Exekuce od Jíchy 45 000 Kč - poradí někdo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  15.03.18 08:45
Exekuce od Jíchy- 45 000kč

Mam exekuci u Jichy z Prerova.
Nejdriv volala ucetni z prace, ze me ma strhnout 15 000kc.
Asi az tyden po tom me blokli ucet na 15 000kc. Vcera dosel dopis od exe a zaroven se blokla castka na ucte navysila z 15 000kc na 45 000kc.

V dopise stoji, ze se to bude resit prodejem nemovitosti (mam dve na hypoteku) a zaroven ze me nechali z vyplaty ztrhnout 15 000kc jako predbezne naklady exekuce, dale ze dluzna castka je 29 000 plus uroky od roku 2016 a zaroven cislo uctu na ktere mam posilat platby a pokud mam pocit, ze je exekutor podujaty mam napsat pisemne do 8 dnu.

Mam dotaz:
mela jsem za to ze kdyz nekdo posle exekutora tak uz jsou uroky zapocitane v te dluzne castce ne? A dalsi vec jak nejlepe postupovat. Jestli chapu spravne tak po strzeni ze mzdy tech 15 000kc me uz strhavat nic nebudou? Mam jim napsat a pozadat treba o splatky po 5 000kc? Bohuzel nikdo tam nebere telefon. Nerada bych aby me kvuli 45 00okc (pokud je to vubec cely dluh) prodali pod cenou nemovitosti a ja jeste dluzila pak bance a by me nekdo nabehl do bytu ;( Jicha je pry po Vranovi nejhorsi exekutor a mam strach abych nemela zitra vymenej zamek atd…Poradi nekdo prosim? Z rodiny nikdo nepujci a bankrot neprichazi v uvahu. Někdo mě radil budto jim napst email a žádat o splátky a nebo naopak požádat o pozastavení exekuce - byla bych schopná ty peníze cca do 3 měsícu sehnat…

poradí někdo?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Adull
Kecalka 369 příspěvků 15.03.18 08:54

Pokud Ti strhli z výplaty 15 tisíc, tak asi bereš poměrně velký plat, tak mu napiš, že budeš splácet a do 3 měsíců to zaplatíš. Exekuci ti nepozastaví, pokud je kde ty peníze vymoct, což je, když máš majetek nebo plat. Úroky každým dnem narůstají, tudíž se mění. Jen nechápu, že dlužíš od r. 2016 a řešíš to až teď.

Peruz
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 15.03.18 08:57

Normálně tam zavolejte. Dovolat se lze v úředních hodinách v pohodě. Exekutor Vrána už není a úřad po něm převzal Exekutor Jícha. Požádejte o splátkový kalendář a o celkové vyčíslení dluznych částek i s úroky. V telefonu budou chtít vědět číslo exekuce ( bývá v pravem horním rohu). Nezlobte se ale určitě vám přišla i první upomínka, až pak se dějí další kroky. Dům vám nevezme jen tak, musela by proběhnout veřejná dražba a to byste o ní byla vyrozuměna dražební vyhláškou.

chs.jasmin
Kelišová 6804 příspěvků 15.03.18 09:10
@Anonymní píše:
Mam exekuci u Jichy z Prerova.
Nejdriv volala ucetni z prace, ze me ma strhnout 15 000kc.
Asi az tyden po tom me blokli ucet na 15 000kc. Vcera dosel dopis od exe a zaroven se blokla castka na ucte navysila z 15 000kc na 45 000kc.

V dopise stoji, ze se to bude resit prodejem nemovitosti (mam dve na hypoteku) a zaroven ze me nechali z vyplaty ztrhnout 15 000kc jako predbezne naklady exekuce, dale ze dluzna castka je 29 000 plus uroky od roku 2016 a zaroven cislo uctu na ktere mam posilat platby a pokud mam pocit, ze je exekutor podujaty mam napsat pisemne do 8 dnu.

Mam dotaz:
mela jsem za to ze kdyz nekdo posle exekutora tak uz jsou uroky zapocitane v te dluzne castce ne? A dalsi vec jak nejlepe postupovat. Jestli chapu spravne tak po strzeni ze mzdy tech 15 000kc me uz strhavat nic nebudou? Mam jim napsat a pozadat treba o splatky po 5 000kc? Bohuzel nikdo tam nebere telefon. Nerada bych aby me kvuli 45 00okc (pokud je to vubec cely dluh) prodali pod cenou nemovitosti a ja jeste dluzila pak bance a by me nekdo nabehl do bytu ;( Jicha je pry po Vranovi nejhorsi exekutor a mam strach abych nemela zitra vymenej zamek atd…Poradi nekdo prosim? Z rodiny nikdo nepujci a bankrot neprichazi v uvahu. Někdo mě radil budto jim napst email a žádat o splátky a nebo naopak požádat o pozastavení exekuce - byla bych schopná ty peníze cca do 3 měsícu sehnat…

poradí někdo?

Jsi z Přerova? Najdi si Marka Ondrušku (měl kancelář na Žerotínově náměstí). e to bývalý exekutor, který ted pomáhá právě v exekucích, jak postupovat aj. Ale nejsem si jistá jak to má či nemá zpoplatněné :nevim:
Kdyžtak se ozvi do SZ - je to bratr kamarádky. On ti poradí asi nejlíp.

lasička1
Echt Kelišová 8007 příspěvků 15.03.18 09:11

Od roku 2016 dlužíš paníze a nyní se divíš, že přišel exekutor? Navíc asi bez peněz nebudeš, když není problém strhnout 15 tisíc z výplaty a navíc sama uvádíš, že do 3 měsíců by si byla schopná peníze zaplatit.Tak potom nechápu, proč sis své závazky neplatila včas a nechala to zajít tak daleko.

Anonymní  15.03.18 09:28
@chs.jasmin píše:
Jsi z Přerova? Najdi si Marka Ondrušku (měl kancelář na Žerotínově náměstí). e to bývalý exekutor, který ted pomáhá právě v exekucích, jak postupovat aj. Ale nejsem si jistá jak to má či nemá zpoplatněné :nevim:
Kdyžtak se ozvi do SZ - je to bratr kamarádky. On ti poradí asi nejlíp.

sem z prahy

Anonymní  15.03.18 09:30

@Adull @lasička1

tak na takové deb***lní kecy jsem čekala…měla jsem dluh měla jsem za to že je uhrazen. Když došel dopis od rozhodce tak jsem se k němu vyjádřila odporem bohužel ale po termínu, protože jsem byla mimo bydlistě na práci a evidentně mě ten odpor co jsem posílala neakceptovali…

Anonymní  15.03.18 09:35
@Peruz píše:
Normálně tam zavolejte. Dovolat se lze v úředních hodinách v pohodě. Exekutor Vrána už není a úřad po něm převzal Exekutor Jícha. Požádejte o splátkový kalendář a o celkové vyčíslení dluznych částek i s úroky. V telefonu budou chtít vědět číslo exekuce ( bývá v pravem horním rohu). Nezlobte se ale určitě vám přišla i první upomínka, až pak se dějí další kroky. Dům vám nevezme jen tak, musela by proběhnout veřejná dražba a to byste o ní byla vyrozuměna dražební vyhláškou.

ale já nechci aby k dražbě došlo, že vrána už není to také vím a píšu to… jen nevím jaký postup zvolit protože mě psalo x lidí že jim třeba kvuli dluhu 70 000kč dali běhěm ani né měsíce do dražby dum za 2,5 milionu atd…

Peruz
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 15.03.18 09:41
@Anonymní píše:
ale já nechci aby k dražbě došlo, že vrána už není to také vím a píšu to… jen nevím jaký
postup zvolit protože mě psalo x lidí že jim třeba kvuli dluhu 70 000kč dali běhěm ani né měsíce do dražby dum za 2,5 milionu atd…

Ano to dají i kvůli tisíci koruně.
Stačí s nema komunikovat, mělo by to být v pořádku. Tento úřad je co se týká toho že lidé chtějí zaplatit spolehlivý. Řekněte že to zaplatíte co nejdříve a myslím že budou v pohodě. Nikdy jsem tam neměla problém. Když tam zavoláte tak budete vědět nejvíc. Nařízení dražby trvá minimálně měsíc a pak měsíc než se uskuteční ale to už je navýšení o další náklady.

Anonymní  15.03.18 12:43
@Peruz píše:
Ano to dají i kvůli tisíci koruně.
Stačí s nema komunikovat, mělo by to být v pořádku. Tento úřad je co se týká toho že lidé chtějí zaplatit spolehlivý. Řekněte že to zaplatíte co nejdříve a myslím že budou v pohodě. Nikdy jsem tam neměla problém. Když tam zavoláte tak budete vědět nejvíc. Nařízení dražby trvá minimálně měsíc a pak měsíc než se uskuteční ale to už je navýšení o další náklady.

a jaké máte zkušenosti? měla jste exekuce?

mě právě radí podat blanketní odpor na odložení o 30 dní… mě právě psali lidi co se snažili řešit a nic. Jedna že jí fakt do měsíce dali dražbu :(

Peruz
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 15.03.18 12:45
@Anonymní píše:
a jaké máte zkušenosti? měla jste exekuce?mě právě radí podat blanketní odpor na odložení o 30 dní… mě právě psali lidi co se snažili řešit a nic. Jedna že jí fakt do měsíce dali dražbu :(

Pracuji pro společnost která řeší klientům exekuce. To ale není vás případ. Každopádně komunikuji s úřadem a je s nema dobrá domluva. Bohužel nemají rádi výmluvy a jsou radši když se jedná rovnou.

Anonymní  15.03.18 19:03
@Peruz píše:
Pracuji pro společnost která řeší klientům exekuce. To ale není vás případ. Každopádně komunikuji s úřadem a je s nema dobrá domluva. Bohužel nemají rádi výmluvy a jsou radši když se jedná rovnou.

Resi klientum exekuce?
Jenze mozna na Vas sou mili protoze bejste dluznik. Me se tam nedari ani dovolat. Tenhke mesic me vse blokli nemam nic. Takze stejne musim cekat na breznovou vyplatu…

Adull
Kecalka 369 příspěvků 15.03.18 19:19

Anonymní - tyhle řeči mají všichni dlužníci, nikdy jim nikdo nic neposlal, všechno vina exekutora atd. Energii, kterou tu vynakládáš na útočení, radši vynalož na komunikaci s exekutorem. Podáš odpor a nezajímáš se jak to dopadlo? Ptáš se na diskuzi co máš dělat - co myslíš, že co jiného než komunikovat s exekutorem ti tu někdo poradí?

Monchichik
Závislačka 3205 příspěvků 15.03.18 19:27

@Peruz Kvůli tisícikoruně ti nemůžou zabavit dům, tady to máš : http://www.mesec.cz/…uci-zabavit/, pokud zakladatelka dluží 29 tisíc, tak jí na nemovitosti nemůžou : " Nemovitost dlužníka smí být od r. 2015 prodána v dražbě jen tehdy, pokud dluhy (bez příslušenství, tj. zejména úroků z prodlení) dosahují 30 000 a více Kč. "

Peruz
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 15.03.18 19:29

@Monchichik v tom případě nechápu když je v DV uvedeno že dluh je 4 355,– Kč a příslušenstvím…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Idioti, vydělávám více než vy a chlastám za vaše peníze! Bosák se opřel do kritiků

Jaromír Bosák je hvězda České televize a pravděpodobně nejoblíbenější... číst dále >

Malá vzpomínka na Malou: 12 fotek roztomilé Táni, které jste ještě neviděli!

Říkejte si, co chcete, ale Taťána Malá nám bude chybět! Exministryně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Reklama