Reklama

Exekuce na účtě musí zůstat životní minimum

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Michaela65
Kecalka 287 příspěvků 08.03.17 10:49
Exekuce na účtě musí zůstat životní minimum

Zdravím prosím o radu předevčírem jsem zjistila že mám účet v exekuci…na účtě jsem měla méně než co je exekuční částka takže několik tisíc mám v mínusu účet. Dojde mi rodičák ale ten budu mít hned pryč a ještě to nebude zaplacené. Má otázka zní muže toto udělat exekuce bez varovaní jakéhokoliv zablokují účet dají do mínusu. Vždyť každý člověk musí mít životní minimum aspoň, ještě k tomu matka s dítětem. Budu ráda za vaše rady jak mám postupovat.

Příspěvek upraven 08.03.17 v 12:30

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Bobby
Extra třída :D 14024 příspěvků 08.03.17 10:55

Muzes zajit do banky a pozadat o vyplacení dvojnasobku zivotniho minima-lze jen jednou.. Vic bohuzel udelat nemuzes…

cecetka
Kelišová 7173 příspěvků 08.03.17 10:56

@Michaela65 Bez jakeho varovani? Ty jsi nevedela, ze mas nezaplacene dluhy? Urcite ti byla zaslana i vyzva k zaplaceni. Pokud si prebiras postu, tak jsi o vsem informovana. Zeptej se ve sve bance, jak to bude dal. Nezabavitelnou castku ti musi uvolnit.

Michaela65
Kecalka 287 příspěvků 08.03.17 10:59

Ne nevěděla jelikož to bylo za popelnice co jsem žila u rodičů a nevěděla jsem že nebyli zaplacený a žádný upozornění mně nedošlo…kdyby jo tak to hned řeším a nenechám to zajít tak daleko…super díky určitě zajdu do banky

zrcadlo
Kelišová 6618 příspěvků 08.03.17 11:02

K exekuci bez varování nedochází, tzn. o dluhu jsi vědět musela (nebo nepřebíráš poštu). Ovšem výkon exekuce zablokováním účtu bez varování samozřejmě je, protože kolik by asi lidi nechali na účtech peněz, kdyby jim přišlo poštou oznámení, že příští středu jim exekutor účet zablokuje :roll:, takže se informuje peněžní ústav, ten to zablokuje a následně se teprve obešle dlužník.
Jak bylo psáno výše, v bance ti něco jednorázově vyplatí. A pokud bys neměla sjednaný kontokorent, tak exekuce do mínusu jít nemůže (můžou si vzít jen to, co tam je, a pak čekat na další platby), ovšem pokud ho sjednaný máš, tak bohužel ano (a tím ti samozřejmě vzniká zase dluh bance za ten kontokorent).

janet9
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 08.03.17 11:12

@Michaela65 Můžu se jen zeptat, jak dlouho ty popelnice nebyly placené? To bylo asi hodně let.

Jana206
Nadpozemská drbna 26301 příspěvků 08.03.17 11:24

Kolik Ti je let? Pokud jsi zletilá a ještě studuješ, nejlépe do 26.let,lze požádat o prominutí tvrdosti zákona a odpuštění dluhu za popelnice, který Ti způsobil někdo jiný, pokud je to jen za ty popelnice.
A za sebe rodiče platili? Ty tam máš/měla jsi trvalé bydliště? Vaši Ti nic neřekli?

Jana206
Nadpozemská drbna 26301 příspěvků 08.03.17 11:28

Vzhledem k tomu, že částka za popelnice ročně je poměrně malá(u nás 600),to muselo být neplaceno spoustu let, že to vede až k exekuci. Upřímně, moc se mi nezdá, že by ty dluhy(které skončily exekucí na účet) byly JEN za popelnice.
Nemám zkušenost sama se sebou, jen v blízkém okolí, ale před výkonem rozhodnutí(ja­kákoliv exekuce),ještě přichází několik obsílek, doporučeně. Téměř vždy je možnost to splatit nebo se domluvit na splátkovém kalendáři. Jinak pozor na to, exekuce může přijít na na rodičovský příspěvek a případné dávky státní sociální podpory, pokud máš dluhy někde vyšší. Nesmí se srážet jen z dávek hmotné nouze.

saadet
Extra třída :D 11817 příspěvků 08.03.17 11:46

@Jana206 jen poznamka, u nas jsou popelnice napr 3200/rok, takze to pak skace ;) jinak na exekuce o ktere nikdo nevi neverim…

Alkata
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 08.03.17 11:46

To jsou zase povídačky o žádném upozornění a jak jsi nic nevěděla. Spis věděla a neřešila. A tací mají volební právo, ach jo :roll:

zrcadlo
Kelišová 6618 příspěvků 08.03.17 11:48
@saadet píše:
@Jana206 jen poznamka, u nas jsou popelnice napr 3200/rok, takze to pak skace ;) jinak na exekuce o ktere nikdo nevi neverim…

Za osobou? 8o Není to za celou rodinu? To by pak pětičlenná rodina platila 16tis. ročně, to se mi moc nezdá…

saadet
Extra třída :D 11817 příspěvků 08.03.17 11:50
@zrcadlo píše:
Za osobou? 8o Není to za celou rodinu? To by pak pětičlenná rodina platila 16tis. ročně, to se mi moc nezdá…

Za popelnici. Pardon spatne jsem to pochopila…tady je fuk jestli jsem sama, nebo jsme 3 ;) me nedoslo, ze nekde se plati dle osob.

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 08.03.17 12:08

Než ti příjde exekuce na účet tak je xx DOPORUČENÝCH dopisů, bez toho abys je převzala a přečetla exekuce nazačne. Chodí to na tvoji aktuální trvalou adresu, pochybuju že se x let schováváš bez trvalého bydliště ;) Tak nás aspoň nemaluj žes nic nevěděla.

Máš právo na JEDNORÁZOVOU výplatu dvojnásobku životního minima, pokud ALE NA ÚČTU JE. Jsou dvě varianty, buď ti zablokovali účet, tedy nemůžeš s ním nic ale peníze na něm jsou, nebo si ty peníze vzali. Vybrat jde jenom pokud na tom účte peníze jsou, pokud si je stáhli a nejsou, tak už je exekuce hodně rozjetá a smůla, nebudeš mít ani korunu. Životní minimum u zadluženého člověka nikoho nezajímá, ani sociálku.

Takže si běž co nejdřív změnit platbu rodičáku na složenku a modly se ať je co jíst, protože můžou přijít i osobně a vybílit domácnost.

medunka23
Kelišová 6775 příspěvků 08.03.17 12:09

Odhlednu od exekuce o které zakladatelka nevěděla, což jde pokud má nahlášeny trvalý pobyt jinde než bydlí a tam si neprebirat poštu. Ale napadlo vás, že exekuce už je včetně všech poplatků, to znamená úroků a odměny exekutorovi?? To se opravdu pak sakra vyšplhá.

Zakladatelko, zkusila bych to jak ti psala @Jana206 pokud to splnujes

Michaela65
Kecalka 287 příspěvků 08.03.17 12:09

Prosím nevím proč tu řešíte jestli je to za popelnice a jestli jsem to věděla…moje otázka byla na životní minimum a co s tím…opravdu se nezlobte ale nevím proč to tak rozebíráte :zed: :zed: :zed:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama