Exekuce, insolvence, soud... vysvětlí mi to prosím někdo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taače
Kecalka 349 příspěvků 01.11.18 17:33
Exekuce, insolvence, soud...vysvětlí mi to prosím někdo?

Zdravím, začínám se do naší situace dost zamotávat a chlap mi nechce nic říct, „abych se zase nestresovala“. Takže se po tom pídím tím víc 8o

Na jaře nás okradl jeden pán, zaplatili jsme materiál na stavbu a tím veškerá komunikace z jeho strany skončila. Dali jsme to na starosti kamarádovi - právníkovi. Pochopila jsem, že už je to u soudu a rozhoduje se, co dál. Toho pána jsem si vygooglila a zjistila jsem, že má bohatou minulost co se dluhů týká, nicméně poslední dluh údajně splatil v roce 2014, od té doby má být čistý. (Vím, měli jsme si ho vyhledat než jsme kývli na nabídku a poslali peníze, prostě jsme spěchali a nenapadlo nás, že zrovna my narazíme na podvodníka) :oops:

O co mi jde - už jsme zaplatili desetitisíce za soudní výlohy a právníka (to se prý připočítá k dluhu - musí to zaplatit on). Ale jsem zmatená, co je teda vlastně insolvence - pokud ji ZASE vyhlásí, to ty peníze už neuvidíme? Předpokládám, že se to bude vymáhat, ale co když si jich za ty 4 roky zase nasbíral hromady, můžeme být taky 50. v pořadí a on to prostě nedokáže zaplatit? Co pak?

Mám v tom hrozný chaos a prý se tím nemám zabývat, že to vyřeší oni, ale otvírá se mi kudla v kapse při pomyšlení, že mu bude dluh odpuštěn - čerpám z toho, co jsem se dočetla v diskuzích tady, jak snadné je na tu insolvenci dosáhnout a vyj*bat s věřitelem a kolik lidí to tak v klidu dělá :cert:

Děkuju za vysvětlení :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

jezz1e
Kecalka 289 příspěvků 01.11.18 17:50

Asi by vám to měl primárně vysvětlit váš právník, ale ve zkratce: pokud běží soud a vyhrajete, soud dlužníkovi uloží povinnost vám zaplatit ty peníze + vyhláškově náhradu nákladů řízení (pozor, to se ne vždy rovná tomu, co si bere právník od vás!). Pokud dlužník dobrovolně nezaplatí, můžete to vymáhat pomocí exekutora. Pokud by se mu sešlo dluhů víc a vy byli na exekuci xtí v pořadí, je lepší na něj podat insolvenční návrh. Buď skončí v konkurzu, zpeněží se mu majetek a vy dostanete poměrnou část (když něco bude mít) a zbytek pohledávky dál můžete vymáhat, nebo si požádá o oddlužení (tzv. osobní bankrot). Pak musí splatit za 5 let aspoň 30 % dluhů a zbytek se mu navždy odpustí.

Taače
Kecalka 349 příspěvků 01.11.18 17:59

@jezz1e On to nejspíš vysvětlil partnerovi, ten to ale nechce říct mně, abych nevyšilovala. Bojím se, že právě proto, že beztak nastala ta poslední část, kdy svoje peníze v plé výši už neuvidíme. Ale to oddlužení mu nemusí schválit, že? Když to takle dělá už desítky let…? Chápala bych to při dluhové pasti, ale tohle byla prostě obyčejná krádež. :cert:

jezz1e
Kecalka 289 příspěvků 01.11.18 18:13

@Taače A to splacení dluhů v roce 2014 bylo taky v rámci oddlužení?Pokud ano a on by si návrh na oddlužení podal znovu, mohl by to soud posuzovat jako nepoctivý záměr. A vy jako věřitelé byste měli tuto námitku vznést. Problém je, že většinou se z exekucí stejně nic moc nezíská, takže většina věřitelů je nakonec ráda, že dostane aspoň těch zaručených 30 % v oddlužení. Samozřejmě to záleží na majetkových poměrech dlužníka, ale jestli je osvč, tak zabavitelný příjem nepřizná a majetku se kdyžtak včas zbaví. :-(

Taače
Kecalka 349 příspěvků 01.11.18 18:24

@jezz1e Nejsem si jistá jestli už je to splacené, je to akorát poslední záznam pod jeho jménem v insolvenčním rejstříku :nevim: No už chápu proč mi to nechce říkat, zas mi vylítl tlak…s takovou tu spravedlnost fakt vezmou lidi do rukou sami a chlapec už si nedá tuhou stravu… :pocitac:

Každopádně děkuju za osvětlení, sice jsem se tohle vůbec nechtěla dozvědět, ale aspoň jsem moudřejší no :lol:

JTom
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 02.11.18 01:04

Co je napsáno v insolvenčním rejstříku? Jestli mu bylo už jednou povoleno řešení insolvence oddlužením, tak podruhé už to nebude možné. Případná další insolvence bude řešená konkurzem. V jakém stádiu je žaloba?

jezz1e
Kecalka 289 příspěvků 02.11.18 06:50

@JTom Nemyslím, že by současné znění ins. zákona automaticky vylučovalo opětovné oddlužení.

Taače
Kecalka 349 příspěvků 02.11.18 21:46

@JTom Poslední je Usnesení o zproštění funkce správce po skončení řízení. Předtím hrůza výzev, odročení jednání, usnesení o zrušení konkurzu, platební poukazy, konečná zpráva a letos zápis v rejstříku ukončen.

V jakém stádiu je žaloba netuším, poslední, co mi bylo řečeno v létě, bylo, že dostal 30 -denní lhůtu na zaplacení už od soudu (předtím měl takovou v předžalobní výzvě) - a nic se nedělo. Prý v našem případě soud jako takový vůbec neprobíhá, že tam není o vině pochyb a prostě se to po něm rovnou chce. Vadí mi že nic nevím a že je tu možnost že z toho vyklouzne…

JTom
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 03.11.18 15:47
@Taače píše:
Toho pána jsem si vygooglila a zjistila jsem, že má bohatou minulost co se dluhů týká, nicméně poslední dluh údajně splatil v roce 2014, od té doby má být čistý.

Takže není čistý. Jak to tedy je? Usnesení o zrušení konkurzu spíš vypovídá o tom, že mu nebylo pro vysoké dluhy a nízký příjem povoleno oddlužení a pro nemajetnost byl zrušen konkurz, takže dluhy mu zůstávají v plné výši. Vzhledem k tomu, že jste na x-tém pořadí, je otázkou, zda z něj exekutor někdy něco pro vás vymůže. Bylo by dobré se se situací důkladně seznámit, abyste nevydávali zbytečně další peníze za advokáta a soud. Rozsudek je psaný na běžném kancelářském papíře a ten se nehodí ani na WC.

eumedon
Extra třída :D 13617 příspěvků 03.11.18 16:25

@Taače Mohla byste napsat číslo jednací insolvenčního řízení?

Taače
Kecalka 349 příspěvků 03.11.18 17:14

@JTom Já tomu názvosloví totiž opravdu nerozumím. To, že už tam bylo něco o ukončení jsem považovala za vyřešené, zaplacené. Teď jste mě teda vůbec nepotěšil :,( On partner asi ví, já se snažím informovat pro sebe, protože od něj se nic nedozvím…takže v tom očividně pěkně plavu :roll: No, vypadá to, že časem dám tátovi a bráchům zelenou a půjdou udělat práci exekutora ručně :cert:

@eumedon Proboha, to najdu kde? :D Já pohledám papíry a najdu jeho jméno znovu, jen nevím, můžu to takto zveřejnit? Aby to pak zas nějak nehrálo v jeho prospěch … žalující je stejně partner…asi se moc dívám na detektivky :D

eumedon
Extra třída :D 13617 příspěvků 05.11.18 12:15
@eumedon Proboha, to najdu kde? :D Já pohledám papíry a najdu jeho jméno znovu, jen nevím, můžu to takto zveřejnit?

Je to zveřejněno zde: https://isir.justice.cz/…mon/index.do

Taače
Kecalka 349 příspěvků 06.11.18 10:30

@eumedon Tak jsem ho hledala a zjistila jsem, že má nejspíš dluhy na více IČO, je to možné? Pod každým je něco jiného. Jedná se o Luboše Vymazala z Vyškov-Rychtářov. Pokaždé jsem našla něco jiného a uz se do toho zamotávám :?

eumedon
Extra třída :D 13617 příspěvků 06.11.18 10:51
@Taače píše:
@eumedon Tak jsem ho hledala a zjistila jsem, že má nejspíš dluhy na více IČO, je to možné? Pod každým je něco jiného. Jedná se o Luboše Vymazala z Vyškov-Rychtářov. Pokaždé jsem našla něco jiného a uz se do toho zamotávám :?

Luboš Vymazal, Vyškov-Rychtářov tam má tam tři insolvenční řízení, dvě z nich (KSBR 28 INS 13637 / 2010 a KSBR 45 INS 3934 / 2017) jsou ve stavu „Odškrtnutá - skončená věc“, takže si jich nemusíme všímat.

Třetí insolvenční řízení se spisovou značkou KSBR 33 INS 17375 / 2017 je ve stavu „Povoleno oddlužení“. Bylo zahájeno 13.09.2017 a lhůta pro podávání přihlášek pohledávek skončila 30.10.2017.

Pokud máte za tímto dlužníkem nepřihlášenou pohledávku, která byla splatná před zahájením insolvenčního řízení, tak se z ní bohužel stane pouhá naturální obligace s problematickou vymahatelností.

Edit: V oddíle P - Přihlášky vidím, že některé přihlášky byly doručeny i 14.11.2017. Nic­méně, do tohoto insolvenčního řízení už pohledávky přihlašovat nelze.

Příspěvek upraven 06.11.18 v 10:55

Taače
Kecalka 349 příspěvků 06.11.18 10:55

@eumedon Jeho dluh vůči nám vznikl až v dubnu 2018. Žaloba se pak posílala tuším v červnu po nereagování na předžalobní výzvu. Takže je asi ještě čas co

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >