Reklama

Exekutor kdy může sebrat byt?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rhhajkovi
Stálice 51 příspěvků 08.02.17 21:43
Exekutor kdy může sebrat byt?

Mám takový dotaz, dozvěděla jsem se že mámy ex přítel si vzal půjčku splácel vše v pohodě jenze pak přišel o práci jelikož mu je přes 50 tak praci najit nemůže a dluží něco kolem 300 000kc má byt v OV hodnota bytu kolem 2000 000kc jak to je kdy mu ho exekutor může sebrat a jak to je kdyz se prodá v dražbě treba za 1500 000kc odectou si dluh poplatky s exekucí zbyde milion tak ho vrati nebo jak to je? Máma ma prave strach ze skončí na ulici.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 08.02.17 21:46

Zkušenosti nemám, ale exekutoři jsou prý pěkní hajz. líci. Rozhodně bych se toho obávala. Tvojí mamince bych doporučovala ať se již nespoléhá na přítele a najde si raději vlastní bydlení.
Držím palce :kytka:

medun
Závislačka 3270 příspěvků 08.02.17 21:47

@rhhajkovi my jsme se stěhovali do domu, který pánovi vzali v exekuci a co vím tak to bylo tak, že se z těch peněz tedy zaplatil dluh, poplatky a zbytek se mu vrátil. On ho teda snad měl ještě s bratrem takže se ještě vyplatil bratr.

rhhajkovi
Stálice 51 příspěvků 08.02.17 21:50
@Borůvka1990 píše:
Zkušenosti nemám, ale exekutoři jsou prý pěkní hajz. líci. Rozhodně bych se toho obávala. Tvojí mamince bych doporučovala ať se již nespoléhá na přítele a najde si raději vlastní bydlení.
Držím palce :kytka:

Máma a nim už tri roky neni bydli z sebe, byl to vztah na dálku jen se bojí aby se nevrátil:)

ka2ka
Extra třída :D 12672 příspěvků 1 inzerát 08.02.17 21:51

@rhhajkovi ještě počítej s tím, že se ten byt nemusí prodat a může jít do dalšího kola kde ho budou prodávat třeba už jen za milión

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 08.02.17 21:52

Ještě jsem zapoměla, strýc měl před lety úvěr, kolem 200000kč a měl ho pojištěný proti neschopnosti splácet, byl propuštěn ze zaměstnání (snižovali stav) a než si po několik měsíců našel práci tak po tu dobu za něho banka platila splátky. Po návratu do práce opět začal splácet a vše bez problémů doplatil. Přijde mi divný že to spousta lidí takto nedělá.

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 08.02.17 21:53
@rhhajkovi píše:
Máma a nim už tri roky neni bydli z sebe, byl to vztah na dálku jen se bojí aby se nevrátil:)

Tak teď to ale nechápu. Máma má tedy vlastní bydlení? Co s ní má tedy ex společného? :nevim:

rhhajkovi
Stálice 51 příspěvků 08.02.17 21:54
@Borůvka1990 píše:
Ještě jsem zapoměla, strýc měl před lety úvěr, kolem 200000kč a měl ho pojištěný proti neschopnosti splácet, byl propuštěn ze zaměstnání (snižovali stav) a než si po několik měsíců našel práci tak po tu dobu za něho banka platila splátky. Po návratu do práce opět začal splácet a vše bez problémů doplatil. Přijde mi divný že to spousta lidí takto nedělá.

To nevim jak to s ppojištěním ma kdyby bylo nějaké extra pojištění nebylo by tolik exekuci.

medun
Závislačka 3270 příspěvků 08.02.17 21:54

@Borůvka1990 chápu to tak, že se bojí, aby on neskončil na ulici.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33075 příspěvků 1 inzerát 08.02.17 21:57
@Borůvka1990 píše:

protože to připojištění jako mnohá jiná má podmínky a výluky z pojištění

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 08.02.17 22:02
@rhhajkovi píše:
To nevim jak to s ppojištěním ma kdyby bylo nějaké extra pojištění nebylo by tolik exekuci.

Pojištění proti neschopnosti splácet nabízejí všechny banky. Zdůrazňuji banky. Netuším jestli ostatní, nebankovní instituce nabízející půjčky. Rozumný člověk si půjčí v bance a připlatí si za toto pojištění. Spousta lidí chce ušetřit tak pojištění odmítne a pak to takhle dopadá.

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 08.02.17 22:04
@matkabagristy píše:
protože to připojištění jako mnohá jiná má podmínky a výluky z pojištění

Od toho jsou smlouvy, které si má půjčující přečíst. Pokud jim nerozumí, tak vzít někoho sebou. Schválně jsem mrkla na raifku a dá se to nastavit (za různé částky) úplně v pohodě.

Magdaleeena
Kelišová 5672 příspěvků 08.02.17 22:42

Mno, tož uzavřít cokoliv není problém, horší to může být v případě plnění :oops:

@Borůvka1990 píše:
Od toho jsou smlouvy, které si má půjčující přečíst. Pokud jim nerozumí, tak vzít někoho sebou. Schválně jsem mrkla na raifku a dá se to nastavit (za různé částky) úplně v pohodě.

@Borůvka1990

Janli
Kelišová 5412 příspěvků 9 inzerátů 08.02.17 23:02
@Borůvka1990 píše:

Protože jsou tam tvrdé podmínky. Pracovní smlouva musí být na dobu neurčitou apod. Vlastně je vyplácení téhle pojistky skoro zázrak.

Ester13
Kelišová 5678 příspěvků 08.02.17 23:06

Obraťte se na nějakou bezplatnou právní poradnu. Stačí googlovat a určitě v okolí najdete. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama