Ex pracuje na černo a neplatí mi alimenty

Anonymní
15.11.20 19:08

Ex pracuje na černo a neplatí mi alimenty

Expřítel dělá na černo a nechce platit alimenty na syna. Jak to řešit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
538
15.11.20 19:13

A máš alimenty nějaká stanovené soudem? Jestli ano a nic neplatí, tak na policii. Pokud ne, tak k soudu a tam ať mu je vyměří a klidně bych ho soudci praskla, že dělá načerno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.20 19:17

@Nicole 1234 Mám stanovené. U policii mi řekli že pokud nemá žádný příjem, nemá to z čeho platit a že s tím nic dělat nemůžou, ale že to prý potom můžu vymáhat zpětné, to samé mi řekli i na hospodu. To že dělá načerno, jsem řekla ale nemám to jak dokázat a ani nevím kde. Tak to nikdo neřeší.

• Citovat
  • Nahlásit
12193
15.11.20 19:20

Nenech se odbyt, a podej trestni oznameni. K nemu priloz kopii rozsudku o stanoveni vyzivneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
15.11.20 19:20
@Anonymní píše:
@Nicole 1234 Mám stanovené. U policii mi řekli že pokud nemá žádný příjem, nemá to z čeho platit a že s tím nic dělat nemůžou, ale že to prý potom můžu vymáhat zpětné, to samé mi řekli i na hospodu. To že dělá načerno, jsem řekla ale nemám to jak dokázat a ani nevím kde. Tak to nikdo neřeší.

Já zkušenosti teda nemám, snad ti tady něco poradi. Asi záleží jak dlouho neplatí, asi se dá pochopit třeba výpadek 2 měsíce, ale myslím že pokud je to dýl, tak nikoho nezajímá, jestli má práci nebo ne. Ruky má zdraví, tak může pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17512
15.11.20 19:30
@Anonymní píše:

Tak trochu nás houpeš, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28391
15.11.20 19:34

Jestli ti tak radili na hospodu, tak to chápu. Neplacení výživného je trestné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3851
15.11.20 19:49
@Janli píše:
Tak trochu nás houpeš, že?

Jen bych podotkl, že dluh na výživném v ČR je celkem cca 7 miliard. Proč by houpala?

Zakladatelka si bude muset najít brigádu. A borec pokud není UB tak se bude chechtat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4000
15.11.20 20:01
@Anonymní píše:
Expřítel dělá na černo a nechce platit alimenty na syna. Jak to řešit?

V příštím životě si vyber lepšího otce svého dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7554
15.11.20 20:25

To mi chceš tvrdit, že jasný trestný čin neplacení výživného policie neřeší a že se na něj nedá podat exekuce a peníze po něm vymáhat? V dnešní době, kdy má každý účet a kdy exekutor chodí na místo bydliště a ne TP?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1684
15.11.20 20:53

Podat návrh na exekuci, nejlépe na dlužné i běžné výživné. Pokud to má stanoveno soudem, tak nikoho nezajímá, jestli má nebo nemá příjem. Stejně tak při podání TO nezáleží na tom, zda má nebo nemá příjem. Nemít prijem neznamená nemuset platit. Samozřejmě se to teda potom hur vymáhá, ale to nech na exekutorovi, ať si s tím poradí on. A bacha, policie trestá, ale policie nevymaha peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1684
15.11.20 20:54
@Fofrník píše:
Jen bych podotkl, že dluh na výživném v ČR je celkem cca 7 miliard. Proč by houpala?Zakladatelka si bude muset najít brigádu. A borec pokud není UB tak se bude chechtat.

Protože z hlediska toho, zda se jedná nebo nejedna o trestní cin, je policii úplně putna, zda dlužník pracuje nebo nepracuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17512
15.11.20 21:32
@Fofrník píše:
Jen bych podotkl, že dluh na výživném v ČR je celkem cca 7 miliard. Proč by houpala?Zakladatelka si bude muset najít brigádu. A borec pokud není UB tak se bude chechtat.

Protože neplacení výživného je trestný čin a policie musí zahájit stíhání, stejně tak jí ospod neřekne, že to platit nemusí, když nemá z čeho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4000
15.11.20 22:03
@Janli píše:
Protože neplacení výživného je trestný čin a policie musí zahájit stíhání, stejně tak jí ospod neřekne, že to platit nemusí, když nemá z čeho…

Já si také myslím, že nehoupe. Nevím, jak často a co řešíš s policií, ale dost často se setkávám s tím, že si policajti dost často vymyslí sebeblbější výmluvu, aby nemuseli nic dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3851
16.11.20 10:46
@Hlaholice píše:
Protože z hlediska toho, zda se jedná nebo nejedna o trestní cin, je policii úplně putna, zda dlužník pracuje nebo nepracuje.

Protože jsou zákony jaké jsou a vymahatelnost práva v určitých oblastech je u nás jaká je. Někdy prostě stačí „projevit snahu“. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama