Exekutor Ředina - jak byste takovou situaci řešily vy?

Napsat příspěvek
56909
23.1.14 11:24
@Xverunka píše:
Ono taky záleží na tom, jestli tam má dlužník trvalý pobyt, ne?

To právě vůbec nezáleží.. k nám přišli, aniž by tam dotyčný bydlel, měl tp a pod. Jen se domnívali, že by tam mohly být..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14676
23.1.14 11:30
@drobececek píše:
Po přečtení tohohle článku na Novinkách jsem začala přemýšlet, jak bych takovou situaci v tu chvíli řešila. Respektive, já vlastně vůbec netuším, na co všechno má exekutor právo a kdy už je možné ho za pomoci kompetentních třetích osob rázně vypoklonkovat.

Kdybych totiž byla v šest ráno sama doma s dítětem (ještě navíc s nemocným dítětem!) a nějaký exekutor se bez jakékoliv předešlé výzvy domáhal vstupu kvůli dluhům, které ani nejsou moje, volám okamžitě policii. Jenže…pomohla by?

Takže otevírám diskuzi:
1. Jak byste se vy osobně zachovaly?
2. Co je vlastně v tu chvíli reálně možné dělat?

Do bytu bych ho nepustil a volal bych policii. A celé bych to samozřejmě nahrával.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56909
23.1.14 11:32
@eumedon píše:
Do bytu bych ho nepustil a volal bych policii.

jj, ale on má právo vstupu a policie né vždy pomůže - přijede hned a pod.. ale je to humus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14676
23.1.14 11:34
@martina.se píše:
Jinak co dělat? Zavolat policajty. Později vylučovací žaloba, stížnost na exekutorskou komoru, hnát to přes soud. V tu chvíli moc možností prostě nemáš. :nevim:

Trestní oznámení: Zneužití pravomocí úřední osoby, porušení domovní svobody, vydírání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14676
23.1.14 11:35
@martina.se píše:
jj, ale on má právo vstupu a policie né vždy pomůže - přijede hned a pod.. ale je to humus.

Nemá právo ke vstupu. To je dost rozšířený omyl. Na základě čeho má právo ke vstupu?

Kde je to přesně napsáno? Zákon, paragraf…

Příspěvek upraven 23.01.14 v 11:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1654
23.1.14 11:36

@eumedon je to úřední osoba, ne? To jí nedává právo ke vstupu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14676
23.1.14 11:36
@Allons-y píše:
@eumedon je to úřední osoba, ne? To jí nedává právo ke vstupu?

Nedává. Policajti jsou taky úřední osoby a smějí vstoupit do bytu jen za zákonem přesně vymezených podmínek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1654
23.1.14 11:38

Zavolala bych policii, zamkla a nepouštěla je dovnitř. Volala bych kamarádku právničku, ať přijede. Všechno bych si nahrála na telefon i to, že bych je opakovaně upozorňovala, že toto a toto nesmí zabavit a oni by to třeba přesto zabavili.

Kdyby to udělali a odjeli, tak okamžitě na policii podat trestní oznámení a vylučovací žalobu. No to by mi poradila ta kamarádka. A stížnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1654
23.1.14 11:38

@eumedon :think: aha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1654
23.1.14 11:40

Zákon teda netuším, ale tady taky píšou, že mají právo, to jsem z toho jelen http://www.novinky.cz/…nedluzi.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1654
23.1.14 11:42

Aha, tady, tak na to zákon je, i když nejasný
http://www.spolcest.cz/…dna/11/4087/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.14 11:46

Ahoj musím se zapojit :) přispěju mim bezva zážitkem. Bydlela jsem před par lety u mamky ze synem a jednoho dne na mě zvonil exekutor s policajtem mel soudní příkaz atak jsem ho musela pustit dal mela jsem tam dluh 20 tisíc na zdravotní pojištovně jenže já už byla nějaký ten rok na md a za ten rok co tam byl dluh sem nedlužila ani korunu vytáhla sem všechny papíry ze jsem na md ale ho to nezajímalo polepil co se dalo a dal mi týden na zaplaceni.Na pojistovne mi samozřejmně vytiskla rozpis měsícu o žádném dluhu nevěděla. A exekutor když jsem mu volala tak ze ho to nezajímá atd no mazec zkrátím to-na pojištovne jsem byla 6krat než kontaktovala exekutora ten ji řekl ze nemůže nic dělat dokud nedostane rozhodnuti soudu nakonec to paní s pojištovny řešila s právníkem a rozhodnuti mi přišlo do týdne a věci mi teda nezabavily. Ale stejně se mi nedostalo odpovědi kdo si vyčaroval ze něco dlužím :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5429
23.1.14 11:48

@martina.se to bud rada, ze si nedostala prez usta.To ja bych se bala.Ja zase jecim a jsem hrozne sprosta :oops:.Ale nevim jak bych reagovala, zatim se mi to nestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14676
@Allons-y píše:
Aha, tady, tak na to zákon je, i když nejasný
http://www.spolcest.cz/…dna/11/4087/
Čtu tam byt povinného. Povinného! Tedy dlužníka. Ne byt jeho dcery.

Zaměstnanci exekutora Vrány byli pravomocně odsouzeni dokonce za to, že vstoupili do místností, které povinný v bytě neužíval v situaci, kdy pronajímatel pronajal povinnému jednu místnost svého bytu.

Příspěvek upraven 23.01.14 v 11:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1210

@martina.se jo, to už jsem taky slyšela, že jim stačí domněnka o tom, že se tam dlužník zdržuje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama