Ex nedodržuje moje pravidla při výchově syna

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Ou
18330
24.4.20 12:38

Ano - on nemá povinnost žít a vychovávat dítě podle tvých představ.

Vy společně máte povinnost se domluvit tak, aby to vyhovovalo oběma a abyste neškodili dítěti.

Je to jeho dítě, tak jako tvoje. On tě nenutí, aby si se k synovi chovala tak jako on a není jediný důvod, proč by se on měl chovat podle tvých požadavků.

Pokud nejsi tohle schopná pochopit a hledat cesty, které budou přijatelné pro všechny, najmi si na to mediátora, který tě to naučí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64723
24.4.20 12:46
@Anonymní píše:
Zdravím, chtěla bych poradit jak mám řešít mojí situaci. Můj ex přítel nedodržuje moje pravidla ohledně našeho syna 8 let. Ja jsem vegetariánka, a chci aby se tak stravoval můj syn
Jemu samotnému to nevadí, ale ex mu dava jíst pořád maso :cert:. Dokonce synovi koupil mobil což sem mu výslovně zakázala. On si z toho ale nic nedělá :roll:, žádná domluva sním není. Co mám dělat? Můžu třeba podat žalobu k soudu?

Ex má ohledně jídla víc rozumu jak ty.. Je to jeho otec, může si to dělat po svém.. Nauč se s tím žít. Líbit se ti to nemusí, ale to je tak všechno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
24.4.20 12:47

Ex nedodržuje pravidla? Proč by měl, když jsou hloupá? Je to jeho dítě zrovna tak, jako tvoje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3963
24.4.20 12:52

Kluk má 8, v tomhle věku jsme do nevlastního nedostali nic, co sám nechtěl. Takže kdyby syn maso nechtěl, tak ho nesní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11437
24.4.20 12:54

Taky maso moc nemusím a jednu dobu jsem ho nejedla vůbec, ale nikdy by mě nenapadlo ho dítěti nedávat. Ať se rozhodne samo až z toho bude mít rozum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.20 12:59

Zakl. Vy všichni si jeste maso třeba každou hodinu. Ale já mám radši zdraví styl a můj syn taky. Kdyby můj ex dával synovi třeba maso na přírodní způsob k tomu brambory a nějakou zeleninu. A synovi by to problém nedělalo nedělalo by to problém ani mě. Ale on za prvé neumí vařit zdravé, ja jsem mu dála různé recepty nabídla jsem mu že bych uvařila ja a jídlo jím dovezla to odmítl. A za druhé on sám se nezdravé stravuje má i nadváhu, a tak jak se stravuje on se bohužel stravuje i syn. On se to řekne že by to syn odmítl on takové jídla odmítá, ale ex mu odmítá dát jiné jídla. Takže to syn prostě sní ale ne všechno (Ex mu dává obrovské porce ). Dříve před tou korona věci, bral syna pravidelné do kfc atd. A co se týče mobilu, tak to neudělal kvůli volání. Ja mám počítat a ex moc dobře věděl že muže synovi kdykoliv zavolat na messenger. Samotný syn může být na počítači, někdy si tam udělá něco do školy. A potom může být na počítači 2 hodiny s odstupem. Takže ex mu koupil mobil jenom kvůli tomu aby mě vytočil. Když je syn u něj tak sním vůbec nikam nechodí, syn si nato pořád stěžuje. A jak už jsem psala s ex žádná domluva není.

• Citovat
  • Nahlásit
7637
24.4.20 13:01
@Anonymní píše:
Zdravím, chtěla bych poradit jak mám řešít mojí situaci. Můj ex přítel nedodržuje moje pravidla ohledně našeho syna 8 let. Ja jsem vegetariánka, a chci aby se tak stravoval můj syn
Jemu samotnému to nevadí, ale ex mu dava jíst pořád maso :cert:. Dokonce synovi koupil mobil což sem mu výslovně zakázala. On si z toho ale nic nedělá :roll:, žádná domluva sním není. Co mám dělat? Můžu třeba podat žalobu k soudu?

Tvoje prava k synovi nejsou o nic vetsi, nez otce. Pokud mu neublizuje, ma pravo se k nemu tak chovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7637
24.4.20 13:03

Zakladatelko, maso neni nezdrave.
Ze je mozna neeticke ho jist nema se zdravim nic spolecneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20127
24.4.20 13:04
@Anonymní píše:
Zakl. Vy všichni si jeste maso třeba každou hodinu. Ale já mám radši zdraví styl a můj syn taky. Kdyby můj ex dával synovi třeba maso na přírodní způsob k tomu brambory a nějakou zeleninu. A synovi by to problém nedělalo nedělalo by to problém ani mě. Ale on za prvé neumí vařit zdravé, ja jsem mu dála různé recepty nabídla jsem mu že bych uvařila ja a jídlo jím dovezla to odmítl. A za druhé on sám se nezdravé stravuje má i nadváhu, a tak jak se stravuje on se bohužel stravuje i syn. On se to řekne že by to syn odmítl on takové jídla odmítá, ale ex mu odmítá dát jiné jídla. Takže to syn prostě sní ale ne všechno (Ex mu dává obrovské porce ). Dříve před tou korona věci, bral syna pravidelné do kfc atd. A co se týče mobilu, tak to neudělal kvůli volání. Ja mám počítat a ex moc dobře věděl že muže synovi kdykoliv zavolat na messenger. Samotný syn může být na počítači, někdy si tam udělá něco do školy. A potom může být na počítači 2 hodiny s odstupem. Takže ex mu koupil mobil jenom kvůli tomu aby mě vytočil. Když je syn u něj tak sním vůbec nikam nechodí, syn si nato pořád stěžuje. A jak už jsem psala s ex žádná domluva není.

No ale takového otce si vybrala dítěti ty, takže teď je pozdě si stěžovat…to, jaký máš ty raději styl je úplně jedno, když je syn u otce, ten má evidentně jiný styl, takže je na tvém synovi, co si z toho vybere…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8585
24.4.20 13:08

EX nedodrzuje MOJE pravidla..jako :D vic sobeckeho cloveka jsem tu asi nezazila :) no tak jses vegetarian tak co? dite si samo rekne „Tati ja maso nechci“.. By me zajimalo co bys rekla kdyby Ti dite reklo „Mami mam chut na steak“ :mrgreen: moje sestra je veganka a jidlo se ji normalne prizpusobuje kdyz prijede na navstevu ale zase, kdyz mam chut na steaka tak si ho pred ni dam..

Znam deti vegetarianu a jsou v pohode ale absolutne je do toho nenutili a nenuti..vyvijeji se normalne ale rodice je vzdy nechali vybrat..

Zamysli se jestli nahodou nekoho neomezujes a jestli nahodou to nejses ty ktera porusuje pravidla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5229
24.4.20 13:20

Tak má mobil na hraní asi ne? Babička pořídila dětem tablet, jsme rádi, ona má radost, že se nám líbí. Nainstalovali jsme vybrané hry a co myslíš? Hrajeme si všichni :mrgreen:
A nejlepší je, když si k tomu nakrájím klobásu. Mňam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
24.4.20 13:24

Tak jestli synek v tech fast foodech tak trpi, tak se kouknete na menu a vyberte z toho to, co sni treba s trochou sebezapreni. Proste si neda ostra kridla, ale tortilu a kukuřici.

Vzdycky je lepší najit kompromis, nez davat diteti na vybranou mezi mamou a tatou. Nedelej mu to svym prudenim jeste tezsi. Jo, a mozna ti pomuze, ze v tomhle ti nepomuze ani ospod ani soud. Nic tak hrozneho otec nedela ;)

• Citovat
  • Nahlásit
26457
24.4.20 13:26

Klukovi je osm. Tak mu dej jídlo sebou a ať si to tam ohřeje, když mu tatínkovo nechutná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12091
24.4.20 13:26

A ty dodržuješ jeho pravidla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3618
24.4.20 13:33
@Anonymní píše:
Zakl. Vy všichni si jeste maso třeba každou hodinu. Ale já mám radši zdraví styl a můj syn taky. Kdyby můj ex dával synovi třeba maso na přírodní způsob k tomu brambory a nějakou zeleninu. A synovi by to problém nedělalo nedělalo by to problém ani mě. Ale on za prvé neumí vařit zdravé, ja jsem mu dála různé recepty nabídla jsem mu že bych uvařila ja a jídlo jím dovezla to odmítl. A za druhé on sám se nezdravé stravuje má i nadváhu, a tak jak se stravuje on se bohužel stravuje i syn. On se to řekne že by to syn odmítl on takové jídla odmítá, ale ex mu odmítá dát jiné jídla. Takže to syn prostě sní ale ne všechno (Ex mu dává obrovské porce ). Dříve před tou korona věci, bral syna pravidelné do kfc atd. A co se týče mobilu, tak to neudělal kvůli volání. Ja mám počítat a ex moc dobře věděl že muže synovi kdykoliv zavolat na messenger. Samotný syn může být na počítači, někdy si tam udělá něco do školy. A potom může být na počítači 2 hodiny s odstupem. Takže ex mu koupil mobil jenom kvůli tomu aby mě vytočil. Když je syn u něj tak sním vůbec nikam nechodí, syn si nato pořád stěžuje. A jak už jsem psala s ex žádná domluva není.

Jezte ;)

No ono si to v tom případě měla formulovat trošku jinak, asi bych mu spíše řekla, že mu nedělají dobře mastná jídla, ale ono i v tom kfc se můžeš najíst vcelku zdravě např kaše, salát, kukuřice, tuším, že tam dělají i wrap s grilovanym kuřetem, já nejím drůbeží, takže tohle úplně nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat