Ex mě pomlouvá a jsem za mrchu

Anonymní
27.2.21 16:09

Ex mě pomlouvá, jsem za mrchu

Ahoj,

jsem rozvedená, bývalý po mnoha letech manželství začal vyvádět, pak se odstěhoval a našel si milenku. Já byla vzduch, přestal mi dávat peníze, utíkal před mnou, začal mě vyhazovat z bydlení a ta jeho kopretina tomu jen přizvukovala, protože ho moc chtěla. Takže on akorát zesílil odpor a bojkotování, zakazoval lidem se mnou mluvit. Podala jsem rozvod a rozveli jsme se. Milenka se tetelila blahem a i když se k ní nechoval hezky, odpouštěla mu, co se dalo, protože které ženské se podaří za pár měsíců rozvést zajištěného chlapa, že? Dělit majetek je tedy velký průšvih, ani po 7 letech není rozděleno. On mezitím zakázal svojí rodině se mnou mluvit, takže i když jsem třeba švagrové zachránila život či pečovala o jeho matku, zatímco on si odjel na měsíční dovolenou, vše bylo zapomenuto a obě mě blokly. Celých 7 let všem vykládá, jak jsem hrozná, jak musel odejít, jak mu dělám problémy a tahám z něj peníze. přitom je to naopak. Vzal si na mě právníka, který se živí tím, že vydírá a vymáhá pro své klienty peníze, takže na mě podali několik dost drsných žalob, musela jsem se vystěhovat s dětmi z domu. Pár odborníků (psychologé, právníci) říkají, že to není normální a že se s tím ještě nesetkali.
A teď ten problém. On všem okolo vykádá, jak hrozná jsem - viz výše. Oni nemají možnst si to ověřit, takže mu to věří. Sice jsem se snažila některé věci neutralizovat, ale většinou to vyznívá jako že si stěžuje zhrzená manželka a on je teda ještě větší chudák. Bohužel, když on je tedy chudák, tak mají všichni tendence mu pomáhat - proti mně. Protože nevědí.
A můj dotaz - snažili byste se to těm lidem nějak vysvětlovat? Včera jsem se zrovna dozvěděla, jak tohle zase barvitě o mně vykládal člověku, který mě nikdy neviděl. ten člověk bydlí kousek a možná bude rozhodovat v nějaké věci, která se mě bude týkat. takže vlastně bude nepřímo ovlivněn.

Co s tím, sakra?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Dinocco
27.2.21 16:15

Přesně to samé, ale ne v takové míře (vždy jen vyhrožoval policií apod.), dělal můj ex. Naštěstí já z Moravy, on z Čech, takže když jsme se rozešli, tak jsem přišla jen o pár společných přátel.
Asi bych se nesnažila těm lidem vnucovat a řešila hlavně sebe. Prostě s ním to nejdůležitější (rozdělení majetku) a pokud by ani to nešlo, tak přes právníky.

Pokud by té to už fakt štvalo, tak prostě odstěhování do jiného města?

• Citovat
  • Nahlásit
8505
27.2.21 16:32

Úplně stejně to může být opravdu i přesně naopak, kde ty se jej snažíš oskubat atd. atd. a tady ze sebe děláš největší chudinku. Je to jen podle toho kdo ten příběh podá a každej jej má na 100% pravdivej a druhej lze. ;)

Jinak řada je to neřešit a určitě za těma lidma nechodit a nevysvětloval a nepřesvědčovat. Pořešit co je nutný a utnout kontakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Modrásek modrý
27.2.21 16:54

Mám podobnou zkušenost a dá se to uchopit i pozitivně. Dobří přátelé a známí lidé mě znali natolik, aby věděli, že pomluvy jsou pomluvami. A ten zbytek tím pádem nebyli dobří přátelé a známí :) ad cizí lidé, tam se prostě budeš muset chovat a jednat tak, aby začali pochybovat o pravdivosti těch pomluv a u tvořili si svůj názor.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 16:59
@Modrásek modrý píše:
Mám podobnou zkušenost a dá se to uchopit i pozitivně. Dobří přátelé a známí lidé mě znali natolik, aby věděli, že pomluvy jsou pomluvami. A ten zbytek tím pádem nebyli dobří přátelé a známí :) ad cizí lidé, tam se prostě budeš muset chovat a jednat tak, aby začali pochybovat o pravdivosti těch pomluv a u tvořili si svůj názor.

Podobně pomlouval i dceru v minulosti. Jak je neschopná, k ničemu. A lidi mu věřili. Po 10 letech dcera vystudovaná přijela a těm lidem pomohla. Najednou začali vidět, že je to jinak. Jenže mezitím to napáchalo dost škod.

• Citovat
  • Nahlásit
4950
27.2.21 17:15

Píšeš že za všechno může on, ale ač ho neznám a ani tebe, tak ty lidi, co se s tebou přestali bavit, tak jsou svépravný a dospělý, takže mají možnost zvednout telefon a nebo za tebou osobně zajít a zeptat se tě osobně. Takže i kdyby tvůj ex vyprávěl že jsi zabila 10 lidí, tak se tě na to mohou zeptat.
Další věc, z tvého příspěvku je stále cítit zášť k milence která tě jakoby vystvala. To po těch letech by tě už mělo nechat chladnou, takže to nemáš ještě v sobě dost vyřešené, jinak bys o ní takhle nepsala. :nevim: A na nevěru jsou potřeba vždycky 2. Takže tvůj ex a milenka.
Přesně jak bylo psáno, klidně to může být jinak. Třeba ty nejsi tak dokonalá a ex se brání a nebo je to tak jak píšeš. Těžko říct. :nevim:
Ale určitě bych se před lidma, co mi nechtějí věřit nehajila. Kdo chce, tak si to zjistí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15008
27.2.21 17:31

Nemas v sobe uzavrenou minulost. V tom je cely problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 17:46
@Maja25 píše:
Píšeš že za všechno může on, ale ač ho neznám a ani tebe, tak ty lidi, co se s tebou přestali bavit, tak jsou svépravný a dospělý, takže mají možnost zvednout telefon a nebo za tebou osobně zajít a zeptat se tě osobně. Takže i kdyby tvůj ex vyprávěl že jsi zabila 10 lidí, tak se tě na to mohou zeptat.
Další věc, z tvého příspěvku je stále cítit zášť k milence která tě jakoby vystvala. To po těch letech by tě už mělo nechat chladnou, takže to nemáš ještě v sobě dost vyřešené, jinak bys o ní takhle nepsala. :nevim: A na nevěru jsou potřeba vždycky 2. Takže tvůj ex a milenka.
Přesně jak bylo psáno, klidně to může být jinak. Třeba ty nejsi tak dokonalá a ex se brání a nebo je to tak jak píšeš. Těžko říct. :nevim:
Ale určitě bych se před lidma, co mi nechtějí věřit nehajila. Kdo chce, tak si to zjistí. :nevim:

Naštvaná na ni už budu do konce života, protože ještě v době manželství za ním jezdila 60 km daleko. A dělala, co na očích viděla, na což člověk jako manželka s dětmi na hrbu neměl čas. Boží mlýny melou a jejich velké lásce je konec. Kopretina je v podobné nemilosti jako já. Akorát jí je to jedno, protože to zkusila, vydyndala nějaké výlety a holt šla dál. Poušť konsoliduju já.
To ale s pomluvami bývalého nemá nic společného.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 17:47
@cecetka píše:
Nemas v sobe uzavrenou minulost. V tom je cely problem.

Nemám, není rozdělený majetek, který skoro celý okupuje ex.

• Citovat
  • Nahlásit
528
27.2.21 17:56

Přestaň to řešit, stejně s tím nic neuděláš.
Nemusíš se trápit tím, co si o Tobě myslí někdo, koho vůbec neznáš.
Odstěhuj se někam jinam a začni nový život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
27.2.21 17:57
@Anonymní píše:
Nemám, není rozdělený majetek, který skoro celý okupuje ex.

Jak dlouho jsi rozvedená? Jak je možné, že nemáte vypořádaný majetek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64297
27.2.21 17:58

Nesnažila jsem se nikdy nikomu nic vysvětlit. Pokud mu věří, uzavírám tuto kapitolu a jdu dál. Takoví lidé prostě nestojí za námahu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 18:02
@K2 8611 píše:
Jak dlouho jsi rozvedená? Jak je možné, že nemáte vypořádaný majetek?

7 let

vše zdržuje soudce, protože oni na mě dali asi 5 žalob, což je pro soudce práce a řekli, že když podepíšu, že si skoro nic nevezmu, takže žaloby stáhnou. Což by měl soudce najednou 5 čárek za vyřešení. Takže schválně zdržuje, třeba se 3/4 roku nic neděje, pořád mi „domlouvá“, že mám podepsat… vždycky jsem si myslela, že soudy jsou nestranné. Není to tak. Některé soudce zajímá jen ta čárka za uzavření případu, nic víc.

• Citovat
  • Nahlásit
528
27.2.21 18:14
@Anonymní píše:
7 letvše zdržuje soudce, protože oni na mě dali asi 5 žalob, což je pro soudce práce a řekli, že když podepíšu, že si skoro nic nevezmu, takže žaloby stáhnou. Což by měl soudce najednou 5 čárek za vyřešení. Takže schválně zdržuje, třeba se 3/4 roku nic neděje, pořád mi „domlouvá“, že mám podepsat… vždycky jsem si myslela, že soudy jsou nestranné. Není to tak. Některé soudce zajímá jen ta čárka za uzavření případu, nic víc.

Nemůžeš podat nějakou stížnost nebo jiný prostředek, aby se to pohnulo? Máš taky právníka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4950
27.2.21 19:29
@Anonymní píše:
7 letvše zdržuje soudce, protože oni na mě dali asi 5 žalob, což je pro soudce práce a řekli, že když podepíšu, že si skoro nic nevezmu, takže žaloby stáhnou. Což by měl soudce najednou 5 čárek za vyřešení. Takže schválně zdržuje, třeba se 3/4 roku nic neděje, pořád mi „domlouvá“, že mám podepsat… vždycky jsem si myslela, že soudy jsou nestranné. Není to tak. Některé soudce zajímá jen ta čárka za uzavření případu, nic víc.

Tak máš nárok na jiného soudce. Pokud se nepletu. Můžeš podat stížnost ohledně podjatosti nebo jak se tomu říká…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat