Ex vyhrožuje střídavkou, když není po jeho

Anonymní
30.8.21 10:04

Ex vyhrožuje střídavkou, když není po jeho

Ahoj všem,
omlouvám se předem, asi to bude delší, co mě trápí.
S otcem mého syna (3,5) nežiji již 2 roky. Syn je svěřen do mé péče, ex si tehdy žádal o úpravu styku, kdy si sám určil, že chce mít každý lichý týden sobotu a neděli (bez spaní) a každý sudy týden syna ve středu, a to vždy od 9:00 do 18:00. Od začátku toto nedodržuje. Bere sy syna tak, jak mu to zrovna vychází v práci. Jednou na celý den, podruhé jen na 3 hodiny dopoledne, pak zase 4 hodiny odpoledne. Víkendy vůbec, nebo jen 1 víkendový den v měsíci. Nechtěla jsem mu dělat problémy, s ohledem na syna, nechtěla jsem jít do sporu. Bohužel, asi to byla chyba, protože nyní má ex pocit, že je na koni. Syn nastupuje teď od září do školky. Ex mi již oznámil, že když bude mít v práci volno, syn do školky nepůjde a vezme si ho na celý den. Řekla jsem, že půjde alespoň do oběda, aby byl mezi dětmi, v kolektivu. A poté ať si pro něj přijde. Což neexistuje, on přece nebude sedět doma zbytečně, když ho může mít od rána. Já ale toto už neberu. Syn potřebuje do školky, být mezi dětmi, začleněný v kolektivu. Doma se nudí. Nehledě na to, že ex ho má jen jako hračku, k ničemu ho nevede. Záchodové prkénko mu musím s sebou dávat já, protože on nemá a nebude ho přece kupovat, když ho máme. Když ho neměl, dával syna čůrat do vany. Mytí rukou po WC je sprosté slovo. Narovinu mi řekne, že on si nemyje ruce celý den a nic mu není. Mám takový dojem, že syna už teď navádí proti mě, protože už přijel s tím, že mi doma řekl, že chce bydlet s tátou a mě už nechce vidět. Ve středu trvá na tom, že s námi půjde na první den vyprovodit syna do školky. A já už z toho mám teď nervy. Protože už teď se ho přede mnou ptá,,a zůstaneš tam nebo půjdeš se mnou?"
A je mi úplně jasné, jak to ve středu skončí. Se synem o školce mluvíme, říkám mu o ní hezké věci, aby se tam těšil. A pak přijde ex a řekne mu tohle. Že prý ať nepočítám moc s tím, že tam ve středu zůstane.
Já opravdu nechci dělat problémy. Kvůli synovi už vůbec ne. Ale snažím se ho k něčemu vést a něco ho naučit. On dělá úplný opak. A když mu řeknu, že pojedeme dle rozsudku, tak mi řekne, že ok, že si zažádá o stridavku a pojedeme teda podle rozsudku. Neumím si představit situaci, kdy ho tímhle stylem bude vychovávat. S tím, že on bude ten hodný, kde nic nemusí, kde si bude dělat úplně co chce a nic se nebude učit a já ta špatná, kde jsou pravidla :zed:
Nevím, jak mám na tohle reagovat, když takto začne vyhrožovat. Jsem v začarovaném kruhu a nevím, jak z něj ven.
Prosim o názor, jak byste toto řešili vy.
Ze mám dítě s de*ilem vím a že s tím nic neudělám, to vím taky. Snažím se jen najít rovnováhu, jak s tím žít.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
70940
30.8.21 10:14

Nechala bych to být, sama jsem dítě do skolky nedávala, když jsem měla volno. Ostatní dny chodil. Přijde mi to fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 10:16

@Lama Lama
A nemělo to vliv třeba na to, že by pak dítě špatně zapadalo mezi ostatní, nemělo takové sociální vazby? Prostě bylo kvůli tomu nějak znevýhodněné v kolektivu?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 10:16

Při Tebou popisovaném způsobu péče nemá na střídavku nejmenší šanci. Zapisuj si, kdy je syn u tebe a kdy u něho, jak to probíhá, a případné problémy které nastaly. Samozřejmě taky peníze, kdo co platí, kolik tiposlal, jestli včas. Až s tím přijde, tak mu řekni, jen ať si o ní požádá. Jen případně na soud s tebou někdo musí jít, aby tě tam nepřetlačil protože si nebudeš vědět rady. Normálně se snažím tady pracovně nevyjadřovat, ale tohle mě vždycky nazvedne ze židle, vyhrožování přes děti. Jsem advokátka.

• Citovat
  • Nahlásit
4741
30.8.21 10:18
@Anonymní píše:
@Lama Lama
A nemělo to vliv třeba na to, že by pak dítě špatně zapadalo mezi ostatní, nemělo takové sociální vazby? Prostě bylo kvůli tomu nějak znevýhodněné v kolektivu?

To si ho bere přes den tak často?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4741
30.8.21 10:19

Ve středu se domluvte, že bude ve školce do svačinky - ideální na adaptaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 10:19

@jita22
Když má volno, tak na dopoledne i 2×-3× týdně.

• Citovat
  • Nahlásit
11518
30.8.21 10:21

Pokud by si ho nechal doma na 1-2dny za 14 dní tak bych z toho nedělala vědu. Děti bývají na začátku kolikrát nemocný když nastoupí do kolektivu a nejsou třeba ve školce 14 dní v kuse. Zvlášť teď v covidu ti vrací dítě i s obyčejnou rymou. A s tou středou bych tam syna zavedla dřív nez se otec u vás objeví. Ze začátku je fakt důležitý tam dítě ráno dávat a i když třeba place tak neustoupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 10:24
@Anonymní píše:
Při Tebou popisovaném způsobu péče nemá na střídavku nejmenší šanci. Zapisuj si, kdy je syn u tebe a kdy u něho, jak to probíhá, a případné problémy které nastaly. Samozřejmě taky peníze, kdo co platí, kolik tiposlal, jestli včas. Až s tím přijde, tak mu řekni, jen ať si o ní požádá. Jen případně na soud s tebou někdo musí jít, aby tě tam nepřetlačil protože si nebudeš vědět rady. Normálně se snažím tady pracovně nevyjadřovat, ale tohle mě vždycky nazvedne ze židle, vyhrožování přes děti. Jsem advokátka.

Děkuji :srdce:
Určitě pokud dojde na soud, na advokátovi nehodlám šetřit, jak jde o dítě, tak dám cokoliv. Co se týče placení, tak platí soudem určené 2000,– měsíčně, není to tedy vždy včas, ale do konce měsíce. A polovinu nákladů za oblečení. Takže v tomto je z obliga.
Ale ten způsob péče je tak zoufalý, že jsem z toho zoufalá i já.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 10:25

@jita22
S tím souhlasím, ve středu jsem říkala, že určitě na kratší dobu a kdyby něco, budu na telefonu, mám ty tři dny i volno z práce, abych byla k dispozici.
Jenže to je zase o tom, jestli on ho tam nepustí z náruče, jak bývá zvykem, tak se zas nepohneme.

• Citovat
  • Nahlásit
30.8.21 10:26

S obcasnym davanim do skolky bych problem nemela. Postupne bych si schovavala vsechny sms, maily, vypisy z uctu, svoje zapisky o tom jak otec dodrzuje dana pravidla. Kdyby opravdu doslo na prehodnoceni tveho svereni do pece tak s takto nespolehlivym pristupem a nedodrzovanim pravidel mu stridavou peci nedaji. Klidne si prvni den ve skolce syna natacej, pro ex jako na pamatku, ale zachytis tak i tatinkovi hlasky, jeho pristup k diteti a vubec k zivotu.
Dlouhodobe zit se s tim podle me neda-cim vic se budes snazit se domluvit, tim vic on bude chtit. Dopadne to tak, ze budes vecne jen ve vsem ustupovat. Az si konecne reknes dost a podas to pravnikovi ty, muze byt pozde pro tvuj vztah se synem (bude uz tatinkem hodne ovlivneny).

Příspěvek upraven 30.08.21 v 10:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 10:26

@JancaS84
Děkuji, s tím bych snad ani neměla problém. Ale ne 3× do týdne.

• Citovat
  • Nahlásit
34629
30.8.21 10:27
@JancaS84 píše:
Pokud by si ho nechal doma na 1-2dny za 14 dní tak bych z toho nedělala vědu. Děti bývají na začátku kolikrát nemocný když nastoupí do kolektivu a nejsou třeba ve školce 14 dní v kuse. Zvlášť teď v covidu ti vrací dítě i s obyčejnou rymou. A s tou středou bych tam syna zavedla dřív nez se otec u vás objeví. Ze začátku je fakt důležitý tam dítě ráno dávat a i když třeba place tak neustoupit.

No já nevím, k čemu by jí takový zjevný naschvál byl… Otec si může dítě klidně vyzvednout. :nevim: Skončí to leda sporem a stresem pro dítě.

První den je tam stejně dítě jen chvíli a pokud si vzpomínám tak i s rodičema…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18577
30.8.21 10:28

Než jste se poznali, také si celý den nemyl (i po WC) ruce nebo si je přestal mýt, až když jsi otěhotněla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 10:33

@pohledzdruhestrany
Přesně toto jsem tu čekala. Jak píšu na konci, vim, s kým mám dítě. A opravdu jsem ho nekontrolovala, zda si po WC vždy myje ruce. Chodila jsem také do práce. :zed: Řeším teď to, že že syna nechci mít druhého jeho. :zed: Řeším tu teď výchovu dítěte a vyhrožování stridavkou. Díky za pochopení.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat