Exekuce, jaké jsou mé práva? Co smí a co ne?

Anonymní
22.4.20 11:37

Exekuce, jaké jsou mé práva? Co smí a co ne?

Ahoj, dnes se mi na účtě ukázalo - 35 tisíc..

Jsem samoživitelka, beru rodičovský příspěvek, mám jedno dítě. Dovolala jsem se na exekuci a je to dluh u t mobile.
Chlap mi vyhrožoval že jestli nechci aby mi tady domů chodil exekutor a zabavil majetek, mám poslat alespoň 15 tisíc na jeho účet. Když to prý nedoplatim do 3 měsíců, navýší se to ještě víc.. Já tomu vůbec nerozumím, nemám nikoho kdo by poradil. Vždyť mám přece nárok na nějaký splátkový kalendář? Ten chlap mi řekl že prý jestli chci platit 1000 korun měsíčně, tak to můžu zapomenout protože to budou další úroky apod.

Taky mě zarazilo, že to že jim to doplatím, se bude pořád účtovat ještě další úroky a můj účet zůstane nadále zablokovaný s 35 tisíci.

Takže i když budu platit a doplatím celý dluh, tak to stejně neskončí?

Prosím, kde se můžu obrátit aby mi jakkoliv pomohli, abych se mohla informovat jak můžu postupovat.. Jsem z toho vynervovaná. Nechci aby mi sem chodil exekutor.

Můj jediný příjem je rodičovský příspěvek, což je 7000kč. Snad mi nemůžou i z toho strhávat??

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

761
22.4.20 11:45

V první řadě je Vaše povinnost platit.
Za druhé máte být obeznámena, že proběhlo soudní řízení, ve kterém bylo o Vašem dluhu rozhodnuto. Pak bylo další řízení, ve kterém byl váš vykonatelný dluh předán exekutorovi.
Pokud chcete splátky, napište o tom exekutorovi doporučený dopis a plaťte vždy na jistinu - z té Vám naskakují úroky. Taky bych chtěla vidět rozhodnutí, na základě kterého on jedná, aby nárok T-mobile nebyl třeba promlčený.
Pardon, ale tohle všechno je jenom Vaše blbost, kdy očividně nejste pro úřady dohledatelná, nebo to máte na párku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.4.20 11:46

@leylen ano je to moje blbost, řekla jsem snad že ne?? snažím se to řešit a informovat co mám dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
19369
22.4.20 11:46

Tak snad ti k tomu přišel nějaký dopis, ne? Že se musí platit úroky je asi taky každému jasné. Proč sis nedomluvili splátkový kalendář hned, když vznikl dluh?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.4.20 11:47

@vokishka Bylo to před 3 lety kdy jsem se dostala do jistých potíží, nechci o tom mluvit. Chodily mi dopisy na začátku, pak už nic. Ani na můj email

• Nahlásit
  • Citovat
2395
22.4.20 11:50

Tuhle hru jsem nikdy nepochopil. Lidi neplatí faktury, pak se vyhýbají upomínkám a tak a pak tady bulí až když to má v ruce exekutor. Jaký má smysl živit exekutory?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13641
22.4.20 11:51

Zkus si ve svém okolí najít nějakou dluhovou poradnu. Bývají bezplatné. Tam by ti měli s těmi základy pomoct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1584
22.4.20 11:52
@Anonymní píše:
@vokishka Bylo to před 3 lety kdy jsem se dostala do jistých potíží, nechci o tom mluvit. Chodily mi dopisy na začátku, pak už nic. Ani na můj email

Nojo, ale to že nic nechodí neznamená že se dluh nenavysuje, a zapomněli na tebe. A přijde mi to dost malá částka když už jsou to 3 roky.. :think: zavolej si tam a domluvis splátkový kalendář. Já žasnu kde se lidem berou dluhy… I na blbý t mobile telefon :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1584
22.4.20 11:53

A bydlíš kde že máš jen 7000 příjem? Co partner? Nějaký příspěvky na bydlení, výživný, atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.4.20 11:54

@nozu Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.4.20 11:56

@mackA159 Bydlím s přítelem, syn nemá otce v rodném liště, nepřeji si to. Stejně by na něj neplatil ani korunu, nemá z čeho. Přítel platí nájem, já mám peníze hlavně pro syna a na jidlo.

• Nahlásit
  • Citovat
1584
22.4.20 11:58
@Anonymní píše:
@mackA159 Bydlím s přítelem, syn nemá otce v rodném liště, nepřeji si to. Stejně by na něj neplatil ani korunu, nemá z čeho. Přítel platí nájem, já mám peníze hlavně pro syna a na jidlo.

No tak ti snad stím dluhem pomůže ne? 8o Nebo on bude platit víc jídla, a ty zbytek dluhu. Taky se může stát že u vás zaklepou a seberou i jeho věci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.4.20 11:59

Takže napíšu ti to takhle. Pracuji na úřadě, kde vydáváme rozhodnutí k úhradě dluhu u mobilních operátorů. Než bylo vydáno rozhodnutí přišly ti minimalně 2 dopisy, na které si mohla reagovat a požádat o splátkový kalendář. Dopisy ti chodily na adresu trvalého bydliště popř. doručovací adresu, kterou jsi si zadala na magistrátě a nebo do datové schránky. Pokud jsi ani jednu možnost nevyužila, tak tvůj problém. A nebo je ještě jedna možnost, že ti první dopis byl doručen a následně jsi si sundala jmenovku ze schránky, také oblíbená praktika, ale úplně k ničemu. V této fázi už nezmůžeš nic kromě toho než zaplatit. Ano úroky ti stále běží až do zaplacení celé částky. Takže 1000kč měsíčně při tomto dluhu toho vážně moc nepoplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
244
22.4.20 12:00
@Anonymní píše:
@vokishka Bylo to před 3 lety kdy jsem se dostala do jistých potíží, nechci o tom mluvit. Chodily mi dopisy na začátku, pak už nic. Ani na můj email
@Anonymní píše:

Aha…a to sis jako opravdu myslela, že se na to „zapomene“ :roll: :roll: :roll: No tak si to teď vyžereš a dobře Ti tak…to je neskutečný tohleto „přemýšlení“.A ještě buď dotčená, co si to jako dovolují chtít úroky ap. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.4.20 12:01

To byl na Vás ještě milý. Musíte si uvědomit, co tomu všemu předcházelo (reakce T-Mobile, výzvy atd.). Nechala jste to prostě být a zde je výsledek. To navýšení jsou náklady exekuce a odměna exekutorovi. Pokud budete platit nějakou částku měsíčně, tak samozřejmě to bude pořád růst o úroky z prodlení. Rodičovský příspěvek je taky příjem a lze z něho strhávat, na druhou stranu by Vám měla zůstat nějaká nezabavitelná částka, samozřejmě Vám nezůstane nula.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama