Exekuce na stavební spoření

Anonymní
29.4.21 12:44

Exekuce na stavební spoření

Dobrý den.
Než mě předem někdo odsoudí - každý dělá chyby, tak prosím nepište věci mimo téma a další odsuzující komentáře. Díky.
Chci se jen zeptat, jak to je, když mi exekutor zablokuje stavební spoření. Pošlou mi ze stavebka nějaký dopis?
Samozřejmě exekuci zaplatím, ale jde o to, že stavební spoření mi založila už dávno moje máma a dopisy atd. chodí k ní. A nerada bych, kdyby se o tom dozvěděla.. je to blbé, ale prostě opravdu nechci, aby to vůbec věděla.
Takže posílají dopis jen z exekutorského úřadu, nebo i ze stavebního spoření? Zablokovali mi zároveň i bankovní účet a odtud mi žádný dopis nepřišel.. díky za odpovědi :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28638
29.4.21 12:56

A kdo to sporeni ted plati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 12:58

@vokishka stále mamka, platí to nám všem (sourozencům) a my jí půlku přispíváme..

• Citovat
  • Nahlásit
4647
29.4.21 12:59

Nazdar, pokud ho platí matka, není vyloučeno, že jí nějaké vyrozumění přijde, každá spořitlena/banka má tyto věci nastavené trochu jinak..
problém je spíše v tom, že pokud mamince nepřiznáš pravdu (a platí ti to spoření), tak všechny peníze, co tam nyní nově dojdou, požere ta exekuce… (předpokládám, že je vyšší, než naspořená částka)
takže pokud nechcete tímto způsobem docházet o peníze, tak ti nezbude, než mamce přiznat pravdu (pokud si to neplatíš sama)
exe se vyplatí řešit co nejdříve, protože jsou denní penále, takže na tom zamakej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4647
29.4.21 13:02
@Anonymní píše:
@vokishka stále mamka, platí to nám všem (sourozencům) a my jí půlku přispíváme..

aha, tak to bude mít radost.. a tu „půlku“ si platíš sama, nebo to dáváš mamce? tu asi klepne pepka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 13:10

@Lucy75 exekuce (cca 13 000,–) je mnohem menší než naspořená částka.
Vím že jí to asi budu muset říct, ale ne teď, má to teď opravdu hodně těžké a nechci jí to dělat ještě horší..
Tu půlku dávám mamce. A že jí klepne pepka vím taky :,( bohužel každý dělal někdy nějaké chyby a já byla tak blbá, že jsem si nabrala půjčky skrz bývalého partnera a ten to nesplatil, takže se v tom teď dost patlám.

• Citovat
  • Nahlásit
856
29.4.21 13:10

Pokud je tam exekuce, tak je napsáno spoření na tvoje jméno, jen tam posílá mamka peníze. Jsi plnoletá takže stačí změnit kontaktní adresu. Jen jí bude divný, že ostatním přišel výpis a tobě ne. Máš občanku zajdi/zavolej do banky/ spořitelny a zeptej se, jestli něco už poslali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 13:11

@Gortyna já od stavebního spoření nemám ani číslo, nevím o tom účtu prakticky nic, krom částky, která tam je.
Takže to by asi neprošlo.. ale díky za radu

• Citovat
  • Nahlásit
856
29.4.21 13:13
@Anonymní píše:
@Gortyna já od stavebního spoření nemám ani číslo, nevím o tom účtu prakticky nic, krom částky, která tam je.
Takže to by asi neprošlo.. ale díky za radu
Číslo mít nemusíš stačí vědět kde ho máš, která banka to je
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14613
29.4.21 13:15

Okamzite kontaktuj exekutora a ihned vse zaplat. 13 tisic je nizka castka. Pokud ji exekutor strhne ze stavebka, je to poruseni podminek sporeni, a nedostanes statni podporu. No a bez te je stavebko uplne k prdu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28638
29.4.21 13:21

No mne připadá hodne nesolidni, ze matka bude platit neco, co hned sebere exekutor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7999
29.4.21 13:31
@Anonymní píše:
Vím že jí to asi budu muset říct, ale ne teď, má to teď opravdu hodně těžké a nechci jí to dělat ještě horší..
Tu půlku dávám mamce. A že jí klepne pepka vím taky :,( bohužel každý dělal někdy nějaké chyby a já byla tak blbá, že jsem si nabrala půjčky skrz bývalého partnera a ten to nesplatil, takže se v tom teď dost patlám.

A ty to nijak neplatis dotedka a nekomunikujes s exekutorem, že už takto všechno zablokoval?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
29.4.21 13:51

Byt tebou hoooodne!!! rychle zacnu resit, naskakuji penale a sakra rychle! Takze je otazka, jestli to je stale jenom 13tis., aby jsi se nedivila pak… Drzim palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4647
29.4.21 13:52
@Anonymní píše:

13tisíc to bylo KDY? jen čistá částka nebo včetně příslušenství? dost by ses divila, že z 13tisíc může být klidně časem i 200tisíc i více… řeš to okamžitě s exekutorem… ty si nyní myslíš, že je tam bloklých jen 13, ale ke dnešku to může být xkrát tolik… lidem se i z pěti tisíc staly šílené částky…

PS : a jsi Hodně naivní a nezodpovědná, když na exekučně postižený účet necháš svou maminku dál posílat peníze, se kterými se už totiž v životě nemusíte shledat…
na Centrální evidenci exekucí to vidím denně - jistina 15 tisíc, dlužná částka s příslušenství 183 tisíc (příklad) - to tak léty neřešení fakt naskáče, takže to řeš IHNED! VŮČI tvé mámě je to brutus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 14:01

@Cenarius jak píšu již výš.. neměla jsem o tom tušení, půjčky měl na mé jméno (já vím, jsem blbá, jsem blbá, jsem blbá :,( ) bývalý přítel, ten to měl taky splatit a já se o tom dozvěděla až takhle.. dneska mi přišel dopis.
@Lucy75 13000,– je to teď komplet se vším všudy. Samozřejmě je tam napsané i to, že naskakují každý den penále. Dnes nemají úřední hodiny, takže volat můžu až zítra.
@Janiky2 děkuji moc, hned zítra začnu, teď nemám jak..
Určitě vše zaplatím co nejdřív, jen to prostě bude muset být postupně, mám dvě malé děti s nynějším přítelem, navíc bydlíme v nájmu a já jsem pořád na rodičovské.. takže nemám jak zaplatit vše naráz, tak jen doufám, že to nějak půjde..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat