Exekutor Ředina - jak byste takovou situaci řešily vy?

23.1.14 10:51

Exekutor Ředina - jak byste takovou situaci řešily vy?

Po přečtení tohohle článku na Novinkách jsem začala přemýšlet, jak bych takovou situaci v tu chvíli řešila. Respektive, já vlastně vůbec netuším, na co všechno má exekutor právo a kdy už je možné ho za pomoci kompetentních třetích osob rázně vypoklonkovat.

Kdybych totiž byla v šest ráno sama doma s dítětem (ještě navíc s nemocným dítětem!) a nějaký exekutor se bez jakékoliv předešlé výzvy domáhal vstupu kvůli dluhům, které ani nejsou moje, volám okamžitě policii. Jenže…pomohla by?

Takže otevírám diskuzi:
1. Jak byste se vy osobně zachovaly?
2. Co je vlastně v tu chvíli reálně možné dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56909
23.1.14 10:54

@drobececek stát se to fakt může, né všichni jsou v klidu a slušní.. mi se stalo něco jiného, já sama doma, s pupkem (8nebo 9 měsíc), jich 5, 2 bouráky, vyhrožovali atd.. mi chytl rapl, jednomu jsem rozmlátila auto a druhého jsem chytla pod krkem - naštěstí to nebyli ofiko exekutoři, ale právě nějaký xindlové, tak to nešlo na soud. Už se neukázali (dluh nebyl můj ani nikoho, kdo v domě žil).. Jinak co dělat? Zavolat policajty. Později vylučovací žaloba, stížnost na exekutorskou komoru, hnát to přes soud. V tu chvíli moc možností prostě nemáš. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2751
23.1.14 10:55

Teď jsem to dočetla a je mi uplně zle. Určitě bych neotevřela, volala policii a bezpečnostní agenturu co nám stráží dům. Nevím jestli jsem naivní, ale veřím že policie by si skutečnosti prověřila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2751
23.1.14 10:57
@martina.se píše:
@drobececek stát se to fakt může, né všichni jsou v klidu a slušní.. mi se stalo něco jiného, já sama doma, s pupkem (8nebo 9 měsíc), jich 5, 2 bouráky, vyhrožovali atd.. mi chytl rapl, jednomu jsem rozmlátila auto a druhého jsem chytla pod krkem - naštěstí to nebyli ofiko exekutoři, ale právě nějaký xindlové, tak to nešlo na soud. Už se neukázali (dluh nebyl můj ani nikoho, kdo v domě žil).. Jinak co dělat? Zavolat policajty. Později vylučovací žaloba, stížnost na exekutorskou komoru, hnát to přes soud. V tu chvíli moc možností prostě nemáš. :nevim:

teda ty jsi éro! :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1210
23.1.14 10:58

Vůbec netuším, jak bych reagovala, nemám s tímto žádné zkušenosti, nevím, co si exekutor může dovolit a co ne. Vím, že si z domácnosti může odvézt i věci, o kterých mu můžu stokrát tvrdit, že nejsou dlužníka a ohánět se přitom účtenkami na mé jméno, ale o jejich znovunabytí pak musím žádat u soudu. Takže bych tam asi stála a brečela, možná bych zavolala policii nebo televizi.
Ono taky záleží na tom, jestli tam má dlužník trvalý pobyt, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10415
23.1.14 10:59
@martina.se píše:
@drobececek stát se to fakt může, né všichni jsou v klidu a slušní.. mi se stalo něco jiného, já sama doma, s pupkem (8nebo 9 měsíc), jich 5, 2 bouráky, vyhrožovali atd.. mi chytl rapl, jednomu jsem rozmlátila auto a druhého jsem chytla pod krkem - naštěstí to nebyli ofiko exekutoři, ale právě nějaký xindlové, tak to nešlo na soud. Už se neukázali (dluh nebyl můj ani nikoho, kdo v domě žil).. Jinak co dělat? Zavolat policajty. Později vylučovací žaloba, stížnost na exekutorskou komoru, hnát to přes soud. V tu chvíli moc možností prostě nemáš. :nevim:

dobře si udělala máš můj obdiv :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10415
23.1.14 10:59

@drobececek Ráno jsem to četla, je to hnus opravdu. člověk neví jak by se zachoval je to tak silný nápor na psychiku, že v to chvili ani nevíš, každopádně po vyhrožování z jeho strany bych volala policii. Chudák paní je smutný, že v tomhle státě si každej exekutor můře dělat co chce :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56909
23.1.14 11:01
@berusa.m píše:
teda ty jsi éro! :P
:oops: no zpětně se stydím, ale tedy mi prostě přeskočilo a hotovo :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56909
23.1.14 11:03
@lucík 1 píše:
dobře si udělala máš můj obdiv :palec:
:oops: ono není moc co obdivovat.. ale mi to tehdy prostě vytočilo, že si na mě dovolovali atd.. a škoda toho bavoráka, krásnej, novej, černej :mrgreen: :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10415
23.1.14 11:05
@martina.se píše: :oops: ono není moc co obdivovat.. ale mi to tehdy prostě vytočilo, že si na mě dovolovali atd.. a škoda toho bavoráka, krásnej, novej, černej :mrgreen: :lol:

já se ti nedivím, mě by to asi taky vytočilo, ale ta představa, jak s tím pupíkem rozbíjíš auto je super :palec: To museli čumět co?? :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56909
23.1.14 11:06
@lucík 1 píše:
já se ti nedivím, mě by to asi taky vytočilo, ale ta představa, jak s tím pupíkem rozbíjíš auto je super :palec: To museli čumět co?? :mrgreen: :mrgreen:

to si piš :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10415
23.1.14 11:11
@martina.se píše:
to si piš :mrgreen:
:mrgreen: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
23.1.14 11:16

Je to fakt síla. Já bych neotevřela (bála bych se) a volala bych policii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.14 11:18
@Xverunka píše:
Ono taky záleží na tom, jestli tam má dlužník trvalý pobyt, ne?

No vidíš, to v tom článku snad ani není.

Tu policii bych ale na jejím místě volala tak jako tak, v zájmu zdraví nemocnýho miminka. :nevim: Potom bych ty složenky na místě ukázala jim. Nejak si nedokážu představit, že by mi exekutor začal oblepovat nábytek i přes jasný hmatatelný důkaz před očima policejního příslušníka. Nebo jsem naivní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kolik
23.1.14 11:21

Kdyz jsem si to cetel, bylo mi zle. Ja bych urcite volal hned policii. Vic by clovek asi v tu chvili delat nemohl. Samozrejme bych radsi volal nejakou pravni poradnu zdarma, ale to v sest hodin moc nejde a taky nemas cas hledad cislo apod. Nicmene policii mas moznost zavolat kdykoliv a ja bych to urcite udelal v tu chvili.
Jako hrozny, jak se pise v clanku, ze ji nepravem sebrali movite veci, ktere ji vratili po roce a pul a nadrizena exekutorka dostane pokutu. To je fakt k smichu. Jsem zvedav, jak dopadne ten hajzl Redina, ale doufam, ze shori v pekle.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama