Reklama

Exekuční příkaz na bankovní účet

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 22:45
exekuční příkaz na bankovní účet

Ahojte, radši anonymně. nedám svůj nick k dispozici velké kritice.

jak to funguje s exekucí na účtu? trvá už přes 14 měsíců na jednom z mých nepoužívaných účtů. ráda bych ho zrušila. někde jsem četla, že po nabytí právní moci trvá 6 měsíců a pak si exekutor musí poslat nový exekuční příkaz. nevíte, podle jakého právního předpisu to je?

druhá věc je, že mi exekuční příkazy nechodí, exekutoři velkoryse ignorují adresu pro doručování v evidenci obyvatel a používají pro doručování adresu městského úřadu úplně jinde. známý, který je podnikovým právníkem mi poradil, ať dám stížnost na ministerstvo spravedlnosti. ráda bych aspoň měla přehled, co se děje, na zaplacení všeho nikdy mít nebudu, ale snad má exekutor povinnost mi doručovat :roll:

Reklama

Reakce:

TetaIvuška
Povídálka 12 příspěvků 03.10.18 23:33

Ahoj, a vis jaky to je exekutor? Obratila bych se primo na ne.Meli by sdelit, kam Ti posilaji prikazy a meli by sdelit dalsi postup. Splatkovy kalendar u Tebe nelze? Kazdopadne je to vedene u krajskeho soudu, kde mas trvale bydliste, tam musi vest zaznamy, kde se prikazy/vyzvy posilaji. Vzdy dle trvaleho bydliste. Dale pak centralni evidence exekuci. Jestli me jeste neco napadne, napisu…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 23:37

exekutor nezvedá telefon a na emaily nereaguje. posláno několik v rozmezí 2 měsíců :pocitac:

exekuční řád nezná splátkový kalendář, to je jen neformální dohoda, exekuce vymáhá úplně stejně.

teď koukám, že můžu podat návrh na zastavení exekuce v konkrétním rozsahu. napíšu tam zdůvodnění, že mi exekuční příkaz nikdy nepřišel a blokují mi účet už 14 měsíců a uvidíme :zed:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 23:47

Ahoj, s dovolenim se pridam k dotazu a poctu pripadne rady ostatnich, u nas je to ted cerstva zalezitost… :zed: navic se uz splatky strhavaji z vyplaty a zablokovani nezabavitelneho minima mi prijde ujety, na druhou stranu chapu, ze chce exekutor svoje…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 07:49
@Anonymní píše:
Ahoj, s dovolenim se pridam k dotazu a poctu pripadne rady ostatnich, u nas je to ted cerstva zalezitost… :zed: navic se uz splatky strhavaji z vyplaty a zablokovani nezabavitelneho minima mi prijde ujety, na druhou stranu chapu, ze chce exekutor svoje…

Tady zakladatelka tématu :)
Mzdu po srážkách si nech posílat účet někoho jiného. Rodiče, sourozenci a tak. Založení nového účtu trvá pár minut, exekutor už dostal svojí část a není důvod, aby ti sebral i zbytek.
Jo a podej si návrh na částečné zastavení exekuce v rozsahu té částky ze mzdy, která přišla na účet. Nemůžeš být trestaná za to, že sis dovolila poslat výplatu po srážce exekuce na vlastní účet :poblion:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 08:20
@Anonymní píše:
Tady zakladatelka tématu :)
Mzdu po srážkách si nech posílat účet někoho jiného. Rodiče, sourozenci a tak. Založení nového účtu trvá pár minut, exekutor už dostal svojí část a není důvod, aby ti sebral i zbytek.
Jo a podej si návrh na částečné zastavení exekuce v rozsahu té částky ze mzdy, která přišla na účet. Nemůžeš být trestaná za to, že sis dovolila poslat výplatu po srážce exekuce na vlastní účet :poblion:

Ahoj, moc dekuju za odpoved, uz jsme ho zalozili a snad bude mzdova ochotna to predelat. Neni to moje exe, ale chlapa, hrichy z mladi, co nas dobehly, ja si nikdy jeste nepujcila a mam z toho i strach. Jsem z toho fakt spatna, opravdu nezablokuje i ten cizi? Nevim, z ceho bysme zili, jsem na rodicaku jen. Chlap majetek zadnej nema, zije u me v byte, nejsme svoji, tak doufam, ze nepujdeme pod most… promin za vylev po ranu, je mi z toho vseho tezko.

Diky a preju ti brzke vyreseni vsech problemu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 08:35
@Anonymní píše:
Ahoj, moc dekuju za odpoved, uz jsme ho zalozili a snad bude mzdova ochotna to predelat. Neni to moje exe, ale chlapa, hrichy z mladi, co nas dobehly, ja si nikdy jeste nepujcila a mam z toho i strach. Jsem z toho fakt spatna, opravdu nezablokuje i ten cizi? Nevim, z ceho bysme zili, jsem na rodicaku jen. Chlap majetek zadnej nema, zije u me v byte, nejsme svoji, tak doufam, ze nepujdeme pod most… promin za vylev po ranu, je mi z toho vseho tezko.Diky a preju ti brzke vyreseni vsech problemu.

Ne exekutor nemůže zablokovat cizí účet. Navíc ty peníze už máš po srážce exekuce. Tak jsou jen a jen tvoje, exekutor si vzal svůj podíl a má smolíka. Že by chtěl hned víc je pochopitelné, je to podnikatel. Opravdu se kvůli exekucím pod most nechodí. Když bude nejhůř, tak vždycky existuje příspěvek + doplatek na bydlení atd atd.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 09:21

Dekuju za konstruktivni rady a povzbuzeni, dnes jsi moje svetlo na konci tunelu :D Diky a hezky den.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 09:43

Sice nevim jakou castku dluzis ale nebyla by lepsi insolvence? Uz pri zahajeni se ti tim vsechna exekuce pozastavi,sice zamestnavatel ti dal bude srazky provadet ale bude je davat do depozitu. Z me vlastni zkusenosti jsou exekuce naprosty nesmysl, porad ti dluh narusta a neni moc sance to zaplatit.Takhle jsi pri te insolvenci na tom hure financne ale vis ze mas za par let klid a dluhy uz nenarustaji. Navic jim spravce zamitne jejich nesmyslne pokuty a navyseni. :mavam:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >