Exekuce - možnost splácet?

Anonymní
4.5.17 15:57

Exekuce - možnost splácet?

Ahoj všem, radši anonymně pro mne citlivé téma.
Minulý týden mi přišla exekuce a po pátrání kvůli čemu teda vznikla jsem přišla že v mých 15 letech někdo uzavřel důchodové pojištění na mé jméno. Na smlouvě neni podpis mou rukou. Ale teď k věci. Volala jsem exekutorovi že věci jsou v šetření jak na policii tak na dané pojišťovně. Jeho to samozřejmě nezajímá a chce po mě, pro mne ne malou částku, zaplatit. Ptala jsem se na splátkový kalendář načeš mi on řekl že není banka, co dává půjčky a chce to celé. Když jsem mu odvětila že jsem na RD tak se mi skoro vysmál, že ví že nemám peníze a proto na mě bya uvalena exekuce. Že jdou po majetku. Mám byt. To vážně nemůžu splácet exekuci? To jako vážně chtějí lidi úplně zničit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

714
4.5.17 16:02

Tak to je síla tenhle stát a nejde ten byt na někoho přepsat? to Vas přeci nemohou vyhodit na ulici ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
4.5.17 16:09

To je nějaká blbost že by na tebe někdo uzavřel jen tak smlouvu a ještě když jsi byla nezletilá… proč po tom nepátráš?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.5.17 16:10

Zakladatelka: Na byt mám hypotéku, nevím jak to v těhlech věcech chodí :( musím se informovat. Jsem z toho docela v šoku.

• Nahlásit
  • Citovat
632
4.5.17 16:12
8o
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
714
4.5.17 16:15

To věřím, vůbec si to nedovedu představit, tu hroznou bezmoc :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22873
4.5.17 16:20

Právníka a jít po tom, že jste nic neuzavřela, nic nepodepsala a ať si najdou viníka ne vás. Exekuce se vyřeší tím, že to není váš dluh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24615
4.5.17 16:23
@Anonymní píše:
Ahoj všem, radši anonymně pro mne citlivé téma.
Minulý týden mi přišla exekuce a po pátrání kvůli čemu teda vznikla jsem přišla že v mých 15 letech někdo uzavřel důchodové pojištění na mé jméno. Na smlouvě neni podpis mou rukou. Ale teď k věci. Volala jsem exekutorovi že věci jsou v šetření jak na policii tak na dané pojišťovně. Jeho to samozřejmě nezajímá a chce po mě, pro mne ne malou částku, zaplatit. Ptala jsem se na splátkový kalendář načeš mi on řekl že není banka, co dává půjčky a chce to celé. Když jsem mu odvětila že jsem na RD tak se mi skoro vysmál, že ví že nemám peníze a proto na mě bya uvalena exekuce. Že jdou po majetku. Mám byt. To vážně nemůžu splácet exekuci? To jako vážně chtějí lidi úplně zničit?

No a co má společné důchodové připojištění s exekucí? To nějak nechápu, můžeš vysvětlit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2188
4.5.17 16:24

Připadá mi to celý divný. Uzavřelo se důchodko, ok, ale přece když se neplatí, tak se smlouva zruší, ne? Dyk tam nikdo nic nevymáhá. Jeden čas jsem přestala platit, přišel mi dopis s varováním o ukončení smlouvy, platit jsem začala, jen ty nezaplacené měsíce se mi nepočítají /třeba do výběru výsluhové penze apod., samozřejmě nevzniká za ty měsíce nárok na státní příspěvek apod./. Že by vymáhali platbu, to slyším prvně.

Mám pocit, že to bude ještě nějak jinak.

O byt bych se nebála, patří bance, ne? teda aspoň zatím, dokud běží hypo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24615
4.5.17 16:25

@Anik Proto se ptám, u nás to bylo taky tak. Neplatili klienti, tak jsem hradila to co jsem musela a důchodové muselo počkat. nedostala jsem ani upozornění. takže si myslím, že tam bude něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.5.17 16:52

No bohužel. Píšu to sem tak jak mi to přišlo a co jsem zjistila na dané pojišťovně. Je tam smlouva o důchodovém spoření. Smlouva se zrušila ale byl tam dluh a ten oni vymáhají. Nevím jak to chodí. Byla jsem na pojišťovně, slečna byla milá, ochotná. Také se tomu divila.

• Nahlásit
  • Citovat
11847
4.5.17 16:55

Tak když jseš si jistá, že si nic nepodepsala, že ti navíc bylo jen 15 let a podpis je falešný, tak bych to nahlásila na policii a obrátila se na právníka nebo nějakou právní poradnu, rozhodně bych neuvažovala nad tím něco platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22873
4.5.17 16:56

Dle mě je to taky blbost. Musela si taky dostat nějaké zprávy o vzniku dluhu a že ho chtějí. Jestli se ozvali po víc než 3 letech co vznikl dluh mají smůlu je to promlčené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2070
4.5.17 16:59

A neni dluh náhodou promlceny??? Prijde mi to take trochu divny :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.17 17:04

Tady něco smrdí. Ale kdo ti to teda zazačátku platil? Ti v 15 někdo založí důchodové spoření a teď to chtějí vymáhat?
Kolik ti je dnes?
Mě spíš připadá, že někdo dělal „jakobypojišťováka“ znal tvé údaje (z rodiny), uzavřel pojistku, dostal vyplacenou provizi, ty jsi teď plnoletá a najednou to chtějí po tobě. Ale to je blbost, když to neplatíš, nevypovíš…
Musíš si v pojišťovně zjistit, kdo toto založil, v 15 letech si ani pojistku neuzavřeš, takže někdo musel dát občanku, někdo musel schrstnout provizi za uzavřenou pojistku a jít po tady tomto člověku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama