Exekuce - ze 7 tisíc je přes 100 tisíc

Anonymní
23.2.16 20:51

Exekuce - ze 7 tisíc je přes 100 tisíc

V půjčkách a tím jejich vymáhání se moc nevyznám, proto se jdu zeptat sem, jestli mi někdo neporadí. Dcera si vzala v roce 2013 půjčku ve výši 7 tisíc Kč. Nesplácela jí, trvalé bydliště má na Úřadu městské části. Nyní má běžící exekuci, kde je vypsáno - pohledávka oprávněného 59 815 Kč, náklady předcházejícího řízení 14 797 Kč, pravděpodobné náklady oprávněného 4 961 Kč, pravděpodobné náklady exekuce 19 118 Kč. Celkem to dělá i s dosavadními úroky 106 058 Kč.

Zkoušela jsem se spojit s tou firmou, která je vypsaná jako oprávněný (je to jiná firma než od které si půjčila), ty mi řekli že s tím dělat už nic nejde, že se mám obrátit na exekutora. Tak jsem volala k exekutorovi, ten mi řekl že snížit částku může pouze „oprávněný“. Tak jsem napsala znovu té firmě (oprávněnému) a ti mi dnes odepsali, že pokud došlo k exekuci tak s částkou už nejde nic dělat, že pouze narůstá o další úroky.

Nevíte někdo s určitostí, jestli vážně nic dělat nejde, nebo by byla nějaká domluva možná? Přijde mi to dost hodně, z půjčky 7 tisíc Kč zaplatit 106 tisíc Kč.

Prosím o ponechání anonymu. Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2989
23.2.16 20:55

Záleží u koho si to půjčila a pokud tam niksy nedala ani korunu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.16 20:57

Ahoj nejde s tim opravdu nic udelat, je to podle zakona v poradku.. Ja blbka kdysi dostala pokutu za propadlou opencard 800,–, nemela jsem penize, bala jsem se to rict doma, nezaplatila jsem.. Po pul roce to odkoupila od Dpp nejaka soukroma pravnicka firma, jako pohledavku, Dpp firma dala za me tech 800,– a po me uz vymahali 8.000 po 6ti mesicich, v dopise s posledni vyzvou stalo 5.000,,naklady,, a zbytek uz nevim co si vymysleli.. Proste to tak je. V jejim pripade bych se sakra zacla starat a domluvila se na splatkovem kalendari, nebo insolvence atd… Jako v tyhle dobe to neni prca

• firma x to odkoupi od y a uz si s tim- s vami muze delat co chce, vim ze tohle neni stejny pripad jako muj, jen tim chci rict ze se to deje ne jen u pujcek

Příspěvek upraven 23.02.16 v 20:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1244
23.2.16 20:58

Ano, záleží od koho si půjčila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24102
23.2.16 20:59

Myslím, že jediné na čem se horko těžko domluvíš je splátkový kalendář, ale fakt horko těžko a spíš bych s tím epočítala. Tohle je běžná praxe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.2.16 20:59

Je to síla… 8o to ji to nastolili slusne. Ja měla dluh 3000 a po 4 letech mi přišla exekuce na 11000… Divim se ze po ní chtějí takovou dardu. :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.2.16 21:02

Půjčka byla od firmy Tommy Stahi, nyní oprávněný je Abewy Exe Group

• Nahlásit
  • Citovat
Tunrida
23.2.16 21:05

Není to hodně, je to celkem adekvátní nárůst. Vzala si 7.000,–, jestli neplatila, tak jí běžely úroky z půjčky, úroky z prodlení, smluvní pokuty.. Pak to evidentně firma předala nějaké společnosti, která vykupuje a vymáhá pohledávky. Tahle firma dceru kontaktoval a s žádosti o zaplacení (tohle všechno jsou náklady), dcera nic, firma to předala k soudu, ten vydal platební rozkaz (další výlohy za soud + náklady té firmy za to, že sepsala žalobu), doručil ho dceři, ta opět nereagovala a ta firma to nakonec teda postoupila exekutorovi a ten si samozřejmě napálí další náklady - ty se budou taky zvyšovat, pokud s tím dcera nic neudělá.
Domluva už je pak čistě dobrovolná, není na ni žádný nárok. Jestli dcera vůbec nereagovala, tak pochybuju, že by na dohodu přistoupili, takže prostě exekuce.

• Nahlásit
  • Citovat
2989
23.2.16 21:07
@Anonymní píše:
Je to síla… 8o to ji to nastolili slusne. Ja měla dluh 3000 a po 4 letech mi přišla exekuce na 11000… Divim se ze po ní chtějí takovou dardu. :zed: :zed:

Možná, že kdyby si to půjčila od nějaké „solidnejsi společnosti“ tak by po ní nechtěli takovou dardu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
23.2.16 21:07
@Anonymní píše:
Půjčka byla od firmy Tommy Stahi, nyní oprávněný je Abewy Exe Group

Tak to je dcera dobrá kaskadérka, když to nechala jen tak být. Já jako pochopím, že se stane, že se ta půjčka musí vzít, ale neřešit ji.. To možná dopadla ještě dobře :think:

• Nahlásit
  • Citovat
23.2.16 21:12

Od lichvy není divu. To je klasika. Jedině se může domluvit na splátkovém kalendáři

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.2.16 21:15

@Katuskka možná je to i neco jinyho když tady jde o půjčku. U mě šlo o nezaplacení jednoho závazku. :nevim: anonym 20:59

• Nahlásit
  • Citovat
23.2.16 21:17

@MilijonDolarBejby u exekuce jde splatkovy kalendář?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1327
23.2.16 21:18

Není ted od nového roku, ze nelze si na účtovat neprimerene náklady? Na FB je nějaká skupina, kde se řadí ohledně dluhů. Zkuste si tam zadat do vyhledávače „exekuce, dluhy…“,nebo tak nějak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
23.2.16 21:19
@Anonymní píše:
@Katuskka možná je to i neco jinyho když tady jde o půjčku. U mě šlo o nezaplacení jednoho závazku. :nevim: anonym 20:59

To je něco jinýho. U půjčky naskakují neustále další a další poplatky a ty se prostě nezastaví.
Mně se taky stalo, že mi zůstalo viset na pojišťovně něco málo přes 2.000,– a když jsem se přestěhovala, tak jsem zapomněla na pojišťovně změnit adresu a nakonec mi přišel platební rozkaz na trvalý bydliště. Rozkaz byl na asi 9.000,– a já jsem podala odpor a ještě jsem to o skoro 2.000,– stáhla dolů. No ale tenkrát bych si taky nafackovala :roll:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama