Exekuce na byt, na kterém je hypotéka

Anonymní
31.3.16 09:52

Exekuce na byt na kterém je hypotéka -

Dobrý den,

prosím o radu. Včera jsem zjistila že mám exekuci na bytě. Na bytě je hypotéka, kde je zaplaceno z jistiny asi jen 10% zatím. Na katastru je psáno čím je to zatíženo. Je to za půjčku kterou jsme měli loni a evidentně tam byl nějaký nedoplatek. Na účtu u KB mám blokováno 12 000kč. Je možné, že mám exekuci na bytě kvůli 12 000kč? Jak se postupuje dál?
Volala jsem na tu půjčku kterou jsme měli a byl tam prý nedoplatek ale že už to oni nevymáhají a na exekutora pan Judr. petra kociána se nemůžu od rána dovolat a na email nereagovali.

Jak to funguje. Tun exekuci bych mohla příští týden zaplatit celou (pokud je to těch 12 000kč) a oni pak hned tu exekuci z katastru smažou?

Prosím anonymně. Mám hrozný strach že přijdu o byt. Bohužel vím, že jsem si to měla lépe hlídat :(

Má někdo zkušenosti nebo ví? Spekulace stranou prosím.

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

147
31.3.16 10:05

Zdravím, taková exekuce na bytě opravdu možná je. Pokud se dle banky máte opravdu obrátit na exekutora, nezbývá opravdu než se s ním spojit, popř. vyčkat exekčního příkazu. Pokud zaplatíte, nemusíte se o byt obávat.

:think: Doteď vám opravdu nikdy nic nepřišlo? Źádná výzva, nic?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
31.3.16 10:07

Je možné, že dneska nemají úřední hodiny, zpravidla bývají v pondělí a ve středu. A jinak ano - pokud tu exekuci zaplatíš celou, tak svoje zástavní právo exekutor smaže a nic Ti prodávat nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
31.3.16 10:08
@Susieanne píše:
Zdravím, taková exekuce na bytě opravdu možná je. Pokud se dle banky máte opravdu obrátit na exekutora, nezbývá opravdu než se s ním spojit, popř. vyčkat exekčního příkazu. Pokud zaplatíte, nemusíte se o byt obávat.:think: Doteď vám opravdu nikdy nic nepřišlo? Źádná výzva, nic?

Pokud je ta exekuce teď čerstvá, tak na katastru je to dříve než u dlužníka (DS X klasická pošta)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.16 10:15

Ted jsem se dívala na katastru a je to tam psané od včera 30.3.
Pokud by byla exe jen 12 000 (co vidím blokaci na účtu) tak mohu zaplatit celou příští týden (max. na 2×) takže snad OK. Ale mám strach no.

No na té půjčce mi řekli že ze splacené částky cca 20 000 tam byl nedoplatek asi 300kč a ten jsme nezaplatili a víc se nechtěli bavit :(

Takže myslíte, že se není čeho bát?:( Bojím se aby mi to za týden neprodali. peníze budu mít až 7.4. - za týden.

• Nahlásit
  • Citovat
19184
31.3.16 10:19

To se teda opravdu bát nemusíš :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
31.3.16 10:20
@Kikuška90 píše:
Pokud je ta exekuce teď čerstvá, tak na katastru je to dříve než u dlužníka (DS X klasická pošta)

Jojo, to určitě, já myslela výzvu od banky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.16 10:27
@Kikuška90 píše:
To se teda opravdu bát nemusíš :)

to je myšleno ironicky???

• Nahlásit
  • Citovat
147
31.3.16 10:30
@Anonymní píše:

Je to myšleno vážně. Klid. Je to blbá situace, ale pořád je, jak z toho ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
31.3.16 10:32
@Anonymní píše:

Ne, než dojde k samotné dražbě tak to zpravidla trvá půl roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
31.3.16 10:35

Takže jako dluh prvotní je 300 zbytek z půjčky? Pak ano, pak by to vypadalo, že i s poplatkama exekutora to těch 12000 dělá. Prodeje bytu se neboj, to trvá týdny, než to připraví, dále ti musí domu poslat papíry, ve kterých bude, že máš exekuci a zaplatit a co to vlastně je, lhůtu na zaplacení. Logicky první zaplombují majetek a účty a pak ti teprve pošlou papíry, aby nenapsali chystáme se zablokovat účet a lidi si nevybrali prachy. Takže se neboj, nic teď rozhodně nehrozí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.16 11:53

Ještě se zeptám blbě…jak by i mohli dražit něco co není moje…?

no jinak stále mají obsazenou linku :( a to mají úřední hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
19184
31.3.16 11:57

Jak to myslíš i něco co není tvoje? Jako co kontrétně myslíš?? A holdáš to tedy zaplatit nebo ne??… Jinak jsem koukala, že od 11:00 do 13:00 uřední hodiny nejsou dneska..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
31.3.16 13:06
@Anonymní píše:
Ještě se zeptám blbě…jak by i mohli dražit něco co není moje…?no jinak stále mají obsazenou linku :( a to mají úřední hodiny.

K exekuturům občas trvá se dovolat… stejně jako na soudy. :nevim:
Myslíš, že by došlo k zabavení něčeho ve tvém bytě, co ti nepatří? Tak v tom případě se sá použít excindační žaloba a takovouto věc vyloučit.
Nejjednodušší bude ale zaplatit hned poté, co ti dojde první příkaz od exekutora a takové věci řešit nebudeš muset.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.16 14:18
@Kikuška90 píše:
Jak to myslíš i něco co není tvoje? Jako co kontrétně myslíš?? A holdáš to tedy zaplatit nebo ne??… Jinak jsem koukala, že od 11:00 do 13:00 uřední hodiny nejsou dneska..

ano samozřejmě že to hodlám zaplatit, ptám se ale jak to je…že na tom bytě je hypo, takže ho vlastní banka.

jinak úřední hodiny ráno psané měli do 11h a bylo obsazeno furt,

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama