Ex přítelovi nechce dávat dítě v mé přítomnosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.9.17 09:49

Ex přítelovi nechce dávat dítě v mé přítomnosti

Ahoj, můj přítel je dost pracovně vytízeny a jednou za 14dni má mít dítko na vikend. Problém je v tom, že se ho bývalá nechce vzdát - pořád ji prý miluje ikdyz už jsou od sebe dost dlouho, žárlí na mě a dela naschvály. Nechce mu dítko dávat, když u toho budu já apod. Dost se kvůli tomu trápím, protože nemůžeme fungovat jako normální rodina, výlety, dovolený apod. Máte s tím někdo zkušenosti? Jak tohle řešit? Děkuji všem za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2939
12.9.17 10:01

Tak jestliže to mají v rozsudku, tak neexistuje, aby mu ho snad nedala, ne? ať je u toho kdokoliv. Jiná věc by byla, pokud by on za sebe posílal tebe, když je tak strašně vytíženej,,, taky nedávám/nedávala jsem nové partnerce exe /cizí člověk, nebyli manželé, dnes už ani nejsou spolu/.
A.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.9.17 10:02

Mám s tím také zkušenost. Bývalý ne že by ho milovala ale naschvály dělá do dneska. Jen podotKam ze spolu nebyli dva roky když jsme se dali dohromady a ona už mela jiného. První 4 roky bylo s ní peklo :roll: první 3 roky jsem měla zákaz z jeho synem se vůbec stýkat. Pak další naschvály typu ze nebyla doma když ho přijel vyzvednout nebo ho nechala i hodinu čekat vvrátí než mu dítě předala atd…trochu to preslo kdyz ona mela chlapa je toho spousta ted po 8letech si klepem na hlavu když něco zas vymyslí naposled jsme jeli na zaplacenou dovolenou o den později k vůli ni :zed: ale vydrželi jsme :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
73689
12.9.17 10:07

Po právní stránce - nemá co o tom rozhodovat. POkud mají upravený styk, musí dát podle rozsudku. POkud neupravený, tak má otec nárok na dítě stejně jako ona.

Po faktické stránce -zkuste zjistit motivy ( ne doměnky), fakt se zeptat. Navrhnout nějakou přechodnou dobu.
Ono záleží, jakou roli v tom hrajšeš, jestli jsi nebyla příčinou rozpadu vztahu…
Stejně to nen í v tvých rukou, ale hlavně otce. Být jím, zkusila bych se s ex domluvit, že třeba se budete postupně seznamovat. Ne hned víkend, ale v neutrálním prostředí, venku, na hřišti, cukročka, pak postupně přes den, víkend mimo domov a pak až nějaké rodinkování. :nevim:
Kolik je dítěti? Jak jste spolu dlouho? CO dítě na celou situaci, jak to zvldá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Kobea
12.9.17 10:16
@Anonymní píše:
Ahoj, můj přítel je dost pracovně vytízeny a jednou za 14dni má mít dítko na vikend. Problém je v tom, že se ho bývalá nechce vzdát - pořád ji prý miluje ikdyz už jsou od sebe dost dlouho, žárlí na mě a dela naschvály. Nechce mu dítko dávat, když u toho budu já apod. Dost se kvůli tomu trápím, protože nemůžeme fungovat jako normální rodina, výlety, dovolený apod. Máte s tím někdo zkušenosti? Jak tohle řešit? Děkuji všem za odpovědi

Proč si přítel nedojede pro dítě sám a Ty nepočkáš někde za rohem… :think:.
Na Tvém místě bych jí prostě nelezla na oči. Předpokládám, že on opustil rodinu a ona se s tím ještě nevyrovnala.

• Citovat
  • Nahlásit
6367
12.9.17 10:19

Přesně tak bych to udělala také.. @Kobea
Pokud se týče vytíženosti tatínka s tím, že nemá více času, tož tam poradit neumím, je to na každém konkrétním tatínkovi si srovnat priority 8)

@Kobea píše:
Proč si přítel nedojede pro dítě sám a Ty nepočkáš někde za rohem… :think:.
Na Tvém místě bych jí prostě nelezla na oči. Předpokládám, že on opustil rodinu a ona se s tím ještě nevyrovnala.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.9.17 10:27
@Anonymní píše:

Klasický chování zhrzene baby. Až odejdu já od partnera, tak naopak doufam, ze kdyz si nekoho najde (pravdepodobne uz ma), takže aspon ditko uvidí jak to chodi u fungujiciho paru, protoze ted to nefunguje. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
27947
12.9.17 10:28

No, ne každý má s ex partnery vztahy jako my, bohužel. Naštěstí já jsem přišla v době kdy u přítele už byly vztahy dávno urovnane, a u nás to nakonec taky šlo, i když zpočátku si otec svou roli hodně hlídal, a žárlil taky. Zda by můj ex předal naše děti mému příteli to nevím, zatím to nebylo třeba. Ale babičce je dává. Ví že přijdu až v noci, ale chápe že s nimi chci být už ráno když se probudí, takže je od něj přebírá babička a je s nimi u mě když jsem ještě v práci.
Obecně. Dítě se má předávat rodiči. Bývá to i v rozsudku. Nový partner u toho asistovat fakt nemusí. Ale s kým dítě tráví čas když je v péči otce, je v jeho kompetenci a na jeho uvážení, matka do toho nemá co mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22102
12.9.17 10:29

Proc drazdis kobru bosou nohou? 8o

Zalez za roh, pockej v nejblizsi kavarne, v OC, kdekoliv… ;)

To ze je tatinek vytizeny a jednou za dva tydny se neurve driv, aby si vyzvedl dite - jeho zajem, jeho priorita. :*

Jeste bys mohla objasnit za jakych okolnosti a kdy se jejich manzelstvi rozpadlo, jestli kvuli tobe, tak ex nelezu na oci sakra dlouho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27947
12.9.17 10:34
@Anonymní píše:
Klasický chování zhrzene baby. Až odejdu já od partnera, tak naopak doufam, ze kdyz si nekoho najde (pravdepodobne uz ma), takže aspon ditko uvidí jak to chodi u fungujiciho paru, protoze ted to nefunguje. :think:

Taky to tak mám. Jsem šťastná že děti mají mého rády, že vidí jaké to je když se dva mají rádi a starají se o všechno společně. Ex zatím nikoho nemá, já si jen přeju aby to pak byl někdo normální, rozumný, aby měl pomoc ( vaření a domácí úkoly budou trošku problém).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
663
12.9.17 11:14

Nic takoveho sem nezažila a doufám, ze nezaziju. Ale můžu upřímně říct, že ja bych s tim měla taky hodně velký problém, být v roli matky. A běda jak bych se dozvěděla, že ma třeba potřebu moje dítě vychovavat nebo tak podobně. Zkus se vžít do její kůže a opravdu ji nelez na oči, to je podle me to nejmenší. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.9.17 11:15

Jen pro upřesnění, já nestojím za rozpadem jejich vztahu, přišla jsem az po roce a půl po jejich rozchodu. A ani pritelove ex nelezu na oči, nikdy jsme se neviděly ale dítko se doma mamince zmíní že s nima byla v zoo teta a už je oheň na střeše. Jedná se o malé dítko předškolního věku a zdá se že mě má rádo, což jsem ráda i já a nechtěla bych aby se to pokazilo. Oficiální verze rozsudku je o víkendu ale praxe byla taková že si dítě bral i v týdnu nad rámec, jenže to už teď bývalá nedovolí :( když mu ji nedá ani i ten víkend, jak se můžeme bránit? Není s ni kloudna řeč..

• Citovat
  • Nahlásit
73689
12.9.17 11:19
@Anonymní píše:
Jen pro upřesnění, já nestojím za rozpadem jejich vztahu, přišla jsem az po roce a půl po jejich rozchodu. A ani pritelove ex nelezu na oči, nikdy jsme se neviděly ale dítko se doma mamince zmíní že s nima byla v zoo teta a už je oheň na střeše. Jedná se o malé dítko předškolního věku a zdá se že mě má rádo, což jsem ráda i já a nechtěla bych aby se to pokazilo. Oficiální verze rozsudku je o víkendu ale praxe byla taková že si dítě bral i v týdnu nad rámec, jenže to už teď bývalá nedovolí :( když mu ji nedá ani i ten víkend, jak se můžeme bránit? Není s ni kloudna řeč..

soud, nic jiného nepomůže. zažádat o rozšíření styku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22102
12.9.17 11:29
@Anonymní píše:
Jen pro upřesnění, já nestojím za rozpadem jejich vztahu, přišla jsem az po roce a půl po jejich rozchodu. A ani pritelove ex nelezu na oči, nikdy jsme se neviděly ale dítko se doma mamince zmíní že s nima byla v zoo teta a už je oheň na střeše. Jedná se o malé dítko předškolního věku a zdá se že mě má rádo, což jsem ráda i já a nechtěla bych aby se to pokazilo. Oficiální verze rozsudku je o víkendu ale praxe byla taková že si dítě bral i v týdnu nad rámec, jenže to už teď bývalá nedovolí :( když mu ji nedá ani i ten víkend, jak se můžeme bránit? Není s ni kloudna řeč..

Zazadat o upravu styku, nic složitého…pokud to ale vytizeny tatinek opravdu chce, pokud to není jen tve vrouci prani vypadat jako dokonala vikendova rodinka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27947
12.9.17 11:36
@Anonymní píše:

Soud, ospod, trvat na dodržování rozsudku. Žádat případně rozšíření péče. Co je psáno má se dodržovat. To kam dítě otec vezme v době své péče by s kým dalším bude je v jeho kompetenci. Na ospod jste se obrátili, aby to matce vysvětlili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat