Exekuce na dlužné výživné

Anonymní
9.1.20 13:37

Exekuce na dlužné výživné

Po rozvodu jsem platil běžné výživné na dvě dcery. Půl roku jsem ležel s úrazem nohy a vzniklo mi dlužné výživné. Poté jsem začal pracovat v novém zaměstnání a začali mi z platu strhavat pro běžné výživné. Žádnou exekuci jsem neměl. Před dvěma měsíci mi prisla exekuce na dlužné výživné. 60.000 z toho 23.000 naklady exekuce. Byvala mi tvrdi, ze je po dva mesice jeste z dluzneho vyzivneho neprislo nic. Zajimalo by me, zda mi lze. Nebo zda si exekutor prvne uhradi tech 23.000 nez zacne poustet penize byvale na dluzne vyzivne. Nevi nekdo?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

Anonymní
9.1.20 13:39

Jsi neměl nemocenskou? To nešlo platit vůbec nic? Muž byl ted dlouodobě taky nemocen a platil alimenty řádně celou dobu. Utlo se to jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
69661
9.1.20 13:41
@Anonymní píše:
Jsi neměl nemocenskou? To nešlo platit vůbec nic? Muž byl ted dlouodobě taky nemocen a platil alimenty řádně celou dobu. Utlo se to jinde.

A neni to jedno? Proste ma exekuci a pta se, jak to funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.1.20 13:42

@j.a.n.i1 jedno to asi je, ale proč to vždy odse.ou matky s dětma… a tedy ty děti. A asi z pánem nebyla očividně domluva, když to bývala hnala exekučně.

• Nahlásit
  • Citovat
69661
9.1.20 13:48
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 jedno to asi je, ale proč to vždy odse.ou matky s dětma… a tedy ty děti. A asi z pánem nebyla očividně domluva, když to bývala hnala exekučně.

Nebo s pani…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11716
9.1.20 13:56
@j.a.n.i1 píše:
Nebo s pani…
:nevim: :zed:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14729
9.1.20 13:57
@Anonymní píše:
Po rozvodu jsem platil běžné výživné na dvě dcery. Půl roku jsem ležel s úrazem nohy a vzniklo mi dlužné výživné. Poté jsem začal pracovat v novém zaměstnání a začali mi z platu strhavat pro běžné výživné. Žádnou exekuci jsem neměl. Před dvěma měsíci mi prisla exekuce na dlužné výživné. 60.000 z toho 23.000 naklady exekuce. Byvala mi tvrdi, ze je po dva mesice jeste z dluzneho vyzivneho neprislo nic. Zajimalo by me, zda mi lze.Nebo zda si exekutor prvne uhradi tech 23.000 nez zacne poustet penize byvale na dluzne vyzivne. Nevi nekdo?

tak hlavně že tě zajímá toto, a ne, jestli je dítko ok a dlužné výživné nechybělo :roll:
Ale k otázce, lhát nemusí, exekutorovi vše dost trvá a nejdříve často, alespoň poměrně, hradí své náklady a oprávněným až postupně a také jen částečně. Dva měsíce není žádná dlouhá doba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Amnestovaný_vdovec
9.1.20 14:35
@Anonymní píše:
Po rozvodu jsem platil běžné výživné na dvě dcery. Půl roku jsem ležel s úrazem nohy a vzniklo mi dlužné výživné. Poté jsem začal pracovat v novém zaměstnání a začali mi z platu strhavat pro běžné výživné. Žádnou exekuci jsem neměl. Před dvěma měsíci mi prisla exekuce na dlužné výživné. 60.000 z toho 23.000 naklady exekuce. Byvala mi tvrdi, ze je po dva mesice jeste z dluzneho vyzivneho neprislo nic. Zajimalo by me, zda mi lze. Nebo zda si exekutor prvne uhradi tech 23.000 nez zacne poustet penize byvale na dluzne vyzivne. Nevi nekdo?

Mě by spíš zajímalo, co se děje, když dva lidi spolu spali a nakonec to dojde až k exekuci - matka dětí přece nemusela nic konat a dohoda by měla být prioritní před uplatňováním práva úřední cestou… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
1066
9.1.20 14:38

No já nevím, ale manžel je teď také ma nemocenské pár měsíců. m prvně platí alimenty, pak rozpočtem zbytek.. ale nemocenska není až tak mala, aby to neslo, ani do úspor jsme zatím nemuseli sáhnout.. ale tak stačí, když se děti půjdou napast na pastvu, že jo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1072
9.1.20 14:40

@Amnestovaný_vdovec Ano, ale na dohodu jsou vždy dvě strany, že? A pokud se jedna strana dohodnout nechce a jakýkoliv návrh odmítá, pak nastupuje jiná cesta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Amnestovaný_vdovec
9.1.20 14:47
@demian píše:
@Amnestovaný_vdovec Ano, ale na dohodu jsou vždy dvě strany, že? A pokud se jedna strana dohodnout nechce a jakýkoliv návrh odmítá, pak nastupuje jiná cesta.

Jasně, ber mou otázku především jako řečnickou - dva lidi se sejdou, milískujou se, mají děti a nakonec se musí dohadovat o výši výživného jenom pomocí státu? To je zkrátka docela smutné a doufám, že mě nic podobného nečeká, protože i když se svou bývalou už nejsem, na výši příspěvků na děti, které se během roku mění, jsme se pokaždé dohodli a kdyby na mě bývalka poslala exekutora, tak ji snad zabiju, protože mám mít radost živit nějakého vyčůránka, místo abych to dal dětem?

• Nahlásit
  • Citovat
14729
9.1.20 14:51
@Amnestovaný_vdovec píše:
Mě by spíš zajímalo, co se děje, když dva lidi spolu spali a nakonec to dojde až k exekuci - matka dětí přece nemusela nic konat a dohoda by měla být prioritní před uplatňováním práva úřední cestou… 8o

tak dohoda asi byla, že bude platit výživné :think: přestal a tím dohodu porušil. Tak to musela řešit oficiálně. A prioritní je dítko a jeho potřeby a to jíst musí, dohody nedohody…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14729
9.1.20 14:53
Jasně, ber mou otázku především jako řečnickou - dva lidi se sejdou, milískujou se, mají děti a nakonec se musí dohadovat o výši výživného jenom pomocí státu? To je zkrátka docela smutné a doufám, že mě nic podobného nečeká, protože i když se svou bývalou už nejsem, na výši příspěvků na děti, které se během roku mění,jsme se pokaždé dohodli a kdyby na mě bývalka poslala exekutora, tak ji snad zabiju, protože mám mít radost živit nějakého vyčůránka, místo abych to dal dětem?

jenže vy jste se dohodli společně. Pokud se jeden dohodnout nechce, tak co má dělat ten druhý? dohoda je možná za situace, kdy jsou oba aspoň trochu rozumní, pokud ne, někdo to vyřešit za ně musí...….

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14729
9.1.20 14:54
Jasně, ber mou otázku především jako řečnickou - dva lidi se sejdou, milískujou se, mají děti a nakonec se musí dohadovat o výši výživného jenom pomocí státu? To je zkrátka docela smutné a doufám, že mě nic podobného nečeká, protože i když se svou bývalou už nejsem, na výši příspěvků na děti, které se během roku mění, jsme se pokaždé dohodli a kdyby na mě bývalka poslala exekutora, tak ji snad zabiju, protože mám mít radost živit nějakého vyčůránka, místo abych to dal dětem?

jenže to je rozumný a logický -) ty prachy by jsi mohl dát dětem a ne exekutorovi. Jenže takto ti neplatiči neuvažují. Oni tomu dítku nechtějí dát výživné ani třeba 2000kč, takže nad něčím jako náklady exekuce ani nepřemýšlí a tato souvislost jim ani nedojde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Amnestovaný_vdovec
9.1.20 14:58
@Keyllah píše:
tak dohoda asi byla, že bude platit výživné :think: přestal a tím dohodu porušil. Tak to musela řešit oficiálně. A prioritní je dítko a jeho potřeby a to jíst musí, dohody nedohody…

Mě ale stejně zajímá to uvažování baby - místo aby si nafackovala, že si špatně vybrala a vzala buď odpovědnost na sebe, nebo ji hodila na stát vzetím dětí do dětského domova, rozhodne se zničit otce svých dětí pomocí exekutora… Samozřejmě neříkám, že by otec neměl finančně podporovat své děti, ale nechal bych to hlavně na jeho svědomí…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama