Ex po mně žádá potvrzení o zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.19 12:45
Ex po mne zada potvrzeni o zamestnani

Zdravim vsechny. S pritelkyni jsme v procesu rozchodu s 7 mesicnim miminkem. Z bytu (v kterem jsme byli bez smlouvy a najem platili hotove majiteli) me vyhodila pred tydnem a poptava po mne potvzeni, ze jsem zamestnan.

Materska dovolena ji uz skoncila, predpokladam ze je to pro rodicovsky prispevek. Je to opodstatnena zadost, nebo je na tom neco jineho? Jsme nesezdani a od minuleho tydna ani v spolecne domacnosti. Rika, ze pokud s ni nepujdu na urad prace neco podepsat, malou neuvidim.

Poprosim o vasi radu, jestli je je me potvrzeni o zamestnani opravdu treba. Nezda se mi to, jak by to pak delali matky, kterych otec se vyparil.
Matka je ceska, ja slovak.

Dekuji mockrat

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Rosary
Kecalka 208 příspěvků 22.06.19 12:49

Myslím si, že chce výživné pro dítě a sebe -nesezdanou matku dítěte do 2 let. Má na to právo.

sediza
Závislačka 2585 příspěvků 22.06.19 12:52

Tak asi chce nastavit výši alimentů podle tvého příjmu. Zachovej se jako chlap, buďte oba rozumní a domluvte se na péči o dítě i na penězích.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.19 12:58

Dekuji, nechce nijaky platovy vymer, jen to, ze jsem zamestnan, zadna castka. Alimenty pochopitelne platit chci, ale co nestrpim, je taketo vydirani.

Uživatel je onlineg.sandova
Kelišová 5768 příspěvků 22.06.19 13:02
@Anonymní píše:
Dekuji, nechce nijaky platovy vymer, jen to, ze jsem zamestnan, zadna castka. Alimenty pochopitelne platit chci, ale co nestrpim, je taketo vydirani.

Já bych se s ní snažila domluvit. Už jste mluvili penězích? O styku? Nechápu, k čemu ji zo potvrzení bude. Pokud to chce kvůli přídavku, dala by ti formuláře. Soud by tě vyzval, kdyby podala návrh.
Zeptej se ju, k čemu ji to bude

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.19 13:04
@g.sandova píše:
Já bych se s ní snažila domluvit. Už jste mluvili penězích? O styku? Nechápu, k čemu ji zo potvrzení bude. Pokud to chce kvůli přídavku, dala by ti formuláře. Soud by tě vyzval, kdyby podala návrh.
Zeptej se ju, k čemu ji to bude

O penezich a styku se s ni snazim domluvit, ale zatim se to nedari.

Co se tyka meho potvrzeni, ja taky netusim, k cemu to je a jestli jsem vubec povinny se behem me pracovni doby s ni stykat na urade prace. Kdy UP neco potrebuje, nemuze jednoduse vyzvat mne?

Kelišová 5768 příspěvků 22.06.19 13:07
@Anonymní píše:
O penezich a styku se s ni snazim domluvit, ale zatim se to nedari.Co se tyka meho potvrzeni, ja taky netusim, k cemu to je a jestli jsem vubec povinny se behem me pracovni doby s ni stykat na urade prace. Kdy UP neco potrebuje, nemuze jednoduse vyzvat mne?

Počkej ona chce s tebou na up? Tak bez, to chce kvůli přídavku. Žadatel je ona, děti, nebudou vyzývat tebe.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.19 13:09

Dekuji za klidne a rozumne vysvetleni :)

berry4
Nadpozemská drbna 28648 příspěvků 22.06.19 13:10
@Anonymní píše:
O penezich a styku se s ni snazim domluvit, ale zatim se to nedari.Co se tyka meho potvrzeni, ja taky netusim, k cemu to je a jestli jsem vubec povinny se behem me pracovni doby s ni stykat na urade prace. Kdy UP neco potrebuje, nemuze jednoduse vyzvat mne?

Těžko. K čemu potřebuje potvrzení? K ničemu. I na přídavky by ti musela dát příslušný formulář, který ti vyplní zaměstnavatel. Pokud potřebuje nárokovat nějaké peníze, tak takhle to nefunguje. Vyhodila tě, vyhodila. Nejste manželé, jsi jen otec. Na to ona nepotřebuje tvoje potvrzení o zaměstnání. ÚP těžko bude k něčemu potřebovat potvrzení, jediné, kde by jsi to měl předložit je u soudu při určení výše výživného. Ale i tam si soud vyžádá potřebné podklady sám přímo u zaměstnavatele.

Zumpa
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 22.06.19 13:11

Bych se s ní snažil domluvit. Pokud se bude dál cukat a vyhrožovat, poslal bych jí k šípku a nedal bych jí ani potvrzení, ani vindru.

Kelišová 5768 příspěvků 22.06.19 13:12
@Anonymní píše:
Dekuji za klidne a rozumne vysvetleni :)

Jinak, zkuste se domluvit, bude to jednodušší pro všechny. Vyjdu vstříc a bez s ní na úřady.

Zumpa
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 22.06.19 13:13

Btw potvrzení o příjmu ji nedávej v žádném případě a v žádné situaci, do toho jí nic není.

Zelnicka
Závislačka 3315 příspěvků 22.06.19 13:27
@Anonymní píše:
Zdravim vsechny. S pritelkyni jsme v procesu rozchodu s 7 mesicnim miminkem. Z bytu (v kterem jsme byli bez smlouvy a najem platili hotove majiteli) me vyhodila pred tydnem a poptava po mne potvzeni, ze jsem zamestnan.

Materska dovolena ji uz skoncila, predpokladam ze je to pro rodicovsky prispevek. Je to opodstatnena zadost, nebo je na tom neco jineho? Jsme nesezdani a od minuleho tydna ani v spolecne domacnosti. Rika, ze pokud s ni nepujdu na urad prace neco podepsat, malou neuvidim.

Poprosim o vasi radu, jestli je je me potvrzeni o zamestnani opravdu treba. Nezda se mi to, jak by to pak delali matky, kterych otec se vyparil.
Matka je ceska, ja slovak.

Dekuji mockrat

Potřebuje ho (tedy up ho potřebuje), protože jsi Slovák.. Protože pokud ona nemá platnou pracovní smlouvu v cr a ty by jsi byl zaměstnán jinde než v ČR, bude ji rodičovskou vyplácet stát, ve kterem by jsi pracoval, proto potřebuji doložit, že máš pracovní smlouvu v cr, a proto ani nechtějí příjem, jen tu smlouvu. Pokud je to jen pro tebe časově možné, můžeš jít s ní na úřad, tam ti vysvětli podrobněji.

Lendeš
Kelišová 6499 příspěvků 22.06.19 13:31

Možná chce potvrzení o tom, že jsi zaměstnán v ČR kvůli rodičovskému příspěvku, protože jsi Slovák :think: Jako rodič jsi společně posuzovaná osoba a pokud některá společně posuzovaná osoba nemá v ČR trvalý pobyt nebo je občanem jiného státu EU, tak pracák vyžaduje doplňující údaje.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66892 příspěvků 22.06.19 13:32

Me se libi, jak jste všechny chytre, ze ho k nicemu nepotrebuje, ale uz nečtete, ze on je slovak a tedy je podstatné v jakem state pracuje, neb kdyby pracoval na Slovensku, tak dokud nebude ofiko upravena pece o dite, tak by byly rodina s místem zajmu na Slovensku…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama