Ex po mně chce pokutu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.9.21 10:14

Ex po mně chce pokutu

Rozešla jsem se se svým bývalým a musím mu vyplatit každou korunu, kterou za společné 2 roky dal do bytu. Tedy i splátku hypotéky. Ta činí 9k a platili jsme ji napůl. Musím mu vyplatit přes 200 000. Do hypotéky jsem dala všechny peníze do začátku já (cca 400k), jinak by to bylo nevýhodné - mnohem větší úrok a vlastně těžko říct, zda bychom ji dostali. On žádné spoření neměl. Ale žili jsme v novém bytě, za mnohem lepší cenu než by byl nájem.
Za vybavení jsme dali 100 000. Z toho mu dávám 50k i když to vše používal. Pak tedy ty splátky hypo. Auto mu zůstalo, ze prý stejně ztratilo na hodnotě.
No, domluvili jsme se, já to chci mít za sebou. Dělala jsem refinanc hypotéky, jeho vyvazovala, aby si mohl vzít novou, vse jsem na katastru platila sama - dohromady asi 15k, možná víc. Pak jsem měla hypotéku navýšením o těch 230 000, co mu musím vyplatit. Udělali jsme to formou smlouvy, pro katastr a banky. Brala jsem ji jen jako symbolickou, delal to právník a stalo to asi 3k. Nevšimla jsem si, že tam je pokuta, když mu ty peníze pošlu déle. Čekala jsem na banku, až mi je uvolní. Bohužel stará banka poslala dopis na adresu, kde nezijeme a tak jsem nevěděla (finanční právník, kterého mi doporučil on mi to neřekl), ze musím ještě jednou na katastr. Proto se to celé protáhlo o měsíc a půl a on po mně chce teď ještě 18,5k navíc. Před měsícem mi umřela máma, fakt jsem myšlenkami byla jinde, načež on řekl, že teda chce jenom pulku té pokuty… ale já teď proste moc peněz nemám, platila jsem toho hrozně. Nevím co dělat, jak mu to vysvětlit…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22027
23.9.21 10:17
@Anonymní píše:
Rozešla jsem se se svým bývalým a musím mu vyplatit každou korunu, kterou za společné 2 roky dal do bytu. Tedy i splátku hypotéky. Ta činí 9k a platili jsme ji napůl. Musím mu vyplatit přes 200 000. Do hypotéky jsem dala všechny peníze do začátku já (cca 400k), jinak by to bylo nevýhodné - mnohem větší úrok a vlastně těžko říct, zda bychom ji dostali. On žádné spoření neměl. Ale žili jsme v novém bytě, za mnohem lepší cenu než by byl nájem.
Za vybavení jsme dali 100 000. Z toho mu dávám 50k i když to vše používal. Pak tedy ty splátky hypo. Auto mu zůstalo, ze prý stejně ztratilo na hodnotě.
No, domluvili jsme se, já to chci mít za sebou. Dělala jsem refinanc hypotéky, jeho vyvazovala, aby si mohl vzít novou, vse jsem na katastru platila sama - dohromady asi 15k, možná víc. Pak jsem měla hypotéku navýšením o těch 230 000, co mu musím vyplatit. Udělali jsme to formou smlouvy, pro katastr a banky. Brala jsem ji jen jako symbolickou, delal to právník a stalo to asi 3k. Nevšimla jsem si, že tam je pokuta, když mu ty peníze pošlu déle. Čekala jsem na banku, až mi je uvolní. Bohužel stará banka poslala dopis na adresu, kde nezijeme a tak jsem nevěděla (finanční právník, kterého mi doporučil on mi to neřekl), ze musím ještě jednou na katastr. Proto se to celé protáhlo o měsíc a půl a on po mně chce teď ještě 18,5k navíc. Před měsícem mi umřela máma, fakt jsem myšlenkami byla jinde, načež on řekl, že teda chce jenom pulku té pokuty… ale já teď proste moc peněz nemám, platila jsem toho hrozně. Nevím co dělat, jak mu to vysvětlit…

A tohle všechno prošlo soudem?? 8o Nebo jsi jen od něj chtěla mít klid, tak jsi mu to podškrábla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 10:18
@unuděná píše:
A tohle všechno prošlo soudem?? 8o Nebo jsi jen od něj chtěla mít klid, tak jsi mu to podškrábla?

Chtěla jsem klid… říkal, že mi třeba koupil těsně před rozchodem k narozeninám mobil. A že do mě dal dost peněz. No nicméně tomu bytu za ty dva roky stoupla hodnota asi o půl milionu, takže po mně prý mohl chtít ještě o třeba 200k víc… Že si prý řekl o směšně málo

• Citovat
  • Nahlásit
22027
23.9.21 10:20
@Anonymní píše:
Chtěla jsem klid… říkal, že mi třeba koupil těsně před rozchodem k narozeninám mobil. A že do mě dal dost peněz. No nicméně tomu bytu za ty dva roky stoupla hodnota asi o půl milionu, takže po mně prý mohl chtít ještě o třeba 200k víc… Že si prý řekl o směšně málo

A nejsi pitomá? Kdyby tohle mělo jít přes soud, ušetříš si statisíce :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 10:21
@unuděná píše:
A nejsi pitomá? Kdyby tohle mělo jít přes soud, ušetříš si statisíce :zed:

Jakto? Jemu prý poradil právník, že na to vše má nárok a u soudu by mu uznali mnohem větší částku…

• Citovat
  • Nahlásit
22027
23.9.21 10:22
@Anonymní píše:
Jakto? Jemu prý poradil právník, že na to vše má nárok a u soudu by mu uznali mnohem větší částku…
:mrgreen: :mrgreen: No jistě, jeho právník. Co řekl tvůj? Rozhodně by mu neprošlo něco jako půlka vybavení za polovinu nákupní ceny a ty pokuty… :zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 10:25
@unuděná píše: :mrgreen: :mrgreen: No jistě, jeho právník. Co řekl tvůj? Rozhodně by mu neprošlo něco jako půlka vybavení za polovinu nákupní ceny a ty pokuty… :zed:

Pokutu mu platit nechci. Jinak budu ráda, že je pryč z mého života…
Bohužel byl z poloviny vlastník…

• Citovat
  • Nahlásit
27609
23.9.21 10:26

Má na to papíry, na to zařízení atd, že to platil půlku on, platil to vůbec? On ti dával půlku na hypotéku? Nebo v ní byl jen napsaný? Zdá se mi, že tě tahá dost za nohu, minimálně na tom zařízení. Ty mu máš dát peníze jak za boby nábytek ý ale on má auto kde ti nedá nic. A ta pokuta je jako že jsi mu ty peníze dala pozdě? :roll:

Příspěvek upraven 23.09.21 v 10:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22027
23.9.21 10:27
@Anonymní píše:
Pokutu mu platit nechci. Jinak budu ráda, že je pryč z mého života…
Bohužel byl z poloviny vlastník…

Ještě jednou, co ti řekl tvůj právník?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4980
23.9.21 10:28

Bože… tak ty mu teď naúčtuj nájem za dva roky a máš to zpět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 10:29
@pikola píše:
Má na to papíry, na to zařízení atd, že to platil půlku on, platil to vůbec? On ti dával půlku na hypotéku? Nebo v ní byl jen napsaný? Zdá se mi, že tě tahá dost za nohu, minimálně na tom zařízení

Měli jsme kupní smlouvu na movité věci, co v tom bytě byly. Bohužel, měli jsme tu hypotéku společně - a byt napůl. Takhle jsem mu vyplatila vlastně každou splátku té hypotéky, čili tedy bydlel zadarmo, jen za energie.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 10:30
@unuděná píše:
Ještě jednou, co ti řekl tvůj právník?
Že na to má nárok - a hlavně má nárok chtít ten rozdíl o kolik se zvedla hodnota bytu - samozřejmě podílově
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
@Amalthea píše:
Bože… tak ty mu teď naúčtuj nájem za dva roky a máš to zpět

To prý bohužel zpětně nejde :(

• Citovat
  • Nahlásit
7713

Ex je zlatíčko :-). Na tvém místě bych vyčíslil náklady, které jsi do vypořádání nezahrnula a sdělil mu, že započítáváš hodnotu smluvní pokuty vůči těmto nákladům a počkal na reakci. Pokud by byla taková, jaká se dá na základě jeho dosavadního postupu očekávat (že se ti vysměje), tak pokud máš nějakého kamaráda či známého advokáta, napsal bych mu na tvém místě plnou moc k zastupování. Pak by stačilo, kdyby totéž napsal dopisem s doručenkou on - vyčíslení nákladů, které jsi zatím nezahrnula do vypořádání, odečíst pokutu a v závěru sdělit, že pokud nebude vznášet další nároky, nepožaduješ doplacení rozdílu (předpokládám, že budeš schopna vyčíslit na více, než je hodnota pokuty).
Vlastně tímto postupem nemáš co ztratit a ukážeš mu, že nemůže dále stupňovat své požadavky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6346
23.9.21 10:31

A on tedy žil dva roky zdarma v bytě? Nebo ti platil nájem dva roky? nad tu hypotéku a nad to vybavení???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat