exekuce - pokračování z pátku 26.6.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  30.06.09 19:56
exekuce - pokračování z pátku 26.6.

ahoj takže už mám papíry a není to tedy moc pěkné počtení :-(

1. jedna exekuce na plat, byl vydán exekuční příkaz , kdy se plátci mzdy přikazuje, aby od doručení příkazu prováděl srážky ze mzdy nebo zaplatit do 3 dnů…
    (máme příkaz my, má ho i zaměstanavatel, z této situace vycházím), tudíž - má smysl se domlouvat ještě na splátkách? Já bych se domluvila a poslala hned první splátku. Provinilci z principu nechci půjčovat peníze.
  1. druhá exekuce na mnohem vyšší částku cca 55.000,–- :roll:
    zde máme usnesní OS o nařízení exekuce pro cca 20.000 k uspokojení pohledávky povinného = exekuce na majetek, kde exekutorský vyzývá k úhradě částky kč 55.000 do 15dnů ode dne doručení výzvy - tady si myslím, že by bylo vhodné žádat o splátky, zavázat se v dopise k těmto splátkam a zároveň poslat první.
    Ještě mě napadlo, je možné, že i když soud usnesení o exekuci vydal 10.2.2009, že ještě není pravomocné? dotyčný si není vědom, že by mu něco přišlo od soudu (poštu hlídala máma) a všechno si vyzvedával. Na usnesení není razítko PM.
    Bohužel se nám dnes nepodařilo tel. zkontaktovat ani jeden exekutorský úřad, tudíž žádné info nemáme. Zítra zkusím ještě zavolat na OS a zjistit, jak je to s tou pravomocností.

díky za vaše další případné podněty

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  30.06.09 20:03

https://www.emimino.cz/modules.php?…
h

odkaz na původní diskuzi

Sati
Extra třída :D 11502 příspěvků 30.06.09 21:46

Nemohla by jsi pokračovat v již započaté diskuzi místo zakládání další?
Napiš svůj komentář do původní diskuze.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 30.06.09 21:49

mohla, ale když potřebuju odpovědi a diskuse nebude na očích, tak se jich moc nedočkám, to je má zkušenost …

farska
Vesmírná mluvilka 30083 příspěvků 30.06.09 23:23

ahoj,
Ahoj,zakladatelko!

ziju v tomhle uz pres rok,za tu dobu jsem uz HOOODNE VECI ZJISTILA a nejvic mne to naucilo VERIT .....VERIT V CO???Ze ta banda zkusi vse,VSE,pokud uciti penize...........

Muzes na SZ?Nebo muzu jit na icq,je to na dyl.......

Pokud nechces,podtstane je jedno-UVEDOM SI,ZE POKUD ZAPLATIS,NEBUDOU ZADNE NAKLADY PRO EXEKUTORA ANEBO JEN MINIMALNI......

POKUD NEZAPLATIS A BUDES SE CHTIT DOMLOUVAT(pokud ale mate staly prijem,tak na zadne domluvy nepristoupi a bude si brat VSE nad ramec Ziv,minima,coz je u nasi peticlenne rodiny asi 10 000 Kc)BUDE TI K TETO CASTCE PRIPOCTENA JESTE TAKY TA ZA NAKLADY…
a NECHTEJ ANI RADSI VEDET,KOLIK SI MUZOU TI ..PÍÍP.....ZA­UCTOVAT.– :! :! :twisted: :twisted: :twisted:

farska
Vesmírná mluvilka 30083 příspěvků 30.06.09 23:30

Jo a k pravomocnosti-
TO,ZE SOUD PROBEHL A NECO VYDAL,NENI VUBEC NIKDO!!!VAM ZE ZAKONA POVINEN RIKAT!!!!!!!!
Je to bohuzel tak,ze se clovek vetsinou AZ PO TOM,CO MU NAPR,ZABLOKUJI VSECHNY UCTY,dozvi,jak a co se vubec stalo!!!! !A proc???No aby nemohl ten,co ma mit obestaven majetek a ucty,jakkoli disponovat…Ted uz je proste POZDE na to nekam prevadet penize,neco nahonem prepisovat na pribuzne atd atd.....ted uz je to NEPLATNE......

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 01.07.09 09:24
farska píše:
Jo a k pravomocnosti-
TO,ZE SOUD PROBEHL A NECO VYDAL,NENI VUBEC NIKDO!!!VAM ZE ZAKONA POVINEN RIKAT!!!!!!!!

To je nesmysl. Každý rozsudek, každé usnesení soudu, exekuční příkaz MUSÍ přijít povinnému. Do vlastních rukou. Právní moc je automaticky, když je všem doručeno a nikdo se do lhůty neodvolá.

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 01.07.09 09:36

Vyjímkou by byla přímá vykonatelnost, která vyplývá přímo ze smlouvy, ale k tomu by byl potřeba notářský zápis. Nebo rozhodčí doložka, ale tady zase probíhá rozhodčí řízení, a doručení musí být stejné jako u soudu, včetně odvolání.

Pokud se vše uhradí ušetříte hlavně na penálech a snížíte náklady exekutora.

Náklady předcházejících řízení uhradit musíte. Ty jsou zřejmé z rozsudku. Je v něm přímo uvedeno co se má zaplatit JISTINA A PŘÍSLUŠENSTVÍ (dlužná částka plus úroky do dne splacení) a náklady řízení a ty jsou tam přesně uvedeny, často včetně DPH pokud je právní zástupce plátce daně.

Dále ti vzniknou náklady na exekuci - tj. zase náklady pr. zástupce, ale s exekucí - píše návrh na nařízení exekuce.

Náklady ecxekutora - ty vyčíslí exekutor na konci exekuce. Na korunu.

Na vše je zákon. Nikdo si nepřihodí víc než může. Pokud máš o výši nákladů pochyb, nezbýbá než spočitat dle zákona. Na nákaldy soudních řízení je pozdě, pokud jsi seneodvolala v odvolací lhůtě. Lze se odvolat jen co do výše nákladů řízení.

Kdyby něco, pošli SZ.

Anonymni  01.07.09 09:52

Petricko, nevím jak to probíhá jinde. Já mám bohužel s exekucí podobnou zkušenost. Manžel před pěti lety nezaplatil pokutu městské policii a že se něco děje a že proběhl nějaký soud, jsme se dozvěděli až když jsme minulý měsíc našli na domovních dveřích přilepený papír od exekutora s ručně psanou poznámkou - ihned zaplaťte nebo přijdete o dům. Z 300,– bylo najednou skoro 9000,– A nepochopila jsem, proč soud nařídil exekuci na nemovitost kvůli třem stovkám.

Zakladatelko omlouvám se za vpád do diskuze, ale měla bych otázku. Exekutor řekl, že je všechno srovnané, máme od něj i papír a teď prý posílá vše zpět soudu. Ten, že to celé ukončí a může se provést výmaz břemene z katastru. Je to tak ?

Anonymni  01.07.09 19:52
Anonymni píše:
Petricko, nevím jak to probíhá jinde. Já mám bohužel s exekucí podobnou zkušenost. Manžel před pěti lety nezaplatil pokutu městské policii a že se něco děje a že proběhl nějaký soud, jsme se dozvěděli až když jsme minulý měsíc našli na domovních dveřích přilepený papír od exekutora s ručně psanou poznámkou - ihned zaplaťte nebo přijdete o dům. Z 300,– bylo najednou skoro 9000,– A nepochopila jsem, proč soud nařídil exekuci na nemovitost kvůli třem stovkám.Zakla­datelko omlouvám se za vpád do diskuze, ale měla bych otázku. Exekutor řekl, že je všechno srovnané, máme od něj i papír a teď prý posílá vše zpět soudu. Ten, že to celé ukončí a může se provést výmaz břemene z katastru. Je to tak ?

Tohle je ale něco jiného Pokud nezaplatíš pokutu udělenou správním orgánem, žádný soud se nekoná. Uložením bloku se stává pokuta vykonatelnou a taktéž vymahatelnou.

Anonymni  02.07.09 19:29

ahoj díky za odpovědi,
takže exekuce na mzdu už započala tento měsíc, takže tam je vymalováno,
dotazem na soud jsem zjistila, že usnesení o exekuci na majetek není dosud pravomocné, tudíž se ještě včera dotyčné firmě uhradila 1. splátka dluhu a šel jí dopis, že máme zájem splácet a zároveň šlo k soudu odvolání proti exekuci, že je bezpředmětná, když se dluh uznal, je ochota splácet, což dokládá dopis firmě i první splátka, tak uvidíme, doufám, že to bude dobré

malvína
Kecalka 437 příspěvků 23.08.09 08:41

exekuční příkaz určitě dostanete ,ale asi s týdenním zpožděním oproti zaměstnavateli,ban­ky kde máte účet,katastru,atd… takže jste informováni ,ale už je pzdě cokoliv dělat

farska
Vesmírná mluvilka 30083 příspěvků 23.08.09 08:51

Tak vidim,ze tema je jeste stale aktualni…

JOJO,Malvina ma pravdu,jeto tak,ze KDYZ SE PRIJDE NA TO,ZE JE NECO ZABLOKOVANE-JE TO POZDE A nic se neda delat......

Ad Petricka
Stalo se nam,ze to,ze nekde nekdo na manzela poslal exekutora,jsme se dozvedeli AZ TELEFONATEM Z BANKY O NEZAPLACENI JAKESISPLATKY…

Nic :! drive neprislo-az pak jsme zjistili casovou posloupnost..­...A oznameni jsme MY MELI S TRIMESICNIM ZPOZDENIM

Nikde samozrejme odvolani neuznali,zato po studovani exekucniho radu od predu do zadu a naopak jsme podali namitky proti NAKLADUM EXEKUTORA,nechtej vedet,jake byly :twisted:

A ejhle!Soud UZNAL,vratil vse exekutorovi a-najednou naklady vycisleny o 190 000 :! :! :! NIŽŠÍ!!!!!! (ano,stodevadesat tisic :idea: ,to neni preklep)a my se nemuseli zadluzovat do konce zivota.....Zustal jen zlomek toho,co chtel…

Promin,ale jak vidis-ZAKON je jedna vec a JEHO DODRZOVANI VEC DRUHA..... :roll: A kdo se neumi ohradit-ten je v tehle dzungli ztracen :?

malvína
Kecalka 437 příspěvků 23.08.09 09:04

farska… jsem ráda že tě zas vidím :D jak se máš? nepotkáváme se na moc dobré diskuzi co :lol: .
Ještě jsem chtěla říct k těm exekucím,ať se do toho člověk dostane jak chce a ať si říkáme že exekutoři jsou parchanti ..... jsme to mi kdo se včas nesnažil domluvit s věřitelem a tudíž jsme to mi ,kdo si zaviní exekutora na krku.

farska
Vesmírná mluvilka 30083 příspěvků 23.08.09 09:07

Malvíno-ahojky…:-)
Mám se.....NO,JAK JINAK NEŽ SKVĚLE :lol: :lol: :lol: :wink:

a AD Tvůj komentář:

Ano,ale-pokud se okolnosti sejdou a oním tzv.věřitelem je pomstychtivá , zákeřná, chamtivá.....a také mohutně ve svých krocích vedená exmanželka…je jakákoli domluva NEMOŽNÁ :?

Založila jsem další diskuzi-NEPORADÍŠ I V TOMHLE ? :wink:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Idioti, vydělávám více než vy a chlastám za vaše peníze! Bosák se opřel do kritiků

Jaromír Bosák je hvězda České televize a pravděpodobně nejoblíbenější... číst dále >

Slováček pod tlakem: Milenka Gelemová udělal scénu kvůli dovolené a Dádě

Ač to mezi Felixem Slováčkem (75) a jeho o desítky let mladší milenkou Lucií... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když k nám přišla Mandlová, začal jsem koktat, vzpomíná Petr Štěpánek

Každý čtenář bude bohužel o půlku rozhovoru s hercem Petrem Štěpánkem (69)... číst dále >

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Reklama