Exekuce na plat i na účet současně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 11:42
Exekuce na plat i na účet současně

Přeji krásný den,

Chtěla bych se s vámi poradit. Minulý týden mi volala paní účetní, že jí na mě přišla exekuce formou srážek ze mzdy v celkové výši 19 682,50 Kč od Exekutorského úřadu Ostrava, ve stejný den jsem si všimla, že mám od stejného úřadu zablokovaný i osobní účet avšak na čásku 20 042,06 Kč. Vše má stejné jednací číslo, tudíž se jedná o stejný dluh. Následující den mi přišel dopis od soudu, že mám zaplatit 16 355 Kč, opět stejné jednací číslo. Nepřišel mi žádný dopis ohledně upozornění na srážky ze mzdy, nebo blokaci účtu. Vyměřovací jistina byla 8 913 Kč. Snažila jsem se úřad kontaktovat, ale nedostala jsem žádnou odpověď. Teď jsem na netu četla, že exekutor může dluh vymáhat více způsoby najednou, což by dávalo smysl. Nechápu, ale proč se jedná pokaždé o jinou částku. Když mi tedy strhne z účtu oněch 20 042,06 Kč, zruší pak exekuci na mzdu? A co když už ze mzdy bude strženo, vrátí se mi to? Moc děkuji za rady. Už jsem kontaktovala i dluhovou poradnu, tak uvidíme zda mi poradí oni.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sojkka
Závislačka 2531 příspěvků 13.02.19 11:56

Máš jistinu, úroky, odměna exekutorovi. Pak se to nasčítá. Rozhodnutí od exekutora ti muselo přijít, ale samozřejmě je otázkou jak to máš s bydlištěm. Jestli účetní dostala rozhodnutí, musí od toho okamžiku začít srážet bez ohledu na to, zda se cokoliv děje na tvém účtu. Srážky ukončí ve chvíli, kdy obdrží info od exe.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 12:05

Jojo, rozhodnutí mi přišlo právě na částku 16 355 Kč je v něm uveden původní věřitel i rozepsané veškeré poplatky (odměna exekutorovi, úroky atd.), jenže účetní právě obdržela částku vyšší : 19 682,50 a účet mi zablokovali na 20 042,06. Vše má stejné jednací číslo i stejného exekutora. Dočetla jsem se, že může naráz zablokovat účet i nařídit srážky ze mzdy na stejnou částku,aby získal peníze co nejdříve. Jen mi právě nesedí proč je všude uvedena jiná částka. účet byl zablokován ve stejný den jako byly nařízeny srážky ze mzdy a dopis mi dokonce přišel až den poté a byla v něm nejnižší částka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 12:21
@Anonymní píše:
Jojo, rozhodnutí mi přišlo právě na částku 16 355 Kč je v něm uveden původní věřitel i rozepsané veškeré poplatky (odměna exekutorovi, úroky atd.), jenže účetní právě obdržela částku vyšší : 19 682,50 a účet mi zablokovali na 20 042,06. Vše má stejné jednací číslo i stejného exekutora. Dočetla jsem se, že může naráz zablokovat účet i nařídit srážky ze mzdy na stejnou částku,aby získal peníze co nejdříve. Jen mi právě nesedí proč je všude uvedena jiná částka. účet byl zablokován ve stejný den jako byly nařízeny srážky ze mzdy a dopis mi dokonce přišel až den poté a byla v něm nejnižší částka.

A nestrhlo se to třeba něco už z účtu? Jako, že bys tam měla předtím nějaký zůstatek co zmizel?
Jinak co vim tak k výměru od soudu, exekutor přičítá ještě nějaká procenta pro sebe…

Přítel to taky řešil, zablokovali mu účet, ale nic mu z něj nakonec nestrhli, jen ho nemohl používat dokud exe nesplatil… Na plat mu nemohli, je OSVČ… Naštěstí měl podobnou částku jako ty, tak to během pul roku splatil…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 12:24
@Anonymní píše:

A ještě rada, najdi si číslo na exekutora on ti to vše vysvětlí a navrhne třeba řešení…

Sojkka
Závislačka 2531 příspěvků 13.02.19 12:25

V tom rozhodnutí co si dostala budou zřejmě započené další náklady. Nevím zda i banka neúčtuje poplatek za blokaci a ten do toho nezapočetla. Každopádně se účetní musí řídit tím, co má v ruce. Kontaktuj exekutora a optej se ho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 12:25
@Anonymní píše:
A nestrhlo se to třeba něco už z účtu? Jako, že bys tam měla předtím nějaký zůstatek co zmizel?
Jinak co vim tak k výměru od soudu, exekutor přičítá ještě nějaká procenta pro sebe…Přítel to taky řešil, zablokovali mu účet, ale nic mu z něj nakonec nestrhli, jen ho nemohl používat dokud exe nesplatil… Na plat mu nemohli, je OSVČ… Naštěstí měl podobnou částku jako ty, tak to během pul roku splatil…

To tam mám na účtě právě vidět, že jsem teď v mínusu 16 901 z celkových 20 042,06. Kaž­dopádně mě přijde v pátek výplata a celé to pokryje takže to budu mít zaplacené. Jde mi hlavně o to, jestli mi pak bude dál strhávat ze mzdy, to by se mu to zaplatilo dvakrát, což je nesmysl. A jestli mi to již stržené ze mzdy navíc vrátí? Je to děs. Děkuji za pomoc! :)

stinga
Kelišová 5077 příspěvků 3 inzeráty 13.02.19 12:28

je to děs? to jako vážně? Děs je neplatit své pohledávky a nechat to dojít až k exekuci :mavam:

Maminanamatersky
Kecalka 290 příspěvků 13.02.19 12:31

Nebylo by lepsi to resit driv, nez to spadlo do exekuce? Mohla sis tyhle starosti usetrit..

eumedon
Extra třída :D 14179 příspěvků 13.02.19 12:32
@Anonymní píše:
To tam mám na účtě právě vidět, že jsem teď v mínusu 16 901 z celkových 20 042,06. Kaž­dopádně mě přijde v pátek výplata a celé to pokryje takže to budu mít zaplacené. Jde mi hlavně o to, jestli mi pak bude dál strhávat ze mzdy, to by se mu to zaplatilo dvakrát, což je nesmysl. A jestli mi to již stržené ze mzdy navíc vrátí? Je to děs. Děkuji za pomoc! :)

Když to budeš mít zaplaceno ze mzdy, tak dvakrát ti to strhávat nebude, to by byl přeplatek. Učet máš zablokovaný, to není tak, že by ta částka byla sražená. Až to budeš mít zaplaceno, tak možná by bylo nejlepší domluvit se s účetní, že ti peníze vyplatí pokladnou, pokud ještě nebudeš mít odblokovaný účet. Abys potom - už nezaviněně - nedělala další dluhy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 12:34
@stinga píše:
je to děs? to jako vážně? Děs je neplatit své pohledávky a nechat to dojít až k exekuci :mavam:

Je to děs, že se jedná o nějaký dluh, který je z roku 2015 a nikdo mi za celou dobu nedal nic vědět a najednou exekuce. Také jsem řešila co to vlastně za dluh je, protože jsem o něm neměla ani tušení, každopádně se se mnou nikdo nebavil a exekuci mi nařídili, takže asi tak. Rozhodně bych to nenechala dojít k exekuci, kdybych o něm věděla. Jenže co mi teď zbývá, že. Dělám si i pravidelně výpis z centrální evidence exekucí a tam nic uvedeno není ani teď, takže to prostě vůbec nechápu. Ale díky za tvůj názor. :mavam:

Náměsíčná
Závislačka 4231 příspěvků 13.02.19 13:10

Můžu se zeptat čím to teda vzniklo? Nějaký přestupek? Měnila jsi adresu? Neměla trvalé bydliště? Že ti nic nepřišlo.

eumedon
Extra třída :D 14179 příspěvků 13.02.19 13:19
@Náměsíčná píše:
Můžu se zeptat čím to teda vzniklo? Nějaký přestupek? Měnila jsi adresu? Neměla trvalé bydliště? Že ti nic nepřišlo.

Taky by mě to zajímalo. Exekuci lze nařídit pouze na základě exekučního titulu, a tím může být buď pravomocný platební rozkaz nebo pravomocný rozsudek od soudu, nebo pravomocné úřední rozhodnutí od úřadu.

Pokud je povinný kontaktní (má na adrese trvalého pobytu označenou poštovní schránku a vybírá ji anebo má aktivní datovou schránku), tak by se nemělo stát, že by mu přišla exekuce jako blesk z čistého nebe (i když ani ČP nefunguje bez chyb, takže nic není nemožné).

V každém případě by se měl povinný mít možnost z rozhodnutí o exekuci dozvědět, co je exekučním titulem (kdo jej vydal a pod jakou spisovou značkou) a taky mi přijde divné, že to zakladatelka nenašla v registru exekucí. O to by se měla tedy zajímat a to by měla probrat v té dluhové poradně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 13:23
@Náměsíčná píše:

V roce kdy to vzniklo jsem akorát dokončila školu a začala jsem bydlet sama a sama se živit, byly měsíce kdy jsem nevycházela a tak jsem si sem tam jako blbec půjčila, jednalo se o takové ty rychlé půjčky online, myslela jsem si, že jsem vše splatila, ale nejspíš ne, už jsem se v tom pak neorientovala, každopádně za tu dobu jsme s přítelem koupili byt a přestěhovali jsme se, takže je možné, že mi proto nic nechodilo, ale nechápu proč třeba nezavolali nebo neposlali mail. Prostě nic. Každopádně v tom co mi teď přišlo je vypsáno, že i ten původní poskytovatel úvěru za ty 4 roky 5× změnil název a nebo to odkoupila jiná firma, tak možná proto v tom vznikl takový zmatek. Původně to byla nesplacená jistina 2600Kč a za ty roky se to navýšilo na 8913Kč a pak to tedy předali soudu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 13:30
@eumedon píše:
Taky by mě to zajímalo. Exekuci lze nařídit pouze na základě exekučního titulu, a tím může být buď pravomocný platební rozkaz nebo pravomocný rozsudek od soudu, nebo pravomocné úřední rozhodnutí od úřadu.

Pokud je povinný kontaktní (má na adrese trvalého pobytu označenou poštovní schránku a vybírá ji anebo má aktivní datovou schránku), tak by se nemělo stát, že by mu přišla exekuce jako blesk z čistého nebe (i když ani ČP nefunguje bez chyb, takže nic není nemožné).

V každém případě by se měl povinný mít možnost z rozhodnutí o exekuci dozvědět, co je exekučním titulem (kdo jej vydal a pod jakou spisovou značkou) a taky mi přijde divné, že to zakladatelka nenašla v registru exekucí. O to by se měla tedy zajímat a to by měla probrat v té dluhové poradně.

Právě mi přišla až výzva ke splnění vymáhané povinnosti, až po tom co už jsem díky účetní věděla, že se něco děje. Trvalý pobyt mám od roku 2016 stejný jako kontaktní adresu, je pravda, že česká pošta je u nás hrozná. Již několikrát jsme podávali stížnost, že nám nedoručují poštu, ale stejně mi to přijde nějaké divné. A to, že to v registru exekucí není zapsané se mi také nějak nezdá, dělala jsem si výpis hned ten den, co jsem se to dozvěděla a nic tam nebylo, stejně tak dnes když jsem si výpis dělala znovu. Uvidíme až mi zítra z poradny zavolají.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Kůži z těla mu přišili k obličeji! Z první plastické operace se vám zvedne žaludek

Tak jako každé odvětví medicíny se i plastická chirurgie vyvíjela dlouhá léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >