ExEm Foam Kit - zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jitule L.
Kecalka 433 příspěvků 03.09.18 15:33
ExEm Foam Kit - zkušenosti?

Ahoj, chci se zeptat, máte některá zkušenosti s vyšetřením průchodnosti vejcovodů s použitím pěny ExEm Foam Kit? Doktorka mi to teď doporučila. Jaký je rozdíl mezi tímto a HSG (teda pokud je v tom rozdíl). O HSG jsem nějaké diskuze našla, ale tam psali o kontrastní látce a rentgenu, ale o téhle pěně jsem toho moc nenašla, podle dr. by se to ale mělo dělat s ultrazvukem? Dle doktorky se není čeho bát, vůbec to nebolí, trvá to jen chvilku.. a tak nějak celkově je vše zalité sluncem… :? Vylíčila to tak úžasně, že to znělo až nevěrohodně. :lol:
 Díky

Reakce:

Keshi
Závislačka 2542 příspěvků 03.09.18 16:04

@anavi13 Nebudeš mít nějaké info?

Jitule L.
Kecalka 433 příspěvků 03.09.18 16:12

Načítámm citovaní příspěvek, Čekejte prosím …

anavi13
Závislačka 2792 příspěvků 03.09.18 18:28

@Keshi bohužel tohle neznám. Ale asi bych doktorce věřila, co píše @Jitule L. tak by to mělo být šetrnější. Tak i tak je to jednoduché vyšetření. Hlavně ať dobře dopadne ;)

Keshi
Závislačka 2542 příspěvků 03.09.18 19:05

@anavi13 Děkuju i tak. :srdce: Vypadá to zajímavě. Teď to tu pročítám na stránkách Europe IVF. @Jitule L. Nebála bych se toho. Už podle popisu je to jedno z těch nejméně invazivních vyšetření, které můžeš v oblasti průchodnosti podstoupit. Budu držet palce a budu moc ráda pokud se pak s námi podělíš o zkušenost z první ruky. Spoustě žen tím pak můžeš pomoci. ;)

Jitule L.
Kecalka 433 příspěvků 03.09.18 19:09

@Keshi Prave tam mi to doporucili. :) Mam se objednat, az to dostanu, tak pak poreferuju. Prekvapilo me, ze se o tom nikde moc nepise. Jsem srabek a jak jeste kde co nactu, tak jsem na ranu.. :lol: Snad to bude v pohode, hlavne vysledek aby byl ok, to je jasny.. :palec: Jsem rada, ze me nezenou do laparky. Sice by toho zkontrolovali vic, ale furt uz je to operace…

Keshi
Závislačka 2542 příspěvků 03.09.18 19:27

@Jitule L. Jestli je to nějaká nová metoda, tak ještě moc referencí nebude. Navíc IVF instituty si jistě chrání své know how. Ale neboj. Všechny inovativní metody prochází sáhodlouhým procesem studí a schvalování. Ublížit ti to určitě nemůže. :hug:

Jitule L.
Kecalka 433 příspěvků 12.11.18 14:59

Ahoj, dnes jsem na tom byla - tak napíšu dojmy, třeba se to někomu v budoucnu bude hodit.
Vyšetření je to rychlé, cca 10 minut, normálně v gyn.ambulanci (v Podolí) pod ultrazvukem. Zavedou tenký katetr, vstříknou látku a pak jí „hledají“ na ultrazvuku. Zobrazí se děloha, tvar či případné (některé) patologie a měla by být vidět protékající kontrastní látka. Úplně příjemné to není, ale dá se to vydržet, bolestí ani ničím jiným jsem se tam nezhroutila a že jsem poseroutka. :mrgreen: Asi záleží, jestli ta látka narazí na nějakou překážku. Já na jednom vejcovodu ani nevěděla, že to proteklo, a hned doktorka hlasila, že tam ok. Na druhém to teda cítit bylo a proteklo to až po přidání další kontrastní látky. Nakonec to teda prošlo na obou stranách, asi to na té jedné straně narazilo na nějaký srůst. :nevim:
Nedostala jsem žádný oblbovák a ani si doma nic před tím nebrala, když bude břicho bolet, tak si vzít běžný prášek na bolest. Teď mám pocit jak při silnější MS, tlak a bolest v podbřišku a v kříži, hlavně na té straně, která bolela při tom vyšetření. A trochu špiním. To prý během pár dnů odezní.
Jen případně doporučuji neholit intimní místa těsně před tím - dezinfekce trochu štípe. :oops: A vzít si s sebou vložku, kontrastní látka pak odtéká, intimka to nezvládla.
Hodně štěstí a hlavně dobré výsledky. :) :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechny 4 děti musely do karantény, popsala domácí lazaret Abbasová

Zvládnout čtyři děti, z nichž jednomu je něco málo přes rok a dvojčata se... číst dále >

Řepkova čtvrtá kniha: Z honoráře se vám protočí panenky, není to ale málo?

Klesla cena Tomáše Řepky na trhu? Vypadá to tak. Podle informací Expresu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

VIDEO: Hadašová a Průšová v plavkách se odvázaly na přehlídkovém mole

Léto je sice v nedohlednu, ale to neznamená, že bychom museli nechat plavky... číst dále >