Reklama

evidenční listy důch.poj-jsou potřeba skladovat je?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sasanka333
Povídálka 14 příspěvků 25.08.09 01:46
evidenční listy důch.poj-jsou potřeba skladovat je?

Ahoj,
chtěla bych se zeptat,každý rok chodí nějaké evidenční listy důch.poj.,budu je někdy někam dokládat,třeba na socialku,nebo někam??Zatím jsem na mateřské,a teď sem zjistila,že je asi nemám,asi jsem je někdy omylem vyhodila :lol:
Budu je potřebovat?A jestli jo,dá se to někde ještě vyžádat zpětně? díky za odpovědi :lol: :roll:

Reklama

Reakce:

Jolynka
Extra třída :D 13619 příspěvků 25.08.09 07:28

oni by to meli mit zaevidovany na ty socialce, jedna kopie jde tam a jedna ti zustava, ja taky nemam vsechny, driv sem to vubec nedostavala, az snad od posledniho zamestnavatele a koukala sem co s tim mam delat :lol:

Flyingfrog
Extra třída :D 12098 příspěvků 25.08.09 07:29

Schovávat bys je měla. Z čeho ti jednou vypočítají důchod? A nejlíp o ně zažádat v místech dřívější pracovní činnosti.
Mně se jeden ztratil a tak taky budu muset žádat znova někde, kde dávno nejsem.

Flyingfrog
Extra třída :D 12098 příspěvků 25.08.09 07:31

Jolynko: Mně tehdá v práci kladly na srdce, ať to pečlivě uschovám :-)
A na jakou sociálku by to měli posílat?

yweta
Závislačka 4157 příspěvků 25.08.09 07:32

Ahoj,
mohla by je od tebe chtít sociálka až budeš žádat o důchod (teda jestli se ho někdo ještě někdy dožije, s tím jak nám to pořád prodlužují)…v pří­padě, že jim by se to ztratilo (celkem běžná věc…sociálka je jeden velký bordel)…případně bys musela jinak dokázat, že jsi v dané době byla zaměstnaná u daného zaměstnavatele…
Můžeš zkusit požádat zaměstnavatele, jestli by ti neudělal kopii ELDP…jeho povinnost to není, svoje kopie už jsi dostala…
pa Iveta

Sati
Extra třída :D 11521 příspěvků 25.08.09 07:40

Rozhodně schovávat. Do důchodu je sice daleko, ale já jsem je potřebovala už teď, kdy jsem se po mateřské hlásila na pracák. Chtěla po mě za poslední dva roky. Vyhazovat určitě ne !!! A pokud ti nějaký chybí co nejdříve si sežeň nový, protože za 10 let se s nikým nedomluvíš. Spousta firem už nebude existovat a ten papír je jediný důkaz, žes tam opravdu pracovala.

Jolynka
Extra třída :D 13619 příspěvků 25.08.09 07:56

to je zajimavy, ze to dava jak ktery zamestnavatel, fakt az u posledniho to dostavam a ze sem jich uz mela celkem dost a nikdy sem nic nedostala ani na NKU

martyk
Neúnavná pisatelka 17305 příspěvků 25.08.09 08:23

no ona je tato povinnost dělat kopii jen asi 3 roky, nebo tak nějak stará, já je dřív taky nedostávala a to jsem byla 9 let u jednoho zamestnavatele

mroe
Extra třída :D 14308 příspěvků 25.08.09 08:43

Nestacila by kopie zapoctovych listu? Ja mam taky tenhle papir az od posledniho zametsnavatele.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.09 09:31

já být tebou tak si je seženu, ono zaměstnavatel ELDP posílá na sociálku povinně, druhý výtisk bys měla dostat ty. Sociálka si je eviduje, ale jak je známo a není vyjímkou při výpočtu důchodu se pak zjistí, že jim něco chybí buď se to u nich ztratí nebo zaměstnavatel lajdák nepošle a odolává výzvám a tak… a pak to hledej, dokládej a hádej se.....prostě je třeba mít kontrolu i nad sociálkou, i nad zaměstnavatelem…všu­de jsou jen lidi ;-).

Zdenik

Dafné
Závislačka 3851 příspěvků 25.08.09 10:19

Ahoj holky, tak dřív to chodilo tak, že se do ELDP doplňoval každý rok jeden řádek, takže byl jeden papír na víc let a zaměstnanec ho nedostával. Změna byla tuším v 2004 a od té doby je na každý rok jeden ELDP, který 1× dostane sociálka, 1× zaměstnavatel a 1× zaměstnanec. ELDP je potřeba určitě schovávat právě pro případ, že bude potřeba doložit zaměstnání (a výši platu) kvůli důchodu a pod. (sociálka v tom má opravdu někdy bordel). Takže jestli jsi je vyhodila, doporučuju se domluvit se zaměstnavatelem aby ti udělal kopie - není to ale jeho povinnost, taže je to na ochotě. Bůh ví jakým způsobem se budou počítat důchody až to pro nás bude aktuální, ale jistota je jistota. Je dobré je mít i za ty roky co jsi na mateřské/rodičovské - něco z toho se počítá jako odpracovaná doba.

Maya
Kecalka 154 příspěvků 30.08.09 20:30

Ahoj,
já jsem si předloni nechala poslat informativní osobní list důchodového pojištění.
Je to pro pro všechny i ty, kteří si „zašantročili“ důchodové listy jako já. Je to zcela zdarma. A nárok na tento výpis máte jednou za rok.
Více je na stánkách http://www.cssz.cz/…ojisteni.htm
Poslali mi výpis všech zaměstnání a dokonce tam byly i brigády na které jsem už dávno zapomněla. Je to také pro kontrolu, jestli má ČSSZ zaznamenané všechny vaše zaměstnání. Pokud by tam něco nesedělo, tak si to můžete zpětně vyžádat u minulých zaměstnavatelů. Za takových 20 let by to bylo určitě horší.

Žádost je jednoduchá. Ta moje vypadala takto:

//Česká správa sociálního zabezpečení
Křížová 25
225 08 PRAHA 5

Datum: xx.xx.2009

Žádost o zaslání - INFORMATIVNÍ LIST

Žádám Vás o zaslání „Informativního osobního listu důchodového pojištění", včetně přehledu vyměřovacích základů a vyloučených dob od roku 1986 doposud.

Děkuji, s pozdravem

xxxxxx

Příjmení a jméno: xxx
Rodné příjmení: xxx
Rodné číslo: xxx
Místo narození: xxx
Adresa bydliště: xxx//

LuckaPap
Povídálka 20 příspěvků 17.07.17 23:02
osobní list důchodového pojištění

Ahoj, kdo jste si žádal o informativní osobní list důchodového pojištění, za jak dlouho prisel? Chybi mi evidenční list za jeden rok a mam na uradu práce predlozit do 10dní, tak jestli to ma vubec cenu čekat. :think:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >