Exekuce od matky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 19:44
Exekuce od matky

Ahoj, na úvod moje matka je zadlužená kam se podívám. Minuly týden jsem si zašla na soud a nechala jsem si udělat vypis vsech exekucí vedených proti mně. Ukázalo se že jsou proti mně vedený 4 exekuce. :,( všechny z doby kdy mi nebylo ani 15 let. Asi je budu muset zaplatit, ale chtěla bych se zeptat může se člověk proti tomu nějak bránit?

Reakce:

truelly
Závislačka 2780 příspěvků 07.02.17 19:49

Budu sledovat, to mě zajímá, jak té mohla zadlužit jako nezletilou :,(

Martia007
Ukecaná baba ;) 1067 příspěvků 10 inzerátů 07.02.17 19:51

@truelly tak jediné, co mě napadá, je povinná platba za svoz odpadu. Jinak nevím.. :nevim:

violass
Kecalka 238 příspěvků 07.02.17 19:53
!!

Dejte si odkaz www.detibezdluhu.cz a zkuste se s nimi spojit.. třeba poradi

Moniňoň
Závislačka 4489 příspěvků 07.02.17 19:55

To lze snad jen ohledně popelnic, jinak nevim..
No a na matku bych podala žalobu

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 07.02.17 19:57

To myslím nejde..zkus se podívat na internetu něco najdeš :)

violass
Kecalka 238 příspěvků 07.02.17 20:01
Ii

@Moniňoň četla jsem že i za operátora jízda na černo, ale jen jsem to četla

Moniňoň
Závislačka 4489 příspěvků 07.02.17 20:07
@violass píše:
@Moniňoň četla jsem že i za operátora jízda na černo, ale jen jsem to četla

Tak jizda na cerno se nedá hodit na studentku. Pochybuju, že by se 40 ti letá ženská vymluvila, ze chodí na učňák a revizor si nevšiml :mrgreen:
Za operátora nevim. To je asi možný, že by měla paušál na dceru

eumedon
Extra třída :D 13634 příspěvků 07.02.17 20:53
@Moniňoň píše:
To lze snad jen ohledně popelnic, jinak nevim..
No a na matku bych podala žalobu
@Martia007

Těch možností je víc, četl jsem jednu i v blogu, který ale už zmizel, měla ho jedna zaměstnankyně exekutora. Člověk se fakt diví, co je v „demokratické“ zemi možné. Demokratické jsem napsal do uvozovek právě kvůli takovým věcem.

Prostě jako dítě můžete přijít k dluhům jako slepý k houslím, pokud máte dostatečně darebné rodiče. Fakt naše právo dovoluje rodičům zadlužit své nezletilé dítě. :poblion: :poblion: :poblion: :poblion:

Zakladatelko, co takhle ombudsmanka? Nic lepšího mne nenapadá a vidím, že se v podobných věcech angažuje .

Anebo Ústavní soud . Argument: Za nezletilé dítě je hmotně odpovědný rodič.

Příspěvek upraven 07.02.17 v 21:09

cecetka
Kelišová 7367 příspěvků 07.02.17 21:06

Je to humus vstupovat do dospelosti s dluhy. Ale rodice si nikdo nevybira :pocitac:

@Moniňoň Zrovna jizda na cerno neni zadny problem. I 10tilete dite vi, ze potrebuje jizdenku. Kdyz mu ale rodice nedaji penize a reknou mu, at jede bez jizdenky, tak je to raz dva.

Co se tyce dluhu za odpady nebo telefon, pak by zde mela byt jasne stanovena odpovednost rodicu a dluhy by mely jit za rodici a ne ditetem. Cely system je postaveny na hlavu.

@Anonymní píše:
Ahoj, na úvod moje matka je zadlužená kam se podívám. Minuly týden jsem si zašla na soud a nechala jsem si udělat vypis vsech exekucí vedených proti mně. Ukázalo se že jsou proti mně vedený 4 exekuce. :,( všechny z doby kdy mi nebylo ani 15 let. Asi je budu muset zaplatit, ale chtěla bych se zeptat může se člověk proti tomu nějak bránit?

Branit se snad jedine tak, ze jsi o tom dosud nevedela (otazkou je s kym veritel a exekutor pisemne komunikovali), domluvit si splatkove kalendare a pripadne zazadat o prominuti uroku z prodleni, pokud vznikly. Otazkou je, o jake dluhy se jedna.

Moniňoň
Závislačka 4489 příspěvků 07.02.17 23:06

@cecetka predpokladam, že to by si zakladatelka snad pamatovala :nevim:

Jinak ano, system na hov.no doslova bych řekla. Ja třeba cumim, co všechno prochází mymu byvalymu

@eumedon no, je to tak

Elishka1
Závislačka 2741 příspěvků 08.02.17 10:36

Nedávno o tom byl článek https://www.novinky.cz/…ti-deti.html

je to hodně velká částka?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Vémola porazil Rimbona. Jeho silikonová Lela se mezitím mění v živou Barbie

Vyhrál nad velice těžkým soupeřem, přesto byl ale nespokojený. Karlos Vémola... číst dále >

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >