Reklama

Exekuční příkaz na doručovací adresu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cicuskaa
Stálice 65 příspěvků 06.04.18 13:05
exekuční příkaz na doručovací adresu

Ahojky potřebuji pomoc. Dnes přišel bývalému parnerovi ke mě domů exekuční příkaz. Partner tu nikdy neměl trvalé bydliště pouze doručovací adresu… Mám strach aby mi exekutor nepřišel do bytu. Co vím tak ex je někde zaměstnán… Můe exekutor chtít něco po mě děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Mart81
Závislačka 2797 příspěvků 06.04.18 13:15

Nevím, jak je to právně, ale osobně bych zavolal exekutorovi, upozornil ho, že dotyčný na dané adrese nemá trvalé bydliště, ani tam nebydlí a nemá tam žádné věci. A to samé bych pak ještě poslal ještě emailem na jejich adresu nebo klasicky poštou.

lootseek
Stálice 62 příspěvků 06.04.18 13:15

Doporučuji se obratem obrátit na odesilatele zásilky a situaci v klidu vysvětlit (že už tam nebydlí a hlavně že tam nemá žádné věci). Aby se předešlo tomu, že se tam zkusí někdo reálně objevit u dveří… Exekutor má právo jít jen po věcech, co jsou dlužníka. Je však jedno, jestli jsou ty věci na trvalém pobytu nebo jinde… Když už dojde na „oblepování“ tvého majetku, je vysvětlování složitější a hlavně by tě zbytečně stresovalo.

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19072 příspěvků 06.04.18 13:15

Mě takhle přišel, ale řekla jsem mu, že už spolu nejsem a stačilo to.

cecetka
Kelišová 7228 příspěvků 06.04.18 13:21
@Cicuskaa píše:
Ahojky potřebuji pomoc. Dnes přišel bývalému parnerovi ke mě domů exekuční příkaz. Partner tu nikdy neměl trvalé bydliště pouze doručovací adresu… Mám strach aby mi exekutor nepřišel do bytu. Co vím tak ex je někde zaměstnán… Můe exekutor chtít něco po mě děkuji

EP se dorucuje na dodejku s pruhem. Pokud tam opravdu nebydli, tak mu nemohl byt dorucen a posta uvede, ze adresat je neznamy.
Pokzd jsi to prevzala a nebylo to pro tebe, jak. muzes vedet, ze to je EP? Prebiras a ctes cizi postu? :nevim:
Pisemne oznam exekutorovi, kde dluznik bydli.

Keyllah
Echt Kelišová 8976 příspěvků 06.04.18 13:23
@cecetka píše:
EP se dorucuje na dodejku s pruhem. Pokud tam opravdu nebydli, tak mu nemohl byt dorucen a posta uvede, ze adresat je neznamy.
Pokzd jsi to prevzala a nebylo to pro tebe, jak. muzes vedet, ze to je EP? Prebiras a ctes cizi postu? :nevim:Pisemne oznam exekutorovi, kde dluznik bydli.

A neměla by toto řešit spíš pošťačka? :think: pokud ta řekne, že to může zakladatelka klidně převzít, jak má zakladatelka na místě vědět, že to tak není možné? :think:

cecetka
Kelišová 7228 příspěvků 06.04.18 13:26
@Keyllah píše:
A neměla by toto řešit spíš pošťačka? :think: pokud ta řekne, že to může zakladatelka klidně převzít, jak má zakladatelka na místě vědět, že to tak není možné? :think:

A to je problem postacce rict, ze dotycny tam nebydli a zasilku neprevzit? :nevim:

káťa
Extra třída :D 12828 příspěvků 06.04.18 13:26

Přesně tak, pokud je to dopis do vlastních rukou (což by exekuční příkaz měl být), neměl by se vůbec do rukou zakladatelky dostat. Leda by jej po uplynutí 10 denní úložní doby vhodili do schránky a zakladatelka to otevřela, i když to nebylo pro ni.

cecetka
Kelišová 7228 příspěvků 06.04.18 13:29

@Cicuskaa A jak ten EP zni? Na srazky ze mzdy? Nebo z uctu?
Urcite to nebude spupisem movitych veci, to se postou nedorucuje. Poslala bych ho exekutorovi zpet s pisemnym sdelenim, ze nebyl radne dorucen adresatovi.

cecetka
Kelišová 7228 příspěvků 06.04.18 13:30
@káťa píše:
Přesně tak, pokud je to dopis do vlastních rukou (což by exekuční příkaz měl být), neměl by se vůbec do rukou zakladatelky dostat. Leda by jej po uplynutí 10 denní úložní doby vhodili do schránky a zakladatelka to otevřela, i když to nebylo pro ni.

I tak to mohlo byt. Pak mela neotevrenou zasilku odeslat zpet.

Keyllah
Echt Kelišová 8976 příspěvků 06.04.18 13:37
@cecetka píše:
A to je problem postacce rict, ze dotycny tam nebydli a zasilku neprevzit? :nevim:

tak raději budu vědět, že se na moji adresu řítí exekutor a můžu s ním jednat, než pak být překvapená…pokud jí to pošťačka předala, nehanila bych zakladatelku, že přebírá cizí poštu, evidentně mohla…

Černá vdova
Echt Kelišová 9002 příspěvků 06.04.18 13:40

A není to ten případ, kdy se dá oznamko o zásilce do schránky a když si to adresát nepřebere, tak to pak po uplynutí lhůty hodí dopis do schránky a tímto je doručeno?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.18 13:52
@Černá vdova píše:
A není to ten případ, kdy se dá oznamko o zásilce do schránky a když si to adresát nepřebere, tak to pak po uplynutí lhůty hodí dopis do schránky a tímto je doručeno?

To bude ono.

Donesla bych to na poštu, aby to pošta vrátila že ADRESÁT NA UVEDENÉ ADRESE NEBYDLÍ - jinak je to bráno jako doručené a už to běží. Současně bych volala i odesílateli, že dotyčný tam není.

Na malé vesnici má doručovatelka přehled, ve městě ale nemá šanci to vědět a ověřovat zda tam někdo bydlí určitě nebude. I když je fakt že já jsem z vesnice, bydlím tu od narození a pošťačka vrátila dopis že tu nebydlím :zed:

eumedon
Extra třída :D 13541 příspěvků 06.04.18 14:37
@cecetka píše:
A to je problem postacce rict, ze dotycny tam nebydli a zasilku neprevzit? :nevim:
@Keyllah píše:
tak raději budu vědět, že se na moji adresu řítí exekutor a můžu s ním jednat, než pak být překvapená…pokud jí to pošťačka předala, nehanila bych zakladatelku, že přebírá cizí poštu, evidentně mohla…

On se sice při čtení cizí korespondence člověk může dočíst leccos, co je pro něj zajímavé, což ale neznamená, že otvírání a čtení dopisů někým jiným, než adresátem je legální.

Navíc, když pak chci tvrdit, že s adresátem nemám vůbec, ale vůbec nic společného, že u mě nebydlí, ani u mne nemá žádný majetek. V takovém případě nemám co otvírat ani dopisy, které jsou mu adresovány.
@Černá vdova píše:

I kdyby to byl ten případ, to jest, kdyby mi přistál ve schránce tímto způsobem dopis pro někoho, kdo u mě nebydlí, tak jej nebudu otvírat (abych věděl, jestli v něm přece jen není něco, co se mne týká) a půjdu na poštu to řešit.

Příspěvek upraven 06.04.18 v 14:40

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 06.04.18 14:39
@cecetka píše:
Pokzd jsi to prevzala a nebylo to pro tebe, jak. muzes vedet, ze to je EP? Prebiras a ctes cizi postu? :nevim:
Pisemne oznam exekutorovi, kde dluznik bydli.

Taková pošta není jen do vlastních rukou. Normálně Ti to hodí do schránky!
Osobní zkušenost.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >