Exekutor Ředina - jak byste takovou situaci řešily vy?

Napsat příspěvek
1210
23.1.14 11:51

Když nad tím tak přemýšlím, policii bych volala v každém případě - bála bych se, kdo se mi to vůbec snaží vlézt do baráku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14676
23.1.14 11:52
@Xverunka píše:
@martina.se jo, to už jsem taky slyšela, že jim stačí domněnka o tom, že se tam dlužník zdržuje…

Ovšem - ta domněnka musí být důvodná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14676
23.1.14 11:53
@Xverunka píše:
Když nad tím tak přemýšlím, policii bych volala v každém případě - bála bych se, kdo se mi to vůbec snaží vlézt do baráku.

Tak - oni se prokáží. Ale pokud se u mne povinný nezdržuje ani neukrývá svůj majetek, tak nemám důvod do bytu pouštět exekutora. Není to mojí povinností.

Povinnosti lze ukládat toliko na základě zákona a který zákon mi ukládá pustit do bytu exekutora, když nejsem povinný, povinný se u mne nezdržuje, ani u mne neschovává majetek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1210
23.1.14 11:55
@eumedon píše:
Tak - oni se prokáží. Ale pokud se u mne povinný nezdržuje ani neukrývá svůj majetek, tak nemám důvod do bytu pouštět exekutora. Není to mojí povinností.

To, že je nemusím pouštět, jsem ani něvěděla. A je mi jasné, že se prokáží, ale prostě bych jim nevěřila. Kor v šest ráno a sama doma s dětmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1654
23.1.14 11:56

@eumedon stačí svědectví sousedů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14676
23.1.14 11:57

@Xverunka Já jsem to taky nevěděl. Právě jsem si přečetl v tom zákoně, kdo je povinen jej do bytu pustit:

§ 325a
Vyžaduje-li to účel výkonu rozhodnutí, je ten, kdo provádí výkon, oprávněn učinit osobní prohlídku povinného a prohlídku bytu (sídla) a jiných místností povinného, jakož i jeho skříní nebo jiných schránek v nich umístěných, kde má povinný svůj majetek; za tím účelem je oprávněn zjednat si do bytu nebo do jiné místnosti povinného přístup, popřípadě uzavřené skříně nebo jiné schránky otevřít.

§ 325b
(1) Povinný umožní tomu, kdo provádí výkon rozhodnutí, přístup na všechna místa, kde má své movité věci umístěny.
(2) Každý, v jehož objektu má povinný svůj byt (sídlo) nebo jiné své místnosti, je povinen strpět, aby ten, kdo provádí výkon rozhodnutí, provedl prohlídku bytu a jiných místností povinného. Nesplní-li tuto povinnost, je ten, kdo provádí výkon, oprávněn zjednat si k bytu nebo jiné místnosti povinného přístup.

Nevidím tam žádné povinnosti strpět vstup do svého obydlí uložené osobám, které nejsou povinnými, ani nemají povinného u sebe v bytě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14676
23.1.14 12:23
@Allons-y píše:
@eumedon stačí svědectví sousedů

K čemu stačí svědectví sousedů? K tomu, abyste byla povinna strpět vstup exekutora do svého obydlí? Podle mne nikoli.

Nanejvýš to stačí k tomu, aby u vás ten exekutor zazvonil. Ale pokud nemáte s povinným nic společného (nebydlí u vás ani u vás nemá své věci), pouštět exekutora (ani jeho zaměstnance) do svého obydlí nemusíte. Zákon vám to neukládá.

Svědectví sousedů je totiž ošemetná věc: Co když mají na vás pifku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56909
23.1.14 12:27
@eumedon píše:
Trestní oznámení: Zneužití pravomocí úřední osoby, porušení domovní svobody, vydírání.

jasné, jenže policajti né vždy reagují, jak by měli :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56909
23.1.14 12:28
@eumedon píše:
Ovšem - ta domněnka musí být důvodná.

nemusí.. mi prorabovali barák kvůli debilovi, co byl jen bratrem mého ex. Já ho viděla 1× v životě - na soudu. Jinak nikdy. A stejnak přišli.. šmejdi :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.14 12:30

@eumedon Díky přesně to jsem chtěla vědět.

Abych to tedy nějak shrnula, oni to zkouší a snaží se vytěžit maximum z neznalosti lidí a jejich obecného strachu z exekutorů, protože výrazný postih je ve většině případů nečeká (nebo na to minimálně spoléhají)…ale pokud se ihned obrátím na policii, má ze zákona povinnost mi v takové situaci pomoci. Je to tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14676
23.1.14 12:30
@martina.se píše:
jasné, jenže policajti né vždy reagují, jak by měli :pocitac:

No, to mám zkušenost - přinejmenším jsou liknaví.

Pak nastupuje svépomoc. Slzák a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1654
23.1.14 12:32

Dost bych se bála na úřední osobu použít slzák nebo tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56909
23.1.14 12:33
@eumedon píše:
No, to mám zkušenost - přinejmenším jsou liknaví.Pak nastupuje svépomoc. Slzák a tak.

jj, nastoupila jsem taky :oops: :mrgreen: bohužel, oni kolikrát sami nevědi, co můžou, co ne :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14676
23.1.14 12:37
@drobececek píše:
@eumedon Díky přesně to jsem chtěla vědět… ale pokud se ihned obrátím na policii, má ze zákona povinnost mi v takové situaci pomoci. Je to tak?

Má.

Ale mám zkušenost, že když zavolám na 158, tak policie dojela za 45 minut.

Šlo tehdy o opilce v černém, který nejdřív vyřvával v čekárně před barákem. Tak jsem si na pyžamo natáhl zimní bundu a vzal jsem si foťák a pepřový sprej a šel jsem si s ním promluvit. Když jsem došel na místo, tak ležel (v černém oblečení) napříč na silnici.

Tak jsem zavolal 158 a upozorňoval jsem auta, která projížděla. Tři projela tak, že nás objela, čtvrtá řidička pak zastavila, vylezla a zeptala se, jestli je zraněný. Když jsem odpověděl, že ne, že jen ožralý a už jsem volal policii, tak vstal a šel na mne. Šel jsem tedy za branku a připravil si ten slzák.

No, ale on se jen odpotácel a šel domů.

Policie přijela asi za 45 minut, to už tam nikdo nebyl.

Tehdy jsem to odležel (protože jsem se při tom čekání na policii nachladil).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14676
23.1.14 12:39
@Allons-y píše:
Dost bych se bála na úřední osobu použít slzák nebo tak

Já ne, pokud zřejmě zneužívá pravomocí. Pokud se mi protiprávně dobývá do obydlí, tak mám právo to obydlí bránit. Obzvlášť, když jsem předtím zavolal policii a vyzval jsem je, aby vyčkali příjezdu policie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama