Exekuce a úroky z prodlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tynasil
Povídálka 27 příspěvků 05.03.18 22:38
Exekuce a prodlení

Ahoj, mám dotaz, známý se stěhoval a nevybíral schránku, bohužel zapomněl doplatit pojištění na auto. Částka se pohybovala okolo 4000, ve schránce našel informaci, že tato pohledávka byla předána k exekutorovi a exekuce je na něj podána již 2 měsíce. Celkově náklady se teď již pohybují okolo 11 000, jaké můžou být ještě úroky z prodlení? Co ještě od exekutora můžeme čekat? Děkuji

Reakce:
Slečna Ferka
Extra třída :D 10216 příspěvků 05.03.18 22:49

@Tynasil Není co řešit. Okamžitě se spojit s exekutorem, dát mu co máte (ideálně celých 11k), a on vám to případě vyčíslí. Tady se na nic neptej, nic nenaženeš.

Tynasil
Povídálka 27 příspěvků 05.03.18 23:04

@Slečna Ferka To jsme samozřejmě hned udělali, exekutor nám nejméně 5× zavěsil telefon, na internetu má úřední hodiny pouze ve středu, ale budu zkoušet i zítra…nevím, proč zrovna exekutor vám veme telefon pouze ve středu, přijde mi to na palici, ale nic jiného nám nejspíše nezbývá, volali jsme i na soud i právníkovi, přes kterého se to řešilo, tam nám řekli, že musíme kontaktovat exekutora, který nebere telefon, takže sem píšu, abych se dověděla alespoň něco málo :zed:

Slečna Ferka
Extra třída :D 10216 příspěvků 05.03.18 23:08

@Tynasil Aha, tak to jo. Doporučuju pokud by nebral tel. ani zítra v „úředních hodinách“, tak to okamžitě napsat na exekutorskou komoru jako stížnost. Jinak pokud jsou v dopise platební údaje, tak bych zaplatila, co jde. A případně poslat exekutorovi doporučený dopis s tím, že jste uhradili, kdy jste ho kontaktovali atd. a ať vyčíslí případné další nároky.

Muficek108
Nováček 8 příspěvků 05.03.18 23:23

V exekučním příkazu jsou uvedeny úroky z prodlení, v jaké výši a od kdy se počítají. Současně se to dá také vyčíst ze soudního rozhodnutí (platební rozkaz, rozsudek)a spočítat.
Určitě doporučuji požádat exekutora o přednostní splácení jistiny (pokud to nezaplatíš hned celé), jméno exekutora víš určitě napiš email, ve kterém žádáš o celkové vyčíslení částky ke konkrétnímu datu (den napsání emailu) a sdělení čísla účtu, variabilního symbolu apod.(pokud to ještě nevíš). Až uhradíš dlužnou částku zase volej a piš emaily o potvrzení o zaplacení a ukončení exekuce (na všechno mají dost času a ty se budeš zbytečné nervovat než ti přijde usnesení ze soudu o zastavení exekuce).

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 06.03.18 08:06

Na nic bych nečekala zavolala exekutorovi a zaplatila danou částku :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 10:11

Povedlo se Vám dovolat?

Indah
Povídálka 31 příspěvků 1 inzerát 06.03.18 10:45

Telefon v tomto případě nemá smysl, stejně potřebujete vyčíslení celkové pohledávky k určitému datu. Jestli nereaguje ani na email tak rovnou doporučený dopis. Pokud nebude reagovat ani dopis do 30 dnů, stížnost na exekutorskou komoru. Hlavně jak radí Muficek108 si nezapomeňte vyžádat potvrzení o zaplacení a ukončení exekuce.

lalalalala
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 06.03.18 10:47
@Tynasil píše:
@Slečna Ferka To jsme samozřejmě hned udělali, exekutor nám nejméně 5× zavěsil telefon, na internetu má úřední hodiny pouze ve středu, ale budu zkoušet i zítra…nevím, proč zrovna exekutor vám veme telefon pouze ve středu, přijde mi to na palici, ale nic jiného nám nejspíše nezbývá, volali jsme i na soud i právníkovi, přes kterého se to řešilo, tam nám řekli, že musíme kontaktovat exekutora, který nebere telefon, takže sem píšu, abych se dověděla alespoň něco málo :zed:

Tak nevolejte jemu, ale najděte si pod jakou firmu spadá, a zkoušejte volat přímo tam.

Tynasil
Povídálka 27 příspěvků 06.03.18 10:53

Ano, dnes se mi povedlo dovolat, jelikož se nejedná o mou exekuci, pan exekutor mi toho moc sdělit nechtěl, což je logické, ale i když byl hoooodně nepříjemný, povedlo se mi ho nakonec přesvědčit, že kvůli práci v zahraničí ho dlužník nemůže kontaktovat tak, jak by bylo potřeba, obzvlášť, když pořádně nebere telefony (chápu, že mu zřejmě volá spousta lidí, ale nedovolali jsme se snad 10× :) ) Sdělil mi pouze, že dluh je splatný do 30ti dnů od převzetí dopisu a pokud ho splatí v plné částce, nebudou narůstat ani úroky, jakmile dluh bude na účtě, pošlou vyrozumění o zaplacení a exekuci zruší, to jde bohužel jen na adresu trvalého bydliště, kde ale dlužník již nebydlí, může si tedy pak založit datovou schránku nebo změnit trvalé bydliště. Jinak to prý není možné.

Tynasil
Povídálka 27 příspěvků 06.03.18 11:01

@Indah Celkové vyčíslení pohledávky přišlo doporučenými psaním. Byly k tomu samozřejmě i úroky, ale ty byly především za tu samotnou exekuci - počítám je tedy do celkové částky dluhu, bála jsem se jen, aby tam další úroky nenarostly :?

Chytrak
Závislačka 2926 příspěvků 06.03.18 12:53
@Tynasil píše:
@Indah Celkové vyčíslení pohledávky přišlo doporučenými psaním. Byly k tomu samozřejmě i úroky, ale ty byly především za tu samotnou exekuci - počítám je tedy do celkové částky dluhu, bála jsem se jen, aby tam další úroky nenarostly :?

A ten tvuj „znamy“ ma trvale bydliste na MU? Nebo proc si nemuze vyzvednout postu? Dulezite je hlavne aby ten tvuj znamy mel vubec snahu exekuci resit. Pokud mu nekdo cely zivot obrazne utiral zadek, tak jako to ted delas ty, tak se neni co divit, ze ma exekuce…vsak co druzi vyresi a nekdy dokonce i zaplati :?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >