Ex porucha osobnosti a péče o dítě

Anonymní
16.5.21 22:07

Ex porucha osobnosti a péče o dítě

Dobrý večer,
S ex partnerem jsme spolu žili tři roky, velmi náročné tři roky a máme spolu roční dceru, odešla jsem od něj, když dcera měla pul roku, prostě to už nešlo. Ex partner má diagnostikovanou emočně nestabilní poruchu osobnosti- impulzivní typ(pobírá na ni ID), dále trpí obsesemi a je nepřizpůsobivý, má problém respektovat pravidla nebo nějaký řád. Při pro něj náročných(i běžných denních činnostech) bývá agresivní-vůči sobě i lidem kolem něj, rozbíjí věci kolem sebe, vyhrožuje sebevraždou(nebo vraždou), bývá vulgární, brečí,… má problém „normálně“ fungovat.
S dcerou má pěkný vztah, už od rozchodu chci aby spolu trávili co nejvíc času, bere si ji několikrát týdně odpo, zatim to funguje, ale je to jen na par hodin a všechno má
nachystané. Hrozně se bojím toho, co přijde v budoucnu nechci jim bránit ve styku, ale obávám se negativního dopadu na dceru, jeho matka je bohužel na tolik prdlá, aby trvala na střídavé péči, ona to s ním umí a myslím si, že by ji poslechl.
Zajímalo by mě, jestli byl někdo v podobné situaci, jak ji řešil a ano vím, že jsem si neměla s takovým člověk pořizovat dítě, ale bohužel ani antikoncepce neni 100%, už se stalo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1806
16.5.21 22:30

Vlastní zkušenost tedy nemám, ale jako laik bych měla za to, že s takovou diagnózou by snad ani střídavá péče nebyla reálná ne? 8o :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8510
16.5.21 22:40

Bála bych se dceru nechat samotnou s ex partnerem.
Střídavá péče mu neprojde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16972
16.5.21 22:44

Je to tak jak to je, nemá smysl se stresovat katastrofickými scenáři. Teď řeš co je teď, najdi si podporu sama pro sebe (mediace, právník, nebo psycholog), najděte nějaký rozumný system jak fungovat a případne kompliace se holt vyřeší postupně.

Ano, bylo by jednodušší mít dítě s někým vyrovnaným a fungujícím, ale to je něco, co už fakt nezměníš. Takže je potřeba hledat na současne situaci to dobré a to rozvíjet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
798
16.5.21 23:18

Na pár hodin proč né viď ale třeba přes víkend by u mě prostě neprošlo.
Vím že on za to nemůže a obvykle je chování jako rodič k dítěti absolutně jiný než v partnerství ale stejně. Nedůvěra by byla tak vysoko že bych je snad musela sledovat pro klid mojí duše

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7847
16.5.21 23:32

To jsi se nebála, že tvé dítě zdědí sklony k psychickým chorobám po otci? A proč jsi mu vybrala takového otce?
Přes to dítě s ním budeš svázaná už napořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64315
17.5.21 09:59

Pokud se nebojís ani na těch pár hodin.. Osobně bych se víc bála toho, že to dítě zdědí.. A fakt bych s takovým člověkem dítě nechtěla :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 11:47

Těch pár hodin se nebojím, malá ma vše nachystané, ex dostane instrukce, zajdou na hřiště, dcera je ještě malá, nemá ho čím rozhodit, problém nejspíš začnou v okamžiku, kdy začne zkoušet, co si může vůči rodiči dovolit, co ji projde a co ne, taková ta dětská „vyčůranost“, drobné lži, tohle on špatně snáší, má pak pocit že jsou všichni proti němu. Jako jo, občas jsem z něj na mrtvici už dnes, ale je to její otec a nechci jim kazit vztah, ale zároveň nechci, aby jeho chování mělo negativní dopad na její vyvoj. Vím že se snaží, ale i takový vikend s dcerou by mohl byt nad jeho síly.
Co se týče dědičnosti je to u těchto poruch nějakých 10-15%, ale jsou to spíš dispozice k náchylnosti, povahové rysy, temperament, hodně záleží na vlivu okolí, především pak na výchově, což je případ meho ex, jeho mamka je taková jednodušší bytost a moc se mu nevěnovala. Sklony k psychické poruše maji i lidé s vyšším IQ a nikdo se nestrachuje, přitom je šance hodně podobná. :nevim:
Jak jsme psala dcera v planu nebyla, ale už je tady a je pro mě důležité, aby vedla spokojený a plnohodnotný život.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat