Exekuce na rodičovský příspěvek? Zažili jste?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.12.21 19:55

Exekuce na rodičovský příspěvek? Zažili jste?

Dobrý večer. Potřebovala bych poradit. Bohužel jsem kdysi naletěla nyní už bývalé kamarádce a nyní na to doplácím.
Bohužel soud rozhodl o exekuci. A došel mi od exekutora dopis že mi bude sráženo z ÚP což znamená rodičovský příspěvek. Někde jsem ale četla že peníze od státu se srážet nemohou a ještě kolik mi asi bude strženo když beru měsíčně 24 tisíc a do toho mám ještě 12 leté nezaopatřené dítě. Alimenty neberu. Žijeme s partnerem miminko má půl roku. Řešila tohle taky některá z vás? Děkuji
Prosím anonym. Citlivé téma.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
274
22.12.21 19:58

Srážet z rodičovského příspěvku pochopitelně můžou. A vzhledem k tomu jak vysoký ho máš to bude dost. Zhruba kolem pěti tisíc. Takže záleží jak velký ten dluh je. Jestli je lepší prostě si to nechávat strhnout aby se to co nejrychleji zaplatilo. A dobrý je exekutora kontaktovat a posílat ještě další peníze bokem aby byla exekuce co nejdřív zaplacená. Exekuci se totiž nedá utéct.

Komunikací a domluvou na dalších splátkách s exekutorem se můžeš vyhnout (ale i tak to udělat může) tomu že příjde k vám domů a zabaví majetek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1767
22.12.21 20:04

Exekuovat nelze hmotnou nouzi.
Rodičovský v takové výši ano.
Zaplať dluhy a máš klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29382
22.12.21 20:11

Máš rp hodně vysoký, z toho ti strhávat můžou. A je v tvém zájmu to zaplatit, sis měla sama spíš domluvit splátkový kalendář, nebo se z toho nikdy nevymotas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13330
22.12.21 20:12

Ano můžou a budou ti to strhávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1036
22.12.21 20:15

Z 24000 nemáš na zaplacení dluhu??Nechápu, když o dluhu víš, tak proč jsi ho nesplácela, teď tam budou i úroky a zcela zbytečně. Proč to nešlo řešit dřív, chápu, že do dluhu může spadnout každý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1767
22.12.21 20:31
@toma0105 píše:
Z 24000 nemáš na zaplacení dluhu??Nechápu, když o dluhu víš, tak proč jsi ho nesplácela, teď tam budou i úroky a zcela zbytečně. Proč to nešlo řešit dřív, chápu, že do dluhu může spadnout každý…
Šlo to řešit dřív ale jako každý dlužník doufá a věří, že se dluh zapomene, promine.
Bohužel, naivka co si půjčí a peníze dá kamarádce a předpokládám, že bez smlouvy či zástavy na jejím majetku.
Si myslela, že když nebude splácet, půjdou po kamarádce.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
22.12.21 20:39

Normálně to zůstane existenční minimum. snad jsi poučena pro příště

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20826
22.12.21 20:43

Ach jo - neřeš to na intenretu řeš to s právníkem. To už si měla dávno.

A evidentntě na to nedoplácíš, když na tebe podali exekuci.

Zajdi si do nějaké dluhové poradny a poraď se nad nějakým systémem, který pro tebe bude co nejvíc v k žití.

adresář těch spolehlivých tady

http://www.jakprezitdluhy.cz/…vych-poraden

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15867
22.12.21 20:51

Naštěstí žiješ s partnerem, ne sama, takže to zvládnete, ne?
Ty sis půjčila na sebe pro kamarádku? Příště už snad takovou blbost neuděláš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24323
22.12.21 21:27

Tak když to necháš dojít až k exekuci, tak se nediv. Tohle fakt nikdy nepochopím, že nejsi schopná se s věřitelem spojit a vyřešit to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13330
23.12.21 07:24
@terien píše:
Tak když to necháš dojít až k exekuci, tak se nediv. Tohle fakt nikdy nepochopím, že nejsi schopná se s věřitelem spojit a vyřešit to.

Tady si myslím, že jak si to půjčila pro někoho, tak prostě všechny zprávy a obálky předávala dál a tím to brala za vyřešené. Že kamarádka byla vyrechtana a nic nemusela dělat je druhá věc a proto je teďka zakladatelka kde je. Jo taky proto že je naivní, hloupá a neví jak svět funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.12.21 20:20

@martina.se Dala jsem si to do kalkulačky na netu a zbyde mi nějakých 19 tis. Jelikož mám ještě jedno dítě a manžela nemám ale i tak jsem bohužel na svoji dobrotu doplatila jelikož jsem pomohla dlouholeté známé se 100 tisíci.
Inu za hloupost se platí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat