude potom. Ráda bych se pochopitelně zase obešla bez léků.

Můžete mi prosím napsat, jak se to vyvíjelo u vás? Mohly jste se po porodu vrátit na dávkování před otěhotněním (nebo případně neužívání Euthyrox vůbec, pokud to byl váš výchozí stav)? Je v tom nějaký rozdíl s ohledem na kojení? Že třeba kdo kojí, tak ho stále potřebuje na rozdíl od toho, kdo nekojí?
Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16708
23.2.21 12:23

Byla jsem s endokrinolozkou domluvená, že hned po porodu budu brát jinou dávku než v těhotenství. Na kontrolu jsem šla asi 2 mesice po porodu a tam mi dávku doupravila.

Euthyrox jsem brala uz x let před otehotnenim. A budu brát pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
23.2.21 12:31

Po porodu se to musi chvili vic sledovat, nez se to zas srovna. Muzes se vratit na puvodni davkovani anebo taky ne, to Ti tady asi nikdo nezarucime, nekdy se pry muze stitna zlaza i zblaznit a musi ven, ale neni to prilis caste. Ohledne kojeni asi rozdil neni; jedine na co se me vzdy Dr pta, je, jestli uzivam jod anebo vitaminy pri kojeni, v tech uz jod je, takze neni nutne ho doplnovat jeste zvlast.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
650
23.2.21 12:43

Po porodu mi to lítalo neuvěřitelným způsobem a stačila drobná úprava dávky, kdy to vypadalo, že beru moc a vylítlo mi TSH na 7, což je špatně, takže opět úprava. Pak jsem dávku brala vyšší než před těhotenstvím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1979
23.2.21 12:45

@Helca83

Co mi tak trochu vrtá hlavou je, jestli se po porodu prozatím nechá dávka z těhotenství a pak se to po pár týdnech zkontroluje. A nebo jestli se to po porodu vrátí na předchozí dávkování a následně zkontroluje.

Zahlédla jsem, že některým ženám se hypofunkce rozjede právě až po porodu - z toho celkového vyčerpání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1734
23.2.21 12:49

Ja jsem před prvn8m těhotenství měla euthyrox 50, v těhotenství 75, po sestinedeli opět 50. V druhém stejně, jen mi po porodu víc lítaly hodnoty. A u třetího jsem opět začínala na 50, skončila na skoro 100, po porodu mi. hodnoty lítaly od 8 do 0,01.. Ale ustálilo se to a mám teď 75, takže víc, než je výchozí stav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 12:56

Já beru euthyrox 50, ale TSH mám v pořádku. Nicméně mám od dr. pokyn, že hned po porodu mám začít brát jen půl prášku (takže 25) kvůli kojení. A na kontrolu jsem objednaná 3 měsíce po porodu.

• Citovat
  • Nahlásit
2398
23.2.21 13:02

@Callista necha se davka z tehotenstvi a po sestinedeli se zkontroluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1929
23.2.21 13:06

Po obou porodech mi zustala davka pred porodem (v tehotenstvi mi ji vzdycky o kousek zvedli). Kojit jsem jeste neprestala, tak jsem zvedava jestli to nepujde treba aspon trochu snizit… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 13:43

Po porodu mi nechal stejnou dávku a za 2 měsíce jsem šla na kontrolu a pak se to doupravilo. Konkrétně po prvním porodu se potom dávka zvýšila a po druhém porodu se snížila. Na kojení se vůbec neptal.

• Citovat
  • Nahlásit
32
23.2.21 14:16

Při těhotenství mi zjistili vyšší hodnoty a od te doby beru euthyrox. Po porodu se to upravovalo asi půl roku. Také jsem doufala, že se obejdu bez prášků. No neobejdou, prostě ho budu brát už pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat