Ex pracuje v Rakousku - přídavky

Anonymní
28.1.21 19:31

Ex pracuje v Rakousku - přídavky

Dobrý večer, prosím o zachování anonymu.
Ex partner od nás odešel hned po narození dcery. Budou to již 4 roky. Alimenty platí, ale dceru viděl možná 8×. Jde mi o to, že nyní začal pracovat v Rakousku a chci se zeptat, jestli si může nárokovat kindergeld apod. když se o dceru ani nestará? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7949
28.1.21 19:42

Musi mit s detmi stejny trvaly bydliste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 20:28
@Cenarius píše:
Musi mit s detmi stejny trvaly bydliste.

Pokud otec nemá společne trvalé bydliště s dětmi, je žadatelem o přídavky matka děti a budou vypláceny na její účet.

• Citovat
  • Nahlásit
18
1.2.21 17:15

Ahoj holky, je tu prosím někdo, kdo by mi poradil, jak vypsat určité údaje na KG? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 18:48
@Anonymní píše:
Pokud otec nemá společne trvalé bydliště s dětmi, je žadatelem o přídavky matka děti a budou vypláceny na její účet.

My spolu ale vůbec nekomunikujeme. To bych si opravdu mohla žádat já i přes to všechno? Myslím, že by mi pak řekl, že už nedostanu alimenty

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 19:20
@Anonymní píše:
My spolu ale vůbec nekomunikujeme. To bych si opravdu mohla žádat já i přes to všechno? Myslím, že by mi pak řekl, že už nedostanu alimenty

To nemá na alimenty žádný vliv, ty je i tak povinen platit. Doporučuju se obrátit na nějakou zprostředkovatelskou agenturu, která se vyřízením přídavků zabývá. Minimálně pracovní smlouvu bude muset ex doložit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat