Exekuce na výplatu i rodičák?

Anonymní
14.6.21 08:27

Exekuce na výplatu i rodičák?

Zdravím, chtěla by jsem se na něco zeptat, jelikož se všechno každou chvíli mění a já se v tom už nevyznám :D
Z doby mého mládí jsem si nasekala dluhy, ty jsem splácela, pak nastoupila na RD, zase splácela. Jenže teď v září mam nastoupit zpátky do práce, vzhledem k navýšení řidičáku mi běží až do ledna. Je tu možnost tedy pracovat a pobírat rodičák zároveň..

Jenže má otázka je, můžou mi exekutoři sebrat výplatu i rodičák? Nebo nechat jen minimum? Což by mi chodilo 10tis, a nebo musí nechat minimum z obou výplat?
(Nechci se dluhům vyhnout, až budu zpátky v práci chci se nechat oddlužit, jen máme teď doma trochu těžší finanční situaci.)

Má někdo podobnou zkušenost? Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9832
14.6.21 08:31

Ano můžeš pracovat a zároveň brát rodicak. Minimum ti nechají jen z jednoho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 09:21

@JancaS84 děkuji moc, takže když mám výplatu cca 20, tak mi v říjnu přijde výplata po srážkách 10tis a k tomu řidičák 10tis?

• Citovat
  • Nahlásit
12445
14.6.21 09:43
@Anonymní píše:
@JancaS84 děkuji moc, takže když mám výplatu cca 20, tak mi v říjnu přijde výplata po srážkách 10tis a k tomu řidičák 10tis?

Si to spočítej - https://www.finance.cz/…zky-ze-mzdy/. Kolik přijde Ti nedokáže nikdo říct, když nevíme, jaký máš závazky (přednostní/nepřednostní) a kolik máš vyživovacích povinností.
Do čisté mzdy dej součet čistý mzdy a rodičáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9832
14.6.21 10:05
@Anonymní píše:
@JancaS84 děkuji moc, takže když mám výplatu cca 20, tak mi v říjnu přijde výplata po srážkách 10tis a k tomu řidičák 10tis?

Ne, nechají ti jen nezabavitelnou část.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat