Evidence na ÚP, nástup do práce a nárok na podporu

Anonymní
3.7.20 12:06

Evidence na ÚP, nástup do práce a nárok na podporu

Dobrý den dámy,

dnes jsem absolvovala pohovor a ten vyšel.
Jsem od 1.6. v evidenci ÚP, podporu nepobírám, mám zatím za období červen-srpen odstupné.
Chci se zeptat, pokud bych skončila ještě ve zkušebce? Např i po 1. dni je nutné tento den hlásit na ÚP? A měla bych stále nárok na podporu, i přesto, že jsem byla evidovaná na ÚP, pár dní nebo zkušebku odpracovala a pak bych se opět evidovala na ÚP? Jde mi o to, že kvůli výpovědi pro nadbytečnost, mám od 9/2020 nárok na vyšší podporu a kdybych například po měsíci odešla z nového zaměstnání, jak se to promítne v nároku na podporu, měla bych stále 5 měsíců na podpoře? Nebo se počítá od znova odpracovaný 1 rok? Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1001
3.7.20 13:19

Pokud byste po mesici odesla z noveho zamestnani, mela byste narok na podporu tolik mesicu, kolik jste „nestacila vybrat“. Tzn. pokud jste ted podporu nepobirala, tak 5 mesicu, pokud budete pobirat jeden mesic, tak mate narok jeste na 4. Pak je potreba odpracovat pulrok (driv to tak bylo, ted je mozna rok, to nevim). Ale podpora uz bude vychazet z noveho zamestnani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.7.20 23:12

A pokud bych tedy odpracovala jen 1 den, musím i ten 1 den hlásit na ÚP?

• Nahlásit
  • Citovat
2
12.7.20 13:00
@Anonymní píše:
Dobrý den dámy,dnes jsem absolvovala pohovor a ten vyšel.
Jsem od 1.6. v evidenci ÚP, podporu nepobírám, mám zatím za období červen-srpen odstupné.
Chci se zeptat, pokud bych skončila ještě ve zkušebce? Např i po 1. dni je nutné tento den hlásit na ÚP? A měla bych stále nárok na podporu, i přesto, že jsem byla evidovaná na ÚP, pár dní nebo zkušebku odpracovala a pak bych se opět evidovala na ÚP? Jde mi o to, že kvůli výpovědi pro nadbytečnost, mám od 9/2020 nárok na vyšší podporu a kdybych například po měsíci odešla z nového zaměstnání, jak se to promítne v nároku na podporu, měla bych stále 5 měsíců na podpoře? Nebo se počítá od znova odpracovaný 1 rok? Díky :)

Ahoj chci se zeptat má někdo zkušenosti z podporou v nezaměstnanosti dělal jsem v OKD 4 roky propustily mě z důvodu a to citují OKD už semnou nechce spolupracovat dostál jsme výpověď ze strany OKD můj průměrný plat činil 35 000 Kč a ještě jedná prozba kdy bývají termíny vyplácení dávek děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
12.7.20 13:00
@Anonymní píše:
Dobrý den dámy,dnes jsem absolvovala pohovor a ten vyšel.
Chci se zeptat, pokud bych skončila ještě ve zkušebce? Např i po 1. dni je nutné tento den hlásit na ÚP? A měla bych stále nárok na podporu, i přesto, že jsem byla evidovaná na ÚP, pár dní nebo zkušebku odpracovala a pak bych se opět evidovala na ÚP? Jde mi o to, že kvůli výpovědi pro nadbytečnost, mám od 9/2020 nárok na vyšší podporu a kdybych například po měsíci odešla z nového zaměstnání, jak se to promítne v nároku na podporu, měla bych stále 5 měsíců na podpoře? Nebo se počítá od znova odpracovaný 1 rok? Díky :)

Ahoj chci se zeptat má někdo zkušenosti z podporou v nezaměstnanosti dělal jsem v OKD 4 roky propustily mě z důvodu a to citují OKD už semnou nechce spolupracovat dostál jsme výpověď ze strany OKD můj průměrný plat činil 35 000 Kč a ještě jedná prozba kdy bývají termíny vyplácení dávek děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama