Exekuce a uvedení v podnájemní smlouvě

Anonymní
23.1.20 14:01

Exekuce a uvedení v podnájemní smlouvě

Dobrý den, píšu sem za kamarádku, vůbec jsem nevěděla jak to funguje a na internetu jsem nic podobného nedohledala. Omlouvám se za anonym, ale mám zde stejnou přezdívku jako na fb a nechci pak být s tímto nijak spojována.
A teď k jádru pudla. Kamaradce je 35 let, bezdětná a našla si přítele se kterým se chtějí sestěhovat do jednoho bytu. Dle jejích slov je to hodný člověk co měl hodně smůly, no já si o tom myslím svoje. Má exekuci zhruba ve výši 180 000 kč, momentálně pracuje na černo, ale údajně dostal nabídku na dobře placenou ofiko práci, se kterou by dostal dluhy pod kontrolu. Našli si družstevní podnájem za rozumnou cenu a chtějí se tam společně nastěhovat. Smlouva bude na ní a otázka zní, když ho tam uvede „pouze“ jako někoho kdo s ní byt obývá, jaká jsou rizika? Konkrétně se mě ptala na to, jak družstvo zachází s osobními údaji a jestli se exekutoři o něm mohou dozvědět přes ně a byt jim vybílit. Vůbec nevím jak to je a bohužel na moje varování nebere zřetel a chlapovi věří. Nejradši bych jí jednu cákla ať se probudí, že se žene do maléru, ale nejsem oprávněna jí vychovávat. Tak se alespoň ptám, třeba se jí rozsvítí až jí přetlumočím realitu, protože se mi nezdá, že by ho nedohledali.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16053
23.1.20 14:05

No tak to nehledej na internetu a běž se poradit s právníkem. Alespoň do občanské poradny. Se všema papírama co k tomu má.

https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny

Teda kamarádka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.20 14:10

:roll: jo kamarádka, takovej cvok vážně nejsem. No šla by, ale nemá k tomu podklady a chlap právě nevypadá, že by to s ní, nebo teda spíš za její asistence chtěl řešit. No smrdí mi tam daleko víc věcí, ale s touto debatou nesouvisí.

• Citovat
  • Nahlásit
Šťastnýčtyřprocentní
23.1.20 14:12

A proč se ptáš tady, kam chodí jenom pavlačové drbny?
Se podívej třeba sem, tam je to docela podrobně vysvětleno…
https://www.dtest.cz/…ajemnim-byte

• Citovat
  • Nahlásit
Šťastnýčtyřprocentní
23.1.20 14:14

No a jestli tam bude přítel oficiálně přihlášen, tak je snad taky jasný, že exekutora nezastaví ani smrt… :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.20 14:22
@Šťastnýčtyřprocentní píše:
No a jestli tam bude přítel oficiálně přihlášen, tak je snad taky jasný, že exekutora nezastaví ani smrt… :)

Děkuji, to jsem chtěla slyšet. Nevím kam jinam napsat, tady každou chvilku někdo píše o exekuci, tak mi přišlo normální se zeptat, lidi mají zkušenost ze života, což mi přijde efektivnější než pročítat práva exekutorů.

• Citovat
  • Nahlásit
Šťastnýčtyřprocentní
23.1.20 14:29
@Anonymní píše:
Děkuji, to jsem chtěla slyšet. Nevím kam jinam napsat, tady každou chvilku někdo píše o exekuci, tak mi přišlo normální se zeptat, lidi mají zkušenost ze života, což mi přijde efektivnější než pročítat práva exekutorů.

Prostě bych před exekutorem říkal, že jsem muže tohoto jména nikdy nepotkal a neznám ho - a jestli ho občas někdo viděl vycházet z bytu, tak se představil jako Pišta Hufnágl a že přišel zkontrolovat únik plynu… Ale nic jiného nemáme spolu dohromady… :)

• Citovat
  • Nahlásit
Lalelale
23.1.20 14:30
@Šťastnýčtyřprocentní píše:
A proč se ptáš tady, kam chodí jenom pavlačové drbny?
Se podívej třeba sem, tam je to docela podrobně vysvětleno…
https://www.dtest.cz/…ajemnim-byte

Tak hlavně že seš tu taky, když je emimino tak těžce pod úrovní :roll: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Šťastnýčtyřprocentní
23.1.20 14:34
@Lalelale píše:
Tak hlavně že seš tu taky, když je emimino tak těžce pod úrovní :roll: :lol:

A jak jsi vydedukoval z mé reakce, že se mezi pavlačové drbny nepovažuju?
Máš hodně velké problémy s pochopením psaného textu, co?

• Citovat
  • Nahlásit
7532
23.1.20 14:49
@Anonymní píše:
Dobrý den, píšu sem za kamarádku, vůbec jsem nevěděla jak to funguje a na internetu jsem nic podobného nedohledala. Omlouvám se za anonym, ale mám zde stejnou přezdívku jako na fb a nechci pak být s tímto nijak spojována.
A teď k jádru pudla. Kamaradce je 35 let, bezdětná a našla si přítele se kterým se chtějí sestěhovat do jednoho bytu. Dle jejích slov je to hodný člověk co měl hodně smůly, no já si o tom myslím svoje. Má exekuci zhruba ve výši 180 000 kč, momentálně pracuje na černo, ale údajně dostal nabídku na dobře placenou ofiko práci, se kterou by dostal dluhy pod kontrolu. Našli si družstevní podnájem za rozumnou cenu a chtějí se tam společně nastěhovat. Smlouva bude na ní a otázka zní, když ho tam uvede „pouze“ jako někoho kdo s ní byt obývá, jaká jsou rizika? Konkrétně se mě ptala na to, jak družstvo zachází s osobními údaji a jestli se exekutoři o něm mohou dozvědět přes ně a byt jim vybílit. Vůbec nevím jak to je a bohužel na moje varování nebere zřetel a chlapovi věří. Nejradši bych jí jednu cákla ať se probudí, že se žene do maléru, ale nejsem oprávněna jí vychovávat. Tak se alespoň ptám, třeba se jí rozsvítí až jí přetlumočím realitu, protože se mi nezdá, že by ho nedohledali.

To riziko tam bude vzdycky. Dokud on nezacne svoje dluhy resit a splacet. Pritom 180tis se slusnou praci je otazka par let k vyreseni. Posta mu bude chodit kam?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
23.1.20 14:50

Družstvo nebude nikam hlásit údaje podnájemníků v jednom z bytů. Kdyz si tam pan nepřihlásí trvalé bydliště, tak exekutor jen tak nezjistí, kde pan skutečně bydlí, pokud by mu to ovšem neřekl někdo jiný (např. v místě trvalého bydliště) nebo to nezjistí z jiných dokumentů. Každopádně, pokud je mozne, že by jim domu přišel exekutor, tak to znamena, že není vpodstate kde jinde brát (účet, práce, spoření). To má kamarádka dost těžký 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Šťastnýčtyřprocentní
23.1.20 14:55
@uživatel2 píše:
Družstvo nebude nikam hlásit údaje podnájemníků v jednom z bytů. Kdyz si tam pan nepřihlásí trvalé bydliště, tak exekutor jen tak nezjistí, kde pan skutečně bydlí, pokud by mu to ovšem neřekl někdo jiný (např. v místě trvalého bydliště) nebo to nezjistí z jiných dokumentů. Každopádně, pokud je mozne, že by jim domu přišel exekutor, tak to znamena, že není vpodstate kde jinde brát (účet, práce, spoření). To má kamarádka dost těžký 8o

Soudní exekutor zjišťuje, kde se nachází majetek povinného. Vychází přitom z dotazů a majetkových součinností, která činí v rámci řízení. Takto např. může zjistit adresu, o které je důvodné se domnívat, že se tam nachází bydliště povinného a jeho majetek. Věci tam nalezené může soudní exekutor pojmout do soupisu movitých věcí, přitom ale tyto věci nemusí být ve vlastnictví povinného. Osoby takto postižené exekucí se mohou bránit návrhem na vyškrtnutí věcí ze soupisu dle ust. § 68 exekučního řádu nebo následně tzv. excidanční žalobou dle ust. § 267 občanského soudního řádu.

Prostě bych zapíral, zapíral a zapíral, že tam bydlí a že tam vůbec někdy byl…

• Citovat
  • Nahlásit
10798
23.1.20 15:07

Kamarádka si může udělat výpis z Centrální evidence exekucí. Lze to za pár korun na každé poště s Czech pointem. Alespoň si ověří, nakolik jí říká pravdu co se týče těch exekucí. Dluhy, které nejsou v exekuci tam ale nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2148
23.1.20 15:13

No at si chlapec pekne zavola exekutorovi, nahlasi mu novou praci a domluvi se rovnou na srazkach ze mzdy, prestane se schovavat, zridi si dorucovaci adresu kde bude prebirat, prestane pracovat a okradat veritele a navysovat dluh dalsimi uroky z prodleni a postavi se k tomu jako chlap, kdyz chce mit rodinu a domov

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
23.1.20 15:38

@Šťastnýčtyřprocentní otázka spíš zněla, zda exekutor zjisti, kde pan bydlí. Kdyz tam nebude mít trvalé bydliště ani korespondenční adresu, tak hodně těžko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat